Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά εμένα μου ήρθαν πρώτα οι θήκες και τα ψιψιψονια του κινητού, κι ας τα παραγγειλα 2 μέρες μετά.(με ολλανδικό pdm). Το κινητό με γερμανικο ταχυδρομείο έχει φύγει από feucht απο τις 29/1. Ελπίζω μέσα στην βδομάδα να εμφανίστει Αθήνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, gkasta είπε

Τελικά εμένα μου ήρθαν πρώτα οι θήκες και τα ψιψιψονια του κινητού, κι ας τα παραγγειλα 2 μέρες μετά.(με ολλανδικό pdm). Το κινητό με γερμανικο ταχυδρομείο έχει φύγει από feucht απο τις 29/1. Ελπίζω μέσα στην βδομάδα να εμφανίστει Αθήνα..

Θέλει 10-15 μέρες περίπου, ανάλογα με το που θα γίνει η παράδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gkasta είπε

Για Αθήνα είναι. Το ξέρω. Άλλες φορές έχει έρθει και στις 5 μέρες, άλλες στις 10. Σε άλλους έχω δει και παραπάνω. Ελπίζω να ναι τυχερός

Και στην Αθήνα, η παράδοση δεν είναι άμεση, όπως η courier.

Αν το θέλεις γρήγορα, μπορούν να το προωθήσουν σε κατάστημα που σε βολεύει, αλλά όχι στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pier88 είπε

Έχω ένα θέμα με πακέτο από Aliexpress.Ενώ χρειάζεται 2 μέρες συνήθως,τώρα έχει κολλήσει εκεί.Τι κάνω;

Screenshot_20200205-121848~2.png

Τον τελευταίο καιρό τα δέματα ξεκουράζονται εκεί για 10-15 μέρες.

Υπομονή ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά πιστεύω αυτό το διάστημα θα αρχίσουν να έρχονται δέματα που βρίσκονται τόσο καιρό στο τελωνείο μιας και δεν στέλνονται δέματα από Κίνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Follow up για το ρολόι από creationwatches με registered airmail με folding watch box και pouch, τελικά πέρασε τελωνείο και με αυτή την μέθοδο και το shipping μέχρι την Ελλάδα είναι αρκετά αργό. Δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά χρειάστηκε να στείλω αποδείξει/PayPal. Οπότε να έχετε υπόψιν αν θέλετε να ψωνίσετε από εκεί ότι πιθανότατα θα χρειαστεί να πληρώσετε εκτελωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, deadlyO είπε

Follow up για το ρολόι από creationwatches με registered airmail με folding watch box και pouch, τελικά πέρασε τελωνείο και με αυτή την μέθοδο και το shipping μέχρι την Ελλάδα είναι αρκετά αργό. Δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά χρειάστηκε να στείλω αποδείξει/PayPal. Οπότε να έχετε υπόψιν αν θέλετε να ψωνίσετε από εκεί ότι πιθανότατα θα χρειαστεί να πληρώσετε εκτελωνισμο.

Με δεδομένο ότι σχεδόν όλα τα ταχυδρομικά δέματα περνάνε πλέον από τελωνείο, αυτό ήταν αναμενόμενο, πολύ περισσότερο αν η δηλωμένη αξία αξία είναι πάνω από 22€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, makfil είπε

Με δεδομένο ότι σχεδόν όλα τα ταχυδρομικά δέματα περνάνε πλέον από τελωνείο, αυτό ήταν αναμενόμενο, πολύ περισσότερο αν η δηλωμένη αξία αξία είναι πάνω από 22€.

Από ότι είχα δει online και το επιβεβαιώσα και με τους ίδιους, στην δήλωση αντικειμένου, όταν τον στέλνουν με τον συγκεκριμένο τρόπο αποστολής γράφουν 20€ calculator. Όταν φθάσει, θα δω αν ισχύει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2020 στις 10:22 ΜΜ, makfil είπε

Και στην Αθήνα, η παράδοση δεν είναι άμεση, όπως η courier.

Αν το θέλεις γρήγορα, μπορούν να το προωθήσουν σε κατάστημα που σε βολεύει, αλλά όχι στο σπίτι.

Τελικά ενώ στο 17track εμφανιζόταν ότι έχει φύγει στις 29/1 από Κολωνία, σήμερα γυρνώντας από την δουλειά το είχε παραλάβει η γυναίκα μου σπίτι!!! Το περίεργο είναι ότι μετά από 4 ώρες εμφανίστηκε ότι από χθες είχε έρθει Ελλάδα. Το θέμα είναι ότι το τζάμακι που είχα παραγγείλει ήρθε σπασμένο. Μιλάω με banggood ή μέσω paypal?

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου χει ξανατυχει με το Banggood κάτι τέτοιο και προβληματιζομαι μην αργήσουν να απαντήσουν και το ξεχάσω στο τέλος. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως είναι τραβηγμένο να κάνω dispute στο paypal χωρίς να μιλήσω μαζί τους πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...