Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Διαβαζω περισσοτερα εδω. Μηπως να παρω την Prolimatech PK3?

 

σε laptop που είναι πιο ευαίσθητα σε απότομες εναλλαγές έχοντας δοκιμάσει mx4 pk3 και kryonaut

η Kryo ήταν με διαφορά η καλύτερη, λίγο πιο πίσω με λίγο χειρότερα load αλλά ίδια idle η mx4 και τελευταία η prolimatech. ίσως η prolimatech να φταίω και γω λίγο μιας και δε μου απλωνόταν όπως ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

σε laptop που είναι πιο ευαίσθητα σε απότομες εναλλαγές έχοντας δοκιμάσει mx4 pk3 και kryonaut

η Kryo ήταν με διαφορά η καλύτερη, λίγο πιο πίσω με λίγο χειρότερα load αλλά ίδια idle η mx4 και τελευταία η prolimatech. ίσως η prolimatech να φταίω και γω λίγο μιας και δε μου απλωνόταν όπως ήθελα.

Cooler Master MasterGel Maker?

Βλεπω την βαζει μαζι με prolimatech ως προς την αντοχη εναντια σε pump out effect.

Και τελικα, αν εχω τις βιδες πιο χαλαρες, μηπως καταφερω και να μην εχω αυτο το pump out effect? Γτ βλεπω τωρα που τις εσφιξα λιγοτερο απο πριν, εχω λιγο καλυτερα Temps σε idle, αρκετα καλυτερα σε load. 

Αν δεν βαρεθω αυριο θα κανω αλλη μια δοκιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Cooler Master MasterGel Maker?

Βλεπω την βαζει μαζι με prolimatech ως προς την αντοχη εναντια σε pump out effect.

Και τελικα, αν εχω τις βιδες πιο χαλαρες, μηπως καταφερω και να μην εχω αυτο το pump out effect? Γτ βλεπω τωρα που τις εσφιξα λιγοτερο απο πριν, εχω λιγο καλυτερα Temps σε idle, αρκετα καλυτερα σε load. 

Αν δεν βαρεθω αυριο θα κανω αλλη μια δοκιμη

την έχω την maker. είναι σαν κόλλα, όντως θα είναι αρκετά καλή για gpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Cooler Master MasterGel Maker?

Βλεπω την βαζει μαζι με prolimatech ως προς την αντοχη εναντια σε pump out effect.

Και τελικα, αν εχω τις βιδες πιο χαλαρες, μηπως καταφερω και να μην εχω αυτο το pump out effect? Γτ βλεπω τωρα που τις εσφιξα λιγοτερο απο πριν, εχω λιγο καλυτερα Temps σε idle, αρκετα καλυτερα σε load. 

Αν δεν βαρεθω αυριο θα κανω αλλη μια δοκιμη

 

γνώμη μου είναι οτι παρακάνεις με το σφίξιμο για να χύνονται περιμετρικά τόσο άσχημα.

ασφαλέστερη επιλογή για μένα η Kryo και η MX4 που απλώνονται εύκολα και κάνουν απίστευτα λεπτό στρώμα. Με την prolimatech δεν είδα ομοιομορφία στη λεπτή στρώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

MX4

Μα έχω την mx4 😂

Την προηγούμενη φορά όντως τα είχα σφίξει αρκετά, τώρα τις πήγα μέχρι να μην πάνε άλλο χωρίς να βάλω δύναμη. Θα ανοίξω αύριο να δω πως είναι το application και είτε θα ξανακάνω το ίδιο, είτε πιο χαλαρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μα έχω την mx4 😂

Την προηγούμενη φορά όντως τα είχα σφίξει αρκετά, τώρα τις πήγα μέχρι να μην πάνε άλλο χωρίς να βάλω δύναμη. Θα ανοίξω αύριο να δω πως είναι το application και είτε θα ξανακάνω το ίδιο, είτε πιο χαλαρά 

Δοκίμασε την ΜΧ2 που είναι λιγότερο ρευστή αν έχεις τη δυνατότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Phaethonas είπε

Δοκίμασε την ΜΧ2 που είναι λιγότερο ρευστή αν έχεις τη δυνατότητα. 

η mx2 θα φύγει με το που θα σφίξει το κούλερ, είναι νερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

η mx2 θα φύγει με το που θα σφίξει το κούλερ, είναι νερό

 

Αρκετά πιο ρευστή η 4 σύμφωνα με το βίντεο

Επεξ/σία από Phaethonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον εκατσε σημερα καλυτερα. Φτου φτου να μην το ματιαξω, αλλα τα καλυτερα temps so far. Επαιζα warzone για ~3:30 ωρες

Οπως και να εχει, εριξα μια παραγγελια για την cooler master mastergel

Screenshot (36).png

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω ότι κάποιοι ποστάρουν για SAM support με την 5700xt και Zen2 CPU, οπότε παίζει να είναι fake news αυτά που γράφανε για το PDEP / PEXT. Βέβαια απο ένα ποστ δεν μπορείς να βγάλεις και κανα συμπέρασμα της προκοπής 😛

Έχει κανείς καινούρια motherboard που πήρε BIOS να δοκιμάσει?

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον 20.12.1 πάλι memory clock στα 1750mhz και 28W κατανάλωση η κάρτα με freesync on απλά να κάθεται στο desktop.

Τι θα γίνει με το συγκεκριμένο θέμα; πάλι πίσω γυρνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Xristaras12 said:

Με τον 20.12.1 πάλι memory clock στα 1750mhz και 28W κατανάλωση η κάρτα με freesync on απλά να κάθεται στο desktop.

Τι θα γίνει με το συγκεκριμένο θέμα; πάλι πίσω γυρνάω.

Καλά σίγουρος ήμουν. Στην κοσμάρα τους είναι τελευταία. Θέλει απλά report συνέχεια μέχρι να το φτιάξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Luciddream είπε

Βλέπω ότι κάποιοι ποστάρουν για SAM support με την 5700xt και Zen2 CPU, οπότε παίζει να είναι fake news αυτά που γράφανε για το PDEP / PEXT. Βέβαια απο ένα ποστ δεν μπορείς να βγάλεις και κανα συμπέρασμα της προκοπής 😛

Έχει κανείς καινούρια motherboard που πήρε BIOS να δοκιμάσει?

Απο φαίνεται ότι υπάρχει Sam support? Μου ξεφευγει κάτι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, nickk0kkav said:

Απο φαίνεται ότι υπάρχει Sam support? Μου ξεφευγει κάτι? 

Αν δεν το δοκιμάσει κάποιος με benchmarks δεν θα μάθουμε ποτέ. Κάποιοι λένε ότι χρειάζεται hardware acceleration, άλλοι  όχι, εγώ δεν έχω motherboard με resizable barsize support για να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...