Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, nikosgiann78 είπε

Είναι η 'χαζομάρα' που πολλοί Κινέζοι στέλνουν με ότι τρόπο αποστολής τους επιτρέπει η πλατφόρμα (γιατί δεν ξέρουν τι παίζει με τους carriers). Το μεγάλο λάθος του ήταν ότι δεν έπρεπε καν να σου στείλει με Sunyou που μετά το έδωσε στο China post με tracking number από UJ (αυτό το tracking number βασικά το χρησιμοποιούν για να στείλουν τα λεγόμενα 'Special goods'. Τα δαχτυλίδια δεν είναι σε αυτήν την κατηγορία). Έπρεπε να στο είχε στείλει κατευθείαν με China post, αλλά να χρησιμοποιήσει το κλασικό tracking number για τα Untrackable που ξεκινάει από UW!!

Το sunyou πακέτο είναι άλλο. Περιμένω ήδη 12 πακέτα, Τα 6 από 28 Νοέμβρη (2 SY, 1 EE από Βέλγιο που κάπου έχει χαθεί, 3 UJ) και μετά 5 Δεκέμβρη παρήγγειλα αυτά τα δαχτυλίδια με το UJ που έχω αφήσει. Έχω βαρεθεί, δεν ξέρω τι δώρο να κάνω την κοπέλα μου επειδή όταν πήρα αυτά τα δώρα σταμάτησα να προσέχω το τι λείπει από την ζωή της🤣. Ηλίθιο ebay χαχααχαχαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 21/1/2021 στις 4:41 ΜΜ, Alphagamerz είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου, τελικά χτες πρωί πρωί έφτασε στα Σπάτα και το έβγαλαν κατευθείαν για παράδοση οπότε και παρέλαβα.

 

Στις 22/1/2021 στις 12:08 ΠΜ, BiGsTaM είπε

Αγαπάμε όταν δουλεύουν τα αεροδρόμια, να μην μιλήσω για ένα ωραίο πακετάκι με china post που έχει επιστρέψει στο Πεκίνο 6 φορές με tracking: UJ818573156CN. Δωράκι η κοπέλα για επέτειο δεν έχει μέχρι στιγμής 🤣

image.png.ccc673a6652c1813cee2b11078e37591.png

αυτό είναι logistics number,δεν είναι βέβαιο ότι έχει φτάσει στην Αθήνα ειδικά η Sunyou είναι αναξιόπιστη,τα ίδια χάλια είναι και η Yanwen για όσους ψωνίζετε από  Εbay και Ali

Διαβάστε αυτό και μετά θα καταλάβετε το χάλι των ΕΛΤΑ (αμφιβάλλω αν θα παραλάβουμε πλέον μικροδέματα)

https://www.ethnos.gr/ellada/142810_elta-o-tahydromos-tha-htypa-spania-se-attiki-kai-nisia-antidrasi-dimarhon

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, BiGsTaM είπε

Το sunyou πακέτο είναι άλλο. Περιμένω ήδη 12 πακέτα, Τα 6 από 28 Νοέμβρη (2 SY, 1 EE από Βέλγιο που κάπου έχει χαθεί, 3 UJ) και μετά 5 Δεκέμβρη παρήγγειλα αυτά τα δαχτυλίδια με το UJ που έχω αφήσει. Έχω βαρεθεί, δεν ξέρω τι δώρο να κάνω την κοπέλα μου επειδή όταν πήρα αυτά τα δώρα σταμάτησα να προσέχω το τι λείπει από την ζωή της🤣. Ηλίθιο ebay χαχααχαχαχαχαχαχ

Νόμιζα ότι το UJ είναι το 'next tracking number'  της Sunyou (πάντως ότι έχω πει για το συγκεκριμένο tracking UJ ισχύουν κανονικότατα). Αυτά της Sunyou ζήτα του το next tracking number για να δεις τι γίνεται. Πάντα το Sunyou tracking number δείχνει ότι να' ναι. Μια χάρη. Αυτά τα 3 UJ που λες, μπορείς να μου στείλεις και τα 3 tracking number (έστω σε προσωπικό μήνυμα). Θέλω να συνεννοηθώ με έναν πωλητή να μου στείλει ένα ακριβό συμπλήρωμα διατροφής με UJ!!! Είναι λίγο δύσκολο, γιατί δεν μπορούν να το βρουν εύκολα σε όλη την Κίνα με το China post! Έχω την εντύπωση ότι το δίνει βασικά το China post στην πόλη Guangzhou

8 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Κι εμένα παιδιά από aliexpress με nlpost, από 17/12 είναι στο αεροδρόμιο στην Αθήνα. 

Το ίδιο και εμένα, ενώ την ίδια στιγμή, αυτά που έφτασαν στις 11 Ιανουαρίου, ξεκίνησαν και τα εκτελώνιζαν την επόμενη μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε συζητηση που ειχα με τον ταχυδρομο της περιοχης μου,

μου ειπε οτι το ελ-βελ εχει μπουκωσει.

