Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.amazon.co.uk/Godox-LED64-Continuous-Portable-Camcorder/dp/B00SWIRORE/ref=pd_sbs_421_8?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00SWIRORE&pd_rd_r=0cce7da6-8bc8-11e9-ab6a-f1090f50a7d3&pd_rd_w=oo8ZP&pd_rd_wg=gEZpJ&pf_rd_p=18edf98b-139a-41ee-bb40-d725dd59d1d3&pf_rd_r=CTXT0593GHF0AHQBZMQY&psc=1&refRID=CTXT0593GHF0AHQBZMQY

 

Ρε σεις πείτε μου λίγο, που σκατά λέει πόσο κάνουν τα μεταφορικά για Ελλάδα και πόσο καιρό θα κάνει να έρθει?

Τα λέει κάπου φάτσα κάρτα και είμαι τυφλός?

(Προσπάθησα να το βάλω στο καλάθι μπας και το πει εκεί, αλλά παρότι έβαλα διεύθυνση δεν με αφήνει να πάω παρακάτω γιατί έχει λήξει η κάρτα και δεν μπορώ ακόμα να εισάγω την νέα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

https://www.amazon.co.uk/Godox-LED64-Continuous-Portable-Camcorder/dp/B00SWIRORE/ref=pd_sbs_421_8?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00SWIRORE&pd_rd_r=0cce7da6-8bc8-11e9-ab6a-f1090f50a7d3&pd_rd_w=oo8ZP&pd_rd_wg=gEZpJ&pf_rd_p=18edf98b-139a-41ee-bb40-d725dd59d1d3&pf_rd_r=CTXT0593GHF0AHQBZMQY&psc=1&refRID=CTXT0593GHF0AHQBZMQY

Ρε σεις πείτε μου λίγο, που σκατά λέει πόσο κάνουν τα μεταφορικά για Ελλάδα και πόσο καιρό θα κάνει να έρθει?

Τα λέει κάπου φάτσα κάρτα και είμαι τυφλός?

(Προσπάθησα να το βάλω στο καλάθι μπας και το πει εκεί, αλλά παρότι έβαλα διεύθυνση δεν με αφήνει να πάω παρακάτω γιατί έχει λήξει η κάρτα και δεν μπορώ ακόμα να εισάγω την νέα)

Order Summary

Items:GBP 17.99

Postage & Packing:GBP 5.12

Order Total:GBP 23.11

Και αποτι λεει μεχρι 27 του μηνα παραδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τα μεταφορικά είναι 5,12 λίρες και παράδοση μέχρι 27 του μήνα δηλαδή μέσα σε 10 μέρες. Ωραία.

Αυτά για να τα βρω έπρεπε να πάω στο τελευταίο βήμα της παραγγελίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Δηλαδή τα μεταφορικά είναι 5,12 λίρες και παράδοση μέχρι 27 του μήνα δηλαδή μέσα σε 10 μέρες. Ωραία.

Αυτά για να τα βρω έπρεπε να πάω στο τελευταίο βήμα της παραγγελίας?

Ναι αλλα βεβαια εγω μενω Αθηνα, εσυ δεν ξερω που οποτε ισως να ειναι διαφορετικα τα μεταφορικα.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

Δηλαδή τα μεταφορικά είναι 5,12 λίρες και παράδοση μέχρι 27 του μήνα δηλαδή μέσα σε 10 μέρες. Ωραία.

Αυτά για να τα βρω έπρεπε να πάω στο τελευταίο βήμα της παραγγελίας?

Εάν δεν έχεις κάρτα στο amazon, δεν μπορείς να έχεις σωστές πληροφορίες  για το τι θέλεις να αγοράσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κατάλαβα τώρα.

Αυτό που έχω να πω βέβαια είναι πως δεν είναι καθόλου πρακτικό και αναρωτιέμαι γιατί γίνεται έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το σύστημα δεν έχει  τα στοιχεία (διεύθυνση, χώρα κλπ) του  αγοραστή, πως φαντάζεσαι ότι θα του δώσει  σωστή πληροφορία για το αντικείμενο που θέλει να αγοράσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλέγοντας από μια γρήγορη λίστα την χώρα (ή και την πόλη άμα χρειάζεται) πιστεύω είναι μια καλή λύση. Το να μην ξέρω έστω στο περίπου τα μεταφορικά και άρα αν με συμφέρει να το πάρω από εκεί δεν το βλέπω πολύ καλό.

