Προς το περιεχόμενο

Μαγαζί για επισκευή PS4


vas_chr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες αν έχει βαρέσει δίσκο είναι γελοίο να δώσεις λεφτά σε κάποιον να στο αλλάξει ενώ μπορείς να το κάνεις μόνος σου σε 3 λεπτά 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδια. Επανερχομαι στο θεμα, με νεες αποριες. Δεν μπορεσα να παω τη χαλασμενη  κονσολα μου σε καταστημα με υπολογιστες για ελεγχο του σκληρου, οποτε ειπα να το δοκιμασω μονος μου. Κατεβασα το hdd sentinel στον υπολογιστη, οπως μου ειπατε, αλλα εχω κολλησει τωρα. Δοκιμασα να ανοιξω την κονσολα και να βγαλω τον σκληρο, ωστε να τον βαλω στην κεντρικη μοναδα του υπολογιστη, για να κανω το τσεκαρισμα, αλλα αποδειχτηκε δυσκολη αποστολη, αφου δεν καταφερα να αφαιρεσω ολες τις βιδες της κονσολας. Προφανως θα υπαρχει καποιος τροπος να συνδεσω την κονσολα με τον υπολογιστη χωρις να παρω μονο τον σκληρο δισκο, αλλα πανω σε αυτο θα ηθελα τα φωτα σας. Υπενθυμιζω οτι η κονσολα τα εχει παιξει τελειως, και δεν μπορω να κανω συνδεση μεσω του προγραμματος του PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vas_chr είπε

Γεια σας παιδια. Επανερχομαι στο θεμα, με νεες αποριες. Δεν μπορεσα να παω τη χαλασμενη  κονσολα μου σε καταστημα με υπολογιστες για ελεγχο του σκληρου, οποτε ειπα να το δοκιμασω μονος μου. Κατεβασα το hdd sentinel στον υπολογιστη, οπως μου ειπατε, αλλα εχω κολλησει τωρα. Δοκιμασα να ανοιξω την κονσολα και να βγαλω τον σκληρο, ωστε να τον βαλω στην κεντρικη μοναδα του υπολογιστη, για να κανω το τσεκαρισμα, αλλα αποδειχτηκε δυσκολη αποστολη, αφου δεν καταφερα να αφαιρεσω ολες τις βιδες της κονσολας. Προφανως θα υπαρχει καποιος τροπος να συνδεσω την κονσολα με τον υπολογιστη χωρις να παρω μονο τον σκληρο δισκο, αλλα πανω σε αυτο θα ηθελα τα φωτα σας. Υπενθυμιζω οτι η κονσολα τα εχει παιξει τελειως, και δεν μπορω να κανω συνδεση μεσω του προγραμματος του PS4.

Για να βγει ο σκληρός απο ps4 έχει μια βίδα

Μια βιδα

Τι δεν κατάφερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εψαξα μεσω βιντεο στο youtube και ειδα οτι βγαζουν ολο το εσωτερικο καπακι, προφανως για καθαρισμα κλπ. Μηπως ξερεις που ειναι η βιδα του σκληρου? Αν ειχες και καμια φωτο ή βιντεο, θα με βοηθουσες πολυ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vas_chr είπε

Το εψαξα μεσω βιντεο στο youtube και ειδα οτι βγαζουν ολο το εσωτερικο καπακι, προφανως για καθαρισμα κλπ. Μηπως ξερεις που ειναι η βιδα του σκληρου? Αν ειχες και καμια φωτο ή βιντεο, θα με βοηθουσες πολυ

Φίλε μου όπως κοιτάς την κονσόλα ο σκληρός δίσκος είναι κάτω από το αριστερό καπάκι που το σερνεις από δεξιά προς τα αριστερά και ανοιγει.  Ξεβιδωνεις την μια βίδα και βγάζεις έξω το σκληρό δίσκο παρέα με το συρταρακι του. Ξεβιδωνεις τις βίδες που πιάνουν το δίσκο στο συρτάρι και είσαι έτοιμος να τον βάλεις στο πισί για έλεγχο. ΔΕΣ το βιντεο απο το 2' 10" και θα καταλαβεις https://youtu.be/CF1oYxNfvJ4

Επεξ/σία από Eddy_Gordo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι. Εκανα ελεγχο του σκληρου (τον πηγα σε τεχνικο Η/Υ) και τελικα δεν εχει προβλημα, δουλευει κανονικα, απο ο,τι μου ειπαν. Τωρα απο εδω και περα δεν ξερω τι θα κανω. Ή θα το ρισκαρω να στειλω την κονσολα στο service, ή θα την πουλησω για ανταλλακτικα. Ευχαριστω παντως για ολες τις απαντησεις και τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...