Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, EFSTR είπε

Καλησπέρα παιδιά! Έκανα μια παραγγελία στο banggood στις 17/01 με PDM. Έγινε shipped στις 19/01. Το tracking number που μου δώσανε(LX...NL) έβγαζε συνέχεια "not found". Κάποια στιγμή το αλλάξανε το tr number και έδειξε στις 21/01 "The item is pre-advised to PostnL". Από τότε δεν έχει αλλάξει. Ξέρει κανείς τι παίζει? Προχωράει φυσιολογικά? Επίσης στο site της flytexpress δείχνει ότι έρχεται από Αγγλία.

Θα το παρακολουθείς πρώτα στο Flyt Express, για τη διαδρομή μέσα στην Κίνα και όταν φτάσει στην πόλη αναχώρησης θα παραδοθεί στο Ολλανδικό ταχυδρομείο για το ταξίδι στην Ευρώπη.

Υπομονή, γιατί δεν είναι κανονική περίοδος στην Κίνα αφενός με την Πρωτοχρονιά τους που πήρε παράταση, αφετέρου με τον ιό και ότι αυτό συνεπάγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, makfil είπε

Θα το παρακολουθείς πρώτα στο Flyt Express, για τη διαδρομή μέσα στην Κίνα και όταν φτάσει στην πόλη αναχώρησης θα παραδοθεί στο Ολλανδικό ταχυδρομείο για το ταξίδι στην Ευρώπη.

Υπομονή, γιατί δεν είναι κανονική περίοδος στην Κίνα αφενός με την Πρωτοχρονιά τους που πήρε παράταση, αφετέρου με τον ιό και ότι αυτό συνεπάγεται.

Άρα εμένα Μακ δεν έχει φύγει για Ολλανδία και βρίσκεται κάπου στο ταχυδρομείο στην Κίνα. Γιατί να κάνει τόσες μέρες να πάει στην Ολλανδία ούτε με κανό δεν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, makfil είπε

Θα το παρακολουθείς πρώτα στο Flyt Express, για τη διαδρομή μέσα στην Κίνα και όταν φτάσει στην πόλη αναχώρησης θα παραδοθεί στο Ολλανδικό ταχυδρομείο για το ταξίδι στην Ευρώπη.

Υπομονή, γιατί δεν είναι κανονική περίοδος στην Κίνα αφενός με την Πρωτοχρονιά τους που πήρε παράταση, αφετέρου με τον ιό και ότι αυτό συνεπάγεται.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Κατανοητό για την Πρωτοχρονιά και τον ιό, αλλά η παραγγελία είναι από τις 17/01. Στο site της flytexpress γράφει αυτάIMG_20200129_123349.jpg.c62a97fa211984313e2e6825091c496b.jpg

Έχει φύγει από Κίνα ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάνετε μερικοί, έχει δίκιο ο makfil και ταυτόχρονα γίνεστε και κουραστικοί.

Σαν τον άλλον που ήθελε να κάνει dispute για το κινητό επειδή θα του ερχόταν Πέμπτη και όχι Τρίτη, λόγω αργίας.

Απλά υπομονή και μην κοιτάτε κάθε μέρα το tracking, έτσι κι αλλιώς θα κολλήσει εδώ :D

https://i.imgur.com/i0Gmnc8.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση από Ολλανδικό ταχυδρομείο: We are a Dutch post organisation and only deliver parcels in the Netherlands. It is possible for your parcel to pass through the Netherlands. However it will not enter our system nor any of our sorting centers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EFSTR είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Κατανοητό για την Πρωτοχρονιά και τον ιό, αλλά η παραγγελία είναι από τις 17/01. Στο site της flytexpress γράφει αυτά

Έχει φύγει από Κίνα ή όχι?

Όχι δεν έχει φύγει από Κίνα, και είναι pre-advised για το Ολλανδικό ταχυδρομείο.

2 ώρες πριν, tsanakalykos είπε

Άρα εμένα Μακ δεν έχει φύγει για Ολλανδία και βρίσκεται κάπου στο ταχυδρομείο στην Κίνα. Γιατί να κάνει τόσες μέρες να πάει στην Ολλανδία ούτε με κανό δεν κάνει.

Δεν έχεις δώσει κανένα στοιχείο για το δικό σου δέμα και δεν ξέρω την πορεία του.

Σε ότι αφορά στην απάντηση του ταχυδρομείου, τη θεωρώ πολύ γενικόλογη και, πολύ περισσότερο, δεν ξέρω τι ρώτησες.

1 ώρα πριν, GnsP είπε

Το παρακάνετε μερικοί, έχει δίκιο ο makfil και ταυτόχρονα γίνεστε και κουραστικοί.

Σαν τον άλλον που ήθελε να κάνει dispute για το κινητό επειδή θα του ερχόταν Πέμπτη και όχι Τρίτη, λόγω αργίας.

Απλά υπομονή και μην κοιτάτε κάθε μέρα το tracking, έτσι κι αλλιώς θα κολλήσει εδώ :D

https://i.imgur.com/i0Gmnc8.png

Έχεις δίκιο για την καθυστέρηση στην Αθήνα. Την έζησα και εγώ πριν από λίγες μέρες, αλλά ούτε εσύ ούτε εγώ γράψαμε εδώ για την καθυστέρηση, αφού ξέρουμε ότι δεν πρόκειται να παραλάβουμε πιο γρήγορα.

Έχουμε πει αμέτρητες φορές ότι οι αγορές από Κίνα θέλουν υπομονή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ κάποια δεματα που παραγγειλα πριν καμιά βδομάδα και από Κίνα AliExpress ακόμη δεν έχουν στείλει τίποτα λογικά λόγο και γιορτής αν και νομίζω με τόσα κρούσματα αναβλήθηκε. 

Όντως οι αγορές από Κίνα θέλουν υπομονη μπορεί να κάνουν από λίγες μέρες έως και 2 μήνες υπάρχουν και περιπτώσεις αν πέσουν γιορτές να κάνουν και περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή τελευταία γίνεται χαμός και με το αξιόπιστο Banggood. Mια από τα ίδια, παραγγελία από 18/1 με priority και  tracking Deutche Post και μηδέν πληροφόρηση...item is not found !!!  Τοσες παραγγελιες στο παρελθον δεν μου εχει συμβει ξανα, συνηθως μετα απο 2-3 ημερες κατι εβλεπες. Έστειλα mail στο Βanggod και περιμένω απάντηση >24 ώρες :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, molot12 είπε

Υπομονή τελευταία γίνεται χαμός και με το αξιόπιστο Banggood. Mια από τα ίδια, παραγγελία από 18/1 με priority και  tracking Deutche Post και μηδέν πληροφόρηση...item is not found !!!  Τοσες παραγγελιες στο παρελθον δεν μου εχει συμβει ξανα, συνηθως μετα απο 2-3 ημερες κατι εβλεπες. Έστειλα mail στο Βanggod και περιμένω απάντηση >24 ώρες :(

Έχω γράψει λίγο παραπάνω ότι πρέπει να παρακολουθήσεις την πορεία του πρώτα στο Flyt Express και όταν παραδοθεί στο Γερμανικό θα το παρακολουθείς στο site της DHL.

Διάβασε μερικά προηγούμενα posts 

3 ώρες πριν, tsanakalykos είπε

το κολλημένο είναι αυτό LX804211758NL (A0003619123104KG)

τους ρώτησα για αυτό LX804448825NL (F3482720011800BM) αν όντως έχει πάει Ολλανδία!

Το 1ο βρίσκεται στην Αγγλία από 6/1/20 και μπορείς να δεις tην πορεία του στο Flyt Express και στο 17track

Το 2ο βρίσκεται στην Ολλανδία από 27/1/20 (Flyt Express)

Επεξ/σία από makfil
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δει που είναι. και το 2ο στην αρχή για Αγγλία το είχα, αλλά τελικά πήγε στην Ολλανδία! εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ περίεργο 23 μέρες να μην έχει έρθει ακόμα, ΑΝ είναι στην Αγγλία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα δικά μου του ολλανδικού ταχυδρομείου που ήταν pre- adviced σήμερα γυρίσανε σε in transit. Ήτανε καμμία 10αρια μέρες έτσι. Οπότε φαντάζομαι τώρα φτάσαν Ολλανδία

 

Screenshot_2020-01-30-19-13-04-470_yqtrack.app.jpg

Επεξ/σία από gkasta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωχ, αλήθεια? Σου επισυνάπτω και από flyt express γιατί μπερδεύτηκα. Οπότε τώρα παραδόθηκαν στο ολλανδικό ταχυδρομείο στην Κίνα?

 

Screenshot_2020-01-30-20-29-50-760_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-01-30-20-30-43-123_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από gkasta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...