Του ειπα ρε συ εχω track number Νοεμβριου....

Τι να σου πω μου λεει, εμενα δεν μου εχουν φερει τιποτα και οχι μονο δικα σου αλλα και ολων των υπολοιπων που παιρνουν πακετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Κι εμένα παιδιά από aliexpress με nlpost, από 17/12 είναι στο αεροδρόμιο στην Αθήνα. 

Κι εμένα από 16/12 με Bpost. Εκτός κι αν εν τω μεταξύ έχει χαθεί στη διαδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα θελω να αγορασω ενα Iphone απο ebay ο seller ειναι Αμερικη το iphone θα ειναι 550 ευρω περιπου υπαρχει καποια μεθοδος να αποφυγω τελωνιο και ολα αυτα,εχω δει για το planet express δλδ αυτο σου κανει τριγωνικη άποστολη ισχυει ;; υπαρχουν αλλες μεθοδει ;;

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από allgoodallcool
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει. Εχω παραγγειλει ενα dacaki φορητο απο Κίνα το tracking number μου γραφει

25/1/2021, 06:54 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10 ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10

 

Γνωριζει κανεις που ειναι η Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10? Είναι τα κεντρικά στην Αιολου 100 ? να περασω να παραλαβω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GABI9 είπε

Καλημερα, να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει. Εχω παραγγειλει ενα dacaki φορητο απο Κίνα το tracking number μου γραφει

25/1/2021, 06:54 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10 ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10

 

Γνωριζει κανεις που ειναι η Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10? Είναι τα κεντρικά στην Αιολου 100 ? να περασω να παραλαβω?

Γενικά δεν σε αφήνουν να πάρεις δέμα από κεντρικές αποθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση, αρα δεν ειναι στην Αιολου (κεντρικα )το ΚΜΔ ΑΘΗΝΑΣ 10? γιατι εκει επιτρεπεται, εκτελουν ολες τις υπηρεσιες , στο τηλεφωνο δεν τους βρισκω να μου εξηγησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GABI9 είπε

Ευχαριστω για την απαντηση, αρα δεν ειναι στην Αιολου (κεντρικα )το ΚΜΔ ΑΘΗΝΑΣ 10? γιατι εκει επιτρεπεται, εκτελουν ολες τις υπηρεσιες , στο τηλεφωνο δεν τους βρισκω να μου εξηγησουν.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο δεν το ξέρω, ίσος κάποιος άλλος να είναι σίγουρος. Εγώ είχα πάει στην κεντρική του Π. Φαλήρου πολύ πριν αυτό το χάος και είχαν μουρμουρισει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα μια παλιοτερη αγορα τι εγραφε 

14/1/2021, 08:28 ΑΙΟΛΟΥ 100 (Κ.Τ.Α.) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ
12/1/2021, 09:47 ΑΙΟΛΟΥ 100 (Κ.Τ.Α.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΙΟΛΟΥ 100 (Κ.Τ.Α.)
12/1/2021, 06:09 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10

 

αρα ειναι ενα κλικ πριν την Αιολου 100 ,το συγκεκριμενο ειχε γινει παραγγελια απο Κινα πριν 63 μερες για να καταλαβετε τι καθυστερησεις υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GABI9 είπε

Καλημερα, να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει. Εχω παραγγειλει ενα dacaki φορητο απο Κίνα το tracking number μου γραφει

25/1/2021, 06:54 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10 ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10

 

Γνωριζει κανεις που ειναι η Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10? Είναι τα κεντρικά στην Αιολου 100 ? να περασω να παραλαβω?

Καλημέρα!!! Είσαστε κάπου στη περιοχή κέντρου,μάλλον πλατεία Αττικής αν δεν κάνω λάθος,το ΚΜΔ 10 είναι κοντά στα σίδερα Μεταξουργείο που περνάει ο Προαστιακός,εκεί δεν πας για παραλαβή,μόνο σπάνια που μπορεί ο ίδιος ο ταχυδρόμος να σου δώσει τα δέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GABI9 είπε

Βρηκα μια παλιοτερη αγορα τι εγραφε 

14/1/2021, 08:28 ΑΙΟΛΟΥ 100 (Κ.Τ.Α.) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ
12/1/2021, 09:47 ΑΙΟΛΟΥ 100 (Κ.Τ.Α.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΙΟΛΟΥ 100 (Κ.Τ.Α.)
12/1/2021, 06:09 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10

 

αρα ειναι ενα κλικ πριν την Αιολου 100 ,το συγκεκριμενο ειχε γινει παραγγελια απο Κινα πριν 63 μερες για να καταλαβετε τι καθυστερησεις υπαρχουν.

Ζήτα το τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση πελατών ΕΛΤΑ για να επικοινωνήσεις απευθείας με την τοπική μονάδα διανομής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...