Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σε κρασαρει μετα τις 16 Ιουλιου που πηρε το update? Η εχεις το θεμα μετα τις 9 Νοεμβριου που βλεπω πηρε το τελευταιο?

μετα το update στις 9 νοεμβρη. μετα το update του ιουλιου ηταν ολα τελεια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, trelos3 είπε

μετα το update στις 9 νοεμβρη. μετα το update του ιουλιου ηταν ολα τελεια!!!!

Δεν μπορω να βρω καποιο θεμα για crashes μετα το update στις 9 Νοεμβριου. Εχεις τον τελευταιο driver 20.11.2? Στο turing αστα τελειως stock στο automatic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν μπορω να βρω καποιο θεμα για crashes μετα το update στις 9 Νοεμβριου. Εχεις τον τελευταιο driver 20.11.2? Στο turing αστα τελειως stock στο automatic.

εβγαλα εντελως με ddu. και εβαλα μονο τον driver χωρις msi afterburner και λοιπα προγραμματα. τωρα με πεταει με το που μπαινω. αν κανω ρεσταρτ το πισι και καθαρισω και την cache συστηματος αργει να με πεταξει. που σημαινει οτι κατι γινεται μετα το τελευταιο update.  μηπως φταιει το ubisoft connect? και οχι το παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, trelos3 είπε

εβγαλα εντελως με ddu. και εβαλα μονο τον driver χωρις msi afterburner και λοιπα προγραμματα. τωρα με πεταει με το που μπαινω. αν κανω ρεσταρτ το πισι και καθαρισω και την cache συστηματος αργει να με πεταξει. που σημαινει οτι κατι γινεται μετα το τελευταιο update.  μηπως φταιει το ubisoft connect? και οχι το παιχνιδι?

Το παιχνιδι το εχεις με συνδρομη? Γιατι να φταιει το ubisoft connect δυσκολο μου φαινεται. Στο παιχνιδι το ριχνω αλλα δεν βρισκω να εχουν αλλοι θεματα μονο με το update Ιουλιου βρισκω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το παιχνιδι το εχεις με συνδρομη? Γιατι να φταιει το ubisoft connect δυσκολο μου φαινεται. Στο παιχνιδι το ριχνω αλλα δεν βρισκω να εχουν αλλοι θεματα μονο με το update Ιουλιου βρισκω. 

δεν το εχω με συνδρομη. το εψαχνα και εγω στο google αλλα δεν βρηκα καμια τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, trelos3 είπε

δεν το εχω με συνδρομη. το εψαχνα και εγω στο google αλλα δεν βρηκα καμια τυχη.

Αυτο που θα προτεινα ειναι ddu σε safe mode και περνα καθαρα τους τελευταιους drivers. 

Kλεισε απο εδω στις ρυθμισεις τα παντα ακομα και το freesync και απλα ασε το vsync on. Stock τελειως και στο tuning. Αν συνεχιζεις να εχεις θεμα βγαλε ενα βιντεο και θα το ανεβασω στο forum του breakpoint να το δουν.

Screenshot-1.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, yiannis1991 said:

Με CUDA είναι πολύ πιο γρήγορο. Εμένα το blender κάνει λίγο κάτω από 1 λεπτό (58-59 δευτερόλεπτα)..

Σε ποιο scene? Μεγάλη διαφορά μου φαίνεται, αν και το blender δεν έχει και το καλύτερο OpenCL support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Σε ποιο scene? Μεγάλη διαφορά μου φαίνεται, αν και το blender δεν έχει και το καλύτερο OpenCL support.

Σε αυτό το ίδιο, το nikita demo πως το λένε. Και δεν άλλαξα την ανάλυση. Πράγματι έχει διαφορά μεγάλη με CUDA. Αν ασχολείσαι με blender είναι μονόδρομος η NVIDIA..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, yiannis1991 said:

Σε αυτό το ίδιο, το nikita demo πως το λένε. Και δεν άλλαξα την ανάλυση. Πράγματι έχει διαφορά μεγάλη με CUDA. Αν ασχολείσαι με blender είναι μονόδρομος η NVIDIA..

Ναι βλέπω στο https://opendata.blender.org είναι 3 φορές πιο γρήγορο στα περισσότερα. Πήγα να παίξω λίγο με Blender και ProRender και να ανεβάσω την ποιότητα αλλά δεν μου φτάνει η RAM, μάλλον θέλει κανα 64άρι για να το χαρεις. Θα βρω λίγο χρόνο το σ/κ σίγουρα για δοκιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Αυτο που θα προτεινα ειναι ddu σε safe mode και περνα καθαρα τους τελευταιους drivers. 

Kλεισε απο εδω στις ρυθμισεις τα παντα ακομα και το freesync και απλα ασε το vsync on. Stock τελειως και στο tuning. Αν συνεχιζεις να εχεις θεμα βγαλε ενα βιντεο και θα το ανεβασω στο forum του breakpoint να το δουν.

Screenshot-1.png

κατεβασα τους τελευταιους επαιξα παλι μαζι με φιλο  γυρω στην 1.30 ωρα χωρις τιποτα ανοιχτο και μου το εκανε μετα απο 1.30 ωρα χωρις να εχει θερμοκρασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, trelos3 είπε

κατεβασα τους τελευταιους επαιξα παλι μαζι με φιλο  γυρω στην 1.30 ωρα χωρις τιποτα ανοιχτο και μου το εκανε μετα απο 1.30 ωρα χωρις να εχει θερμοκρασια.

Οποτε ειναι θεμα παιχνιδιου 100%. Εχεις παρατηρησει να στο κανει σε συγκεκριμενα σημεια η τυχαια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 hours ago, Ripos said:

Καλησπέρα! Ξέρετε πότε θα υπάρχει διαθεσιμότητα των 6800 στην Ελλάδα; Ευχαριστώ

Ρώτα στο τοπικ των 6800 καλύτερα τα παρακολουθούν περισσότερο εκεί.

Το γράφω και εδώ για όσους δεν βλέπουν το τοπικ με τους drivers, όποιος έχει βάλει 20.11.2 ας ρίξει μια ματιά στα memory clocks, στο consumption, και στις θερμοκρασίες, εμένα και σε άλλους έχουν bug με κολλημένα memory clocks, consumption 29watt και σε idle φτάνει 60c με κλειστό ανεμιστήρα.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Arkin είπε

Οποτε ειναι θεμα παιχνιδιου 100%. Εχεις παρατηρησει να στο κανει σε συγκεκριμενα σημεια η τυχαια?

να σου πω και να ενημερωσω και τους συμφουριτες . καταφερα τελικα να το φτιαξω . τελικα εβαλα το occt εκανα στρεςς τεστ και τυχαια ειδα οτι κολλησε στο 10 λεπτο ο επεξεργαστης που σημαινει οτι δεν κολλαγαν οι drivers της καρτας αλλα ο επεξεργαστης. βεβαια μου πεταγε μηνυμα radeon wattman failed. μαλλον επειδη κρασαρε το συστημα. εβγαλα το xmp profile απο πανω και ολα καλα . βεβαια παιζω με λιγοτερα fps αλλα τουλαχιστον παιζω. επεξεργαστης ετσι πληροφοριακα ι5 8500 μαζι με corsair 3000 mhz. της κατεβασα στα 2666 mhz και πλεον παιζουν που σημαινει οτι μαλλον θελει αλλαγη στον επεξεργαστη με καποιον k καποια στιγμη

Επεξ/σία από trelos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...