Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, postfire είπε

καλησπερα παιδια μια βοηθεια!

οποιος γνωριζει θελω να κανω αγορα απο δω https://www.amazon.co.uk/FLOUREON-Wireless-Security-Cameras-System/dp/B07MCTY3FH?th=1

εχω τελωνειο?

ευχαριστω!

Ναι εχει τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, postfire είπε

καλησπερα παιδια μια βοηθεια!

οποιος γνωριζει θελω να κανω αγορα απο δω https://www.amazon.co.uk/FLOUREON-Wireless-Security-Cameras-System/dp/B07MCTY3FH?th=1

εχω τελωνειο?

ευχαριστω!

Ο πωλητής καλύπτεται από  το Αγγλικό Amazon, αλλά καλό είναι να στείλεις ένα ερώτημα αν το δέμα θα σταλεί από Αγγλία ή από Κίνα (έχει δυνατότητα επικοινωνίας με τον πωλητή).

Το έβαλα στο καλάθι και έρχεται σε μια βδομάδα με  απλό ταχυδρομείο και μεταφορικά  17.19£, σύνολο 147.18£ ή 171,57€ αν πληρώσεις σε € με τη δική του ισοτιμία. και αν το βιάζεσαι με 26.19£ αντί 17.19£.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, makfil είπε

Ο πωλητής καλύπτεται από  το Αγγλικό Amazon, αλλά καλό είναι να στείλεις ένα ερώτημα αν το δέμα θα σταλεί από Αγγλία ή από Κίνα (έχει δυνατότητα επικοινωνίας με τον πωλητή).

Το έβαλα στο καλάθι και έρχεται σε μια βδομάδα με  απλό ταχυδρομείο και μεταφορικά  17.19£, σύνολο 147.18£ ή 171,57€ αν πληρώσεις σε € με τη δική του ισοτιμία. και αν το βιάζεσαι με 26.19£ αντί 17.19£.

ευχαριστω πολυ θα στειλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, rrrr είπε

με κάλυψες απλά μου φάνηκε περίεργο που δεν υπάρχει χρέωση ίσως επειδή έχω συνηθίσει στο eBay .Όσο για το άλλο η σελίδα λέει εκτός του paypal και αυτό σαν option

KreditkarteKreditkarteKreditkarte

Kreditkartenzahlungen werden bei uns direkt über Paypal abgewickelt. Sie benötigen dazu kein Paypal Konto.

Αυτό που λέει μπερδεύει τον κόσμο:

Οι πληρωμές με πιστωτικές κάρτες πραγματοποιούνται απευθείας μέσω του Paypal. Δεν χρειάζεστε λογαριασμό Paypal.

Πως θα πληρώσεις με κάρτα μέσω paypal αν δεν έχεις λογαριασμό για να κρεμάσεις τις κάρτες σου;

Και αν δεν έχεις λογαριασμό πως θα έχεις την ασφάλεια και την κάλυψη του Paypal;

Δεν μας τα λέει καλά ο Γερμανός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, makfil είπε

Αυτό που λέει μπερδεύει τον κόσμο:

Οι πληρωμές με πιστωτικές κάρτες πραγματοποιούνται απευθείας μέσω του Paypal. Δεν χρειάζεστε λογαριασμό Paypal.

Πως θα πληρώσεις με κάρτα μέσω paypal αν δεν έχεις λογαριασμό για να κρεμάσεις τις κάρτες σου;

Και αν δεν έχεις λογαριασμό πως θα έχεις την ασφάλεια και την κάλυψη του Paypal;

Δεν μας τα λέει καλά ο Γερμανός.

 Δεν χρειαζεσαι λογαριασμο για αυτο, εχει υπηρεσια το Paