Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Δεν εχουν χαθει αυτα.

Απλα ειναι στο αεροδρομιο και περιμενουν.Το ποτε θα τα προχωρησουν,αγνωστο.

Screenshot_1.png.b276f2d31b58a878a054eecf8621fa18.png

ούτε καν... πιστεύω πως απλά κάπου παρά έπεσαν όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω η απλά σε κάποιον άρεσαν και τα κράτησε ..χαχα..

Πάντως τα δικά μου ιδικά το πρώτο δεν πιστεύω να ξανά κουνηθούν ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επιμενεις χωρις να ξερεις.

Διαβασε λιγες σελιδες πισω και θα δεις οτι ειναι πολλα δεματα σε αυτη τη κατασταση.

Εχω δεμα απο τις 24/12 σε αυτη τη φαση.Δε χανονται ετσι δεματα,ουτε τα τσιμπανε.

Λογω φορτου εχουν ξεμεινει εκει.Θα ερθουν,αλλα το ποτε ειναι αλλο θεμα.Μπορει και το καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Μία από τα ίδια... Από 10 Ιανουαρίου δέμα 65€ λογικά χάθηκε;;; παράπεσε;;;; 

Κανένας ποτέ δεν θα μάθει... 

 

Screenshot_20210321_185627.jpg

 

53 λεπτά πριν, Giorgoskant είπε

Screenshot_1.png.b276f2d31b58a878a054eecf8621fa18.png

ούτε καν... πιστεύω πως απλά κάπου παρά έπεσαν όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω η απλά σε κάποιον άρεσαν και τα κράτησε ..χαχα..

Πάντως τα δικά μου ιδικά το πρώτο δεν πιστεύω να ξανά κουνηθούν ποτέ...

τηλεφώνησε στη εξυπηρέτηση πελατών των ΕΛΤΑ να σου πουν γιατί είναι κολλημένα τόσο καιρό, αυτό από τον Ιανουάριο δεν δικαιολογείται,μήπως έχει απαγορευμένα είδη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, radiotv είπε

 

τηλεφώνησε στη εξυπηρέτηση πελατών των ΕΛΤΑ να σου πουν γιατί είναι κολλημένα τόσο καιρό, αυτό από τον Ιανουάριο δεν δικαιολογείται,μήπως έχει απαγορευμένα είδη; 

Πήρα τηλ και μου είπαν πως το δέμα έχει χαθεί γιατί δεν έχουν κάποια ενημέρωση και πως μπορεί να γίνει αίτηση για εύρεση του πακέτου αλλά αυτό μπορεί να το κάνει μόνο ο αποστολέας.... Τρέχα γύρευε😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiotv είπε

μήπως έχει απαγορευμένα είδη; 

Ναι έχει λουκουμόσκονη... Χαχαχα

Ένα ζευγάρι παπούτσια Xiaomi Mi shoes είχα αγοράσει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολλοί δεν διαβάζουν καν έστω και μια προηγούμενη σελίδα πριν ρωτήσουν θα πω τη δική μου εμπειρία για να μην παρεξηγηθώ. Έχω κάνει δεκάδες παραγγελίες από ali τα τελευταία χρόνια αλλά και τον τελευταίο χρόνο οι καθυστερήσεις είναι τεράστιες. Εν μέρη φταίει και η συμφόρηση λόγω πανδημίας αλλά κυρίως οι καθυστερήσεις γίνονται εδώ, στο αεροδρόμιο. Στις αρχές Μαρτίου παρέλαβα 4 παραγγελίες που είχαν έρθει στο Βενιζέλος από τα τέλη Δεκεμβρίου μέχρι και αρχές Γενάρη. Το ρεκόρ μου είναι παραλαβή μετά από 112 μέρες. ΟΛΕΣ οι παραγγελίες μου (registered ή unregistered)  έχουν έρθει. Επέλεξα να μην κάνω dispute σε καμία παραγγελία γιατί το κόστος ήταν πολύ μικρό και στα περισσότερα tracking number φαινόταν ότι είχαν φτάσει Ελλάδα και περίμεναν ξεχασμένα στο αεροδρόμιο. Σε καμία περίπτωση δε λέω να μη ζητάτε τα λεφτά σας πίσω αλλά όταν το κάνετε να επικοινωνείτε με τους πωλητές για την επιστροφή των χρημάτων αφού στο κάτω κάτω δεν είναι και δική τους η ευθύνη για την ταλαιπωρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Μία από τα ίδια... Από 10 Ιανουαρίου δέμα 65€ λογικά χάθηκε;;; παράπεσε;;;; 

Κανένας ποτέ δεν θα μάθει... 