Άλλωστε από ebay τα γράφουν τα μεταφορικά αλλά και από άλλα σάιτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκρίνεις δύο τελείως διαφορετικές καταστάσεις.

Η Αμαζόνα είναι, μάλλον, η μεγαλύτερη αλυσίδα καταστημάτων σε όλο τον πλανήτη ενώ το ebay είναι πλατφόρμα με ιδιώτες πωλητές.

Άλλους κανόνες συναλλαγών, εγγύηση κλπ έχει η Αμαζόνα και άλλους το ebay, το Ali κλπ

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, έχω μπερδευτεί λίγο. Θέλω να αγοράσω κάτι ως ιδιώτης από ένα eshop στην Γερμανία. Έχει επιλογή πληρωμή μέσω paypal είτε ως χρήστης paypal , είτε με το paypal σε ρόλο διαμεσολαβητή χρησιμοποιώντας κάρτα . Από ότι διαβάζω στην σελίδα του paypal ,  μηδενική η χρέωση για εμένα λόγω εοχ και ευρώ .ισχύει; το ποσό είναι γύρω στα 460 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω αυτό που θέλεις να ρωτήσεις.

Με το paypal πληρώνουμε, για αγορές, είτε  με τις κάρτες που έχουμε συνδέσει σ' αυτό, είτε με χρήματα που έχουμε στο balance.

Εάν ο λογαριασμός σου είναι σε €, οι κάρτες σου σε €, και η αγορά σου είναι στο ίδιο νόμισμα, όπως η συγκεκριμένη περίπτωση, δεν έχεις καμία χρέωση  από το paypal.

 

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια μια βοηθεια!

οποιος γνωριζει θελω να κανω αγορα απο δω https://www.amazon.co.uk/FLOUREON-Wireless-Security-Cameras-System/dp/B07MCTY3FH?th=1

εχω τελωνειο?

ευχαριστω!

 

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με κάλυψες απλά μου φάνηκε περίεργο που δεν υπάρχει χρέωση ίσως επειδή έχω συνηθίσει στο eBay .Όσο για το άλλο η σελίδα λέει εκτός του paypal και αυτό σαν option

KreditkarteKreditkarteKreditkarte

Kreditkartenzahlungen werden bei uns direkt über Paypal abgewickelt. Sie benötigen dazu kein Paypal Konto.

Επεξ/σία από rrrr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, postfire είπε

καλησπερα παιδια μια βοηθεια!

οποιος γνωριζει θελω να κανω αγορα απο δω https://www.amazon.co.uk/FLOUREON-Wireless-Security-Cameras-System/dp/B07MCTY3FH?th=1

εχω τελωνειο?

ευχαριστω!


Εγω γενικα οταν βλεπω στοιχεια οπως

     FLOUREON UK

Business Address:
        Gao Ke Ji Tuan Da Lou 7-72037
        Nan Shan Jie Dao Yue Liang Wan Da Dao 2076 Hao
        Shi Nan Shan Qu
        Shen Zhen Shi
        518000
        CN

ειμαι επιφυλακτικος

 

ΕΑΝ ερχεται απο βρετανια τοτε δεν εχεις θεμα τελωνειου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kosutasu22 είπε


Εγω γενικα οταν βλεπω στοιχεια οπως

     FLOUREON UK

Business Address:
        Gao Ke Ji Tuan Da Lou 7-72037
        Nan Shan Jie Dao Yue Liang Wan Da Dao 2076 Hao
        Shi Nan Shan Qu
        Shen Zhen Shi
        518000
        CN

ειμαι επιφυλακτικος

ΕΑΝ ερχεται απο βρετανια τοτε δεν εχεις θεμα τελωνειου

ευχαριστω αλλα πως θα γνωριζω 100%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...