Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικο Ποδηλατο Xiaomi Qicycle


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχας υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα γιατι ειναι ακριβο, και ξερει κανεις αν μπορουμε αφοβα να παρουμε απο κινα χωρις τελωνεια να γλιτωσουμε κανα φραγκο. Το σκεφτομαι καιρο τωρα, και ειδα εναν γνωστο στο δρομο που το χε και μου μπηκε για τα καλα τωρα η ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου φαίνεται δύσκολο να μη περάσει τελωνείο...

Εγώ σκέφτομαι τη λύση του κοτ σε ποδήλατο. Με λιγότερα λεφτά έχεις πιο δυνατό και πιο μεγάλο ποδήλατο. 

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σκέφτομαι να αγοράσω το FIIDO D2 από Banggood, στα ~390€. Έχουν αναφέρει παιδιά, εδώ, καλά λόγια για το D1 της ίδιας εταιρείας. Δες και από DYU μερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, kyanokranos είπε

Εγω σκέφτομαι να αγοράσω το FIIDO D2 από Banggood, στα ~390€. Έχουν αναφέρει παιδιά, εδώ, καλά λόγια για το D1 της ίδιας εταιρείας. Δες και από DYU μερια.

2 μήνες παράδοση με τραίνο όμως! Ξέρεις αν περνάει τελωνείο έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, zio10 said:

2 μήνες παράδοση με τραίνο όμως! Ξέρεις αν περνάει τελωνείο έτσι;

Για την αναμονή το ξέρω, όσο για το τελωνείο είχα μιλήσει με banggood και μου είχαν πει ότι καλύπτεται απ' αυτούς, αλλά επειδή, γενικά, παραμένει ρίσκο το αφήνω μέχρι να το επιβεβαιώσει κάποιος άλλος. Πάντως από τα comments που διαβαζα στο Gearbest, τουλάχιστον στην Ιταλία, Γαλλία, δεν περνάει τελωνείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kyanokranos είπε

Για την αναμονή το ξέρω, όσο για το τελωνείο είχα μιλήσει με banggood και μου είχαν πει ότι καλύπτεται απ' αυτούς, αλλά επειδή, γενικά, παραμένει ρίσκο το αφήνω μέχρι να το επιβεβαιώσει κάποιος άλλος. Πάντως από τα comments που διαβαζα στο Gearbest, τουλάχιστον στην Ιταλία, Γαλλία, δεν περνάει τελωνείο.

τι εννοει ο κινεζος ? οτι θα βαλει 300 ευρω για τελωνεια+φπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, sezebo said:

τι εννοει ο κινεζος ? οτι θα βαλει 300 ευρω για τελωνεια+φπα?

Απ'οτι έχω διαβάσει, τα εισάγουν ως ανταλλακτικά και έτσι δεν πληρώνουν τόσο υψηλούς δασμούς. Βέβαια, δεν ΄χω ψάξει τελευταία αν έχει αλλάξει η νομοθεσία. Για όποιον ενδιαφέρεται, πάντως, θα πρότεινα να κρατήσουν τα μειλς ως αποδεικτικά και αν γίνει στραβή, ανοίγουν case στο PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν λένε το καλύπτουν αυτοί, εννοούνε ότι αν σταματήσει στο τελωνείο, πληρώνεις κανονικά και μετά τους στέλνεις αποδείξεις για refund όπου σε ζαλίζουν να στα δώσουν σε πόντους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kyanokranos είπε

Για την αναμονή το ξέρω, όσο για το τελωνείο είχα μιλήσει με banggood και μου είχαν πει ότι καλύπτεται απ' αυτούς, αλλά επειδή, γενικά, παραμένει ρίσκο το αφήνω μέχρι να το επιβεβαιώσει κάποιος άλλος. Πάντως από τα comments που διαβαζα στο Gearbest, τουλάχιστον στην Ιταλία, Γαλλία, δεν περνάει τελωνείο.

Είναι ρίσκο σίγουρα...

Έχουν και τα imortor 1 και 2, ένα σύστημα όλα σε 1 που μου φαίνεται ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινεζομαγαζα (κυριως το banggood και το gearbest)  εχουν τροπους αποστολής για αποφυγη τελωνείου. Τα μεγαλα πακετα τυπου πατινι, ποδηλατο, μεγαλο drone έρχονται με τρενο. Περυσι που πήρα ενα drone εκανε περιπου 40 μερες να φτασει ερχομενο με τρενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Ρε παιδια απο τοτε που κανα το τοπικ (8 μηνες πριν) αρχισε να ανεβαινει ραγδαια. Θυμαμαι επαιζε στα 700 εκεινη τη μερα, μετα πηγε 800, προς το τελος του ετους 900 και σημερα εχει 929 στο φθηνοτερο σκρουτζομαγαζο. Τι ανοδικη πορεια ειναι αυτη

Ο λογος που δε το πηρα τοτε ειναι οτι στα 700 παιρνεις μεταχειρισμενο σκοοτερ βενζινοκινητο, και περιμενα θα πεφτε στα 500-550 μεσα σε ενα χρονο και αυτο πηρε 250ε πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα έχουν ανέβει οι μετοχές της Xiaomi :Ρ

Δες για κάτι άλλο, πέρα απ' την αποσπώμενη μπαταρία (που νομίζω ότι έχει), σχεδόν σε όλα τα άλλα υστερεί συγκριτικά π.χ. με το Fiido απ' ότι έχω διαβάσει. Και τώρα έχουν βγει και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Έχει κάποιος το ποδήλατο στην Αθήνα;

Στείλτε μου ένα pm αν ενδιαφέρεται κάποιος να με βοηθήσει με troubleshooting (το δικό μου έπαψε να δουλεύει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...