Προς το περιεχόμενο

Νέο Lenovo Z6 Pro με τετραπλή κύρια κάμερα και οθόνη 6,39 ιντσών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Antretng είπε

Όχι και τόσο μιας και αξιοποιούν κυρίως το bezel. Αν παλι εννοείς δυσκολία στο κατέβασμα κουρτινας, πολλά κινητά παίρνουν το τράβηγμα και από χαμηλότερα.

Όπως και να δει δεν έχουν καμία σχέση με tablet...

Οταν η πλειοψηφια εχει φτασει 155+ χιλιοστα,οσα bezel και να εχουν γλιτωσει,η αληθεια ειναι οτι γινονται δυσχρηστα και η χρηση με ενα χερι ειναι σχεδον αδυνατη.Και οχι μονο για κατεβασμα κουρτινας.Πολλες φορες θα χρειαστει να πατησεις κατι πανω απο τα 3/4 της οθονης και δυσκολα το φτανεις.Και αυξανει και το κινδυνο να σου φυγει και το κινητο εαν προσπαθησεις να το κανεις με το ενα χερι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mariosCS είπε

Ποια ήταν όμως; Ναυαρχίδες τους;

Όχι φίλε, ήταν Α6000 αν θυμάμαι καλά, αλλά το είχα πάρει για καλό, και όταν το σύγκρινα με το  Samsung J5 της γυναίκας μου που ήταν δύο - τριών ετών, ήταν κλάσεις κατώτερο. Και σε ταχύτητα και σε φωτογραφία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαίνεται αρκετά υποσχόμενο.

Αν η τιμή για την 128/6 έκδοση μείνει κάτω από € 400, τότε μπορεί να αποδειχτεί ενδιαφέρον...
ΥΓ. Τα κινέζικά μου είναι λίγο σκουριασμένα, αλλά υπάρχουν αρκετές πληροφορίες στο video...

Επεξ/σία από cp5120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Dantε είπε

Οταν η πλειοψηφια εχει φτασει 155+ χιλιοστα,οσα bezel και να εχουν γλιτωσει,η αληθεια ειναι οτι γινονται δυσχρηστα και η χρηση με ενα χερι ειναι σχεδον αδυνατη.Και οχι μονο για κατεβασμα κουρτινας.Πολλες φορες θα χρειαστει να πατησεις κατι πανω απο τα 3/4 της οθονης και δυσκολα το φτανεις.Και αυξανει και το κινδυνο να σου φυγει και το κινητο εαν προσπαθησεις να το κανεις με το ενα χερι.

Εντάξει δεν διαφέρουν και πολύ από τα 5.5 των 16/9. Κάπου 153mm παίζανε. Σκέψου ότι αυτό είναι ίδιο μήκος με το lg g7 των 6.1 ιντσών το όποιο μάλιστα έχει σαφέστατα μικρότερο πλάτος από τα τότε 5.5 (το αναφέρω μιας και είναι η τωρινή μου συσκευή).

Εν πάση περιπτώσει, εγώ άλλο πράγμα σχολίασα. Ότι δεν έχουν καμία σχέση με tablet. Ίδιο μέγεθος έχει ένα mi max 3 με ένα 7αρη τάμπλετ; Όχι! Πρόσεξε δεν σχολιάζω αν είναι βολικό, που προσωπικά και μένα τεράστιο είναι το mi max. Σχολιάζω το post σχετικά με το κατά πόσο ομοιάζουν σε ταμπλετ

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα συγχρονα 6ιντσα είναι μια χαρά , ήμουν αρνητικός και εγώ με το μεγάλο μέγεθος μέχρι που συνήθισα το xiaomi redmi note 6pro. Μια χαρά το λειτουργείς. Δεν είναι τυχαίο που όλοι οι κατασκευαστές βγάζουν τέτοια , ο κόσμος καλώς/κακως τα προτιμά.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, jgeorgiou said:

Τα συγχρονα 6ιντσα είναι μια χαρά , ήμουν αρνητικός και εγώ με το μεγάλο μέγεθος μέχρι που συνήθισα το xiaomi redmi note 6pro. Μια χαρά το λειτουργείς. Δεν είναι τυχαίο που όλοι οι κατασκευαστές βγάζουν τέτοια , ο κόσμος καλώς/κακως τα προτιμά.

Αυτό είναι η μισή αλήθεια πιστεύω. Η άλλη μισή είναι ότι ο κόσμος που θα προτιμούσε κάτι μικρότερο δεν έχει επιλογές. Προσωπικά δηλαδή δεν έβρισκα. Παράδειγμα η σειρά redmi της xiaomi από τις 4.5 inch έχει πάει στις 6. Παλιότερα (εποχής redmi 3s) είχε διαφορά το note με το κανονικό. Και να προσθέσω ότι για να δεις τις επιλογές του κόσμου πρέπει να έχει παρόμοια κινητά στις διάφορες κατηγορίες. Δηλαδή μην έχεις κανά 2 μικρά μόνο στα low end ή στα high-end. Θες και mid-range

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Antretng είπε

(το αναφέρω μιας και είναι η τωρινή μου συσκευή).

Είσαι ευχαριστημένος με LG G7; Θα το έπαιρνα πρόσφατα αλλά τελικά κατέληξα σε πιο budget λύση LG G6 (quad dac έκδοση ευτυχώς). Δεν τραβάει πλέον ο Snap 821. Εχει lags. 

 

Όσον αφορά τα μεγέθη οθονών, δυστυχώς η πλειοψηφία έσπρωξε τα phablet. Για τα μικρά χέρια μου bezelless 5-5.5" νομίζω είναι το ιδανικό.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αξιοπρεπες μικρο κινητο δε βρίσκεις πλεον. 

Εχω παραγγείλει ενα mi 9 se και περιμενω,που του λειπουν καποια πραγματακια που θα ηθελα αλλα το μεγεθος του σε συνδυασμό με την ισχυ του,δε τα βρίσκω απλα σε αλλη συσκευη που να μη κάνει 500 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2019 στις 7:23 ΜΜ, ZELOMOTH είπε

Θα ήταν ωραίο, αν ήσουν πιο αντικειμενικός..🤣

 

οσοι εχουν φαει στην μουρη lenovo ξερουν :P xaaxaxaxaxaxa :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλες οι μάρκες έχουν καλά και κακά μοντέλα. 

Τα P1, P2 ήταν κινηταρες την εποχή τους 

Ακόμα έχω και δουλεύουν τα s660 και P1  turbo με την 5000 μπαταρία 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...