Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, leros2004 είπε

Σε 1080 σχεδόν 7gb vram.... Θα δούμε ''ωραία'' πράματα στα καινούργια παχνίδια   

Έφτασε και τα 7860+ στα μισά του video. Τώρα αν τα χρειάζεται είναι άλλο θέμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη αν δεν είμαι στο σωστό τοπικ, έβαλα χτες την καινούρια sapphire 5500 xt και μου πετάει πράσινη οθόνη και σβήνει ή κανει restart το pc. Είχε κάποιος άλλο παρόμοιο θέμα και πως το έλυσε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Silenzio είπε

συγγνώμη αν δεν είμαι στο σωστό τοπικ, έβαλα χτες την καινούρια sapphire 5500 xt και μου πετάει πράσινη οθόνη και σβήνει ή κανει restart το pc. Είχε κάποιος άλλο παρόμοιο θέμα και πως το έλυσε ?

Eννοείς όταν μπαίνεις σε game ή και στα windows ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, akalokat είπε

Eννοείς όταν μπαίνεις σε game ή και στα windows ?

άσχετα απο games, ακομα και στα windows μου το κάνει, έπαιξα δοκιμαστικα 2-3 παιχνιδάκια pro όλα καλά, μετά απο λίγο όμως κρασάρει με green screen of death.

Κανω εγκατάσταση windows τώρα απο την αρχή. Στο άλλο σύστημα δεν είχα τέτοιο θέμα (πήρα 2 ιδιες καρτες, δεν δοκιμασα την ιδια στο αλλο συστημα μην εχω τα ιδια και εκει). Απο nvidia 1050 ti σε amd 580 ένα χρονο δεν ειχα θεμα, χτες με τη μεταβαση στην 5500xt ειχα αυτο το θεμα, να πω την αληθεια δε μπαινω σε safe mode, απευθειας ddu και restart.

ολα stock, μονο xmp οι μνημες στα 2900, πιο πανω δε πάει..  (r5 1600 + asus b350 strix)

εντωμεταξυ έφτιαξα νεο στικακι με win 10 (με το  tool της microsoft) και δε το βλεπει να ξεκινησει η διαδικασια, να έχει προβλημα hardware η καρτα??

Επεξ/σία από Silenzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Silenzio είπε

άσχετα απο games, ακομα και στα windows μου το κάνει, έπαιξα δοκιμαστικα 2-3 παιχνιδάκια pro όλα καλά, μετά απο λίγο όμως κρασάρει με green screen of death.

Κανω εγκατάσταση windows τώρα απο την αρχή. Στο άλλο σύστημα δεν είχα τέτοιο θέμα (πήρα 2 ιδιες καρτες, δεν δοκιμασα την ιδια στο αλλο συστημα μην εχω τα ιδια και εκει). Απο nvidia 1050 ti σε amd 580 ένα χρονο δεν ειχα θεμα, χτες με τη μεταβαση στην 5500xt ειχα αυτο το θεμα, να πω την αληθεια δε μπαινω σε safe mode, απευθειας ddu και restart.

αν επιμείνει και μετά το format ένα καλό καθάρισμα φύσημα σε pci-e slot μνήμες και τσέκαρε το βύσμα να έχει κουμπώσει σωστά.

από τροφοδοτικό πως πας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akalokat είπε

Μην το παραμελείς να μπαίνεις σε safe mode με το DDU. στο συστήνει και developer.

Ενημέρωσε μας μετά το clean inst τι γίνετε. 

έχεις δίκιο, οταν τα καταφερω με το clean install θα ενημερωσω

 

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

αν επιμείνει και μετά το format ένα καλό καθάρισμα φύσημα σε pci-e slot μνήμες και τσέκαρε το βύσμα να έχει κουμπώσει σωστά.

από τροφοδοτικό πως πας;

μεχρι χτες ολα καλα με το τροφοδοτικο, ενα super flower 550 gold (απο το 2014 το εχω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Silenzio είπε

έχεις δίκιο, οταν τα καταφερω με το clean install θα ενημερωσω

μεχρι χτες ολα καλα με το τροφοδοτικο, ενα super flower 550 gold (απο το 2014 το εχω)

είναι αρκετά τα χρονάκια του ειδικά αν είχες επάνω 1050ti, 580. Δε λέω οτι δεν είναι αρκετό σαν watts. αλλά οτι μπορεί να αρχίζει σημάδια κούρασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome to Navi soldier! 

Όχι δεν φταίει το τροφοδοτικό,  λειτουργικό, οι μνήμες, δεν χρειάζεται fresh install windows για μια κάρτα γραφικών Jesus Christ !

Η κωλοσειρα Navi με τους γαματους drivers της AMD φταίει,  μην πιστέψεις ότι κάτι άλλο ευθύνεται στο κουτί σου για τις μπλέ και πράσινες οθόνες. 

Doa και πάρε άλλη κάρτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...