 

Screenshot_20210321_185627.jpg

Ειναι αγνωστο ποτε θα ανοιξουν το σάκο παντως σπανια χανονται δέματα ή τα βουτανε καποιοι απο ΕΛΤΑ - Δεν παιζει τετοιο. Μπορει να τους κραζουμε για ολα τα αλλα αλλα ειπαμε. Επισης δεν υπαρχει συγκεκριμενη σειρα η φαση ειναι εντελως random μπορει αυτα που ερχονται να φευγουν πιο γρηγορα κ να αφηνουν τα παλια πισω στους σακους ξεχασμενα ημι-σκαναρισμένα ουσιαστικά για αυτο και κανουν βολτες & σε ΓΕΤΑ Πειραια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aces είπε

Ειναι αγνωστο ποτε θα ανοιξουν το σάκο παντως σπανια χανονται δέματα ή τα βουτανε καποιοι απο ΕΛΤΑ - Δεν παιζει τετοιο. Μπορει να τους κραζουμε για ολα τα αλλα αλλα ειπαμε. Επισης δεν υπαρχει συγκεκριμενη σειρα η φαση ειναι εντελως random μπορει αυτα που ερχονται να φευγουν πιο γρηγορα κ να αφηνουν τα παλια πισω στους σακους ξεχασμενα ημι-σκαναρισμένα ουσιαστικά για αυτο και κανουν βολτες & σε ΓΕΤΑ Πειραια.

Θα δείξει... 

Χτες κλείσαμε 4 μήνες από την ημέρα της αγοράς... και 70 μέρες περίπου "χαμένο" στο τελωνείο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

2 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Θα δείξει... 

Χτες κλείσαμε 4 μήνες από την ημέρα της αγοράς... και 70 μέρες περίπου "χαμένο" στο τελωνείο... 

 

κ ελεγα οτι οι 2.5 μηνες συνολικά για παραλαβη ειναι (ητανε πλεον) το φυσιολογικό.....παει & αυτο.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Στις αρχές Μαρτίου παρέλαβα 4 παραγγελίες που είχαν έρθει στο Βενιζέλος από τα τέλη Δεκεμβρίου μέχρι και αρχές Γενάρη.
ΟΛΕΣ οι παραγγελίες μου (registered ή unregistered) έχουν έρθει.

Υπάρχουν οι τυχεροί, υπάρχουν και οι άτυχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμένω 6 που έχουν συμπληρώσει 4μηνο, είναι untracked με Cainiao και Yanwen του τύπου S0..... έρθουν δεν έρθουν refund πήρα από το AliExpress

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Χατζηδακης προσλαμβανει ιδιωτες (λογιστες/δικηγορους) για να επισπευσουν την εγκριση συνταξεων.

Προτεινω να προσληφθουν ιδιωτες/χρηστες/αγοραστες να πανε ενα 6μηνο στα ΕΛΤΑ στο αεροδρομιο να ξεμπουκωσει το πραγμα 😛

Τοσος κοσμος ειναι σε αναστολη εργασιας και τσιμπαει τα 534 και καθεται. Τουλαχιστον ας προσφερει στο κοινωνικο συνολο 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή ειναι η κατάντια στο αεροδρόμιο...Παντως για να ειμαι ειλικρινής ΟΛΑ ή ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ κάποτε ξεκολλάνε, προσωπικά ποτέ δεν έχω χάσει κάτι με tracking number. Υπομονή....

NLPOST.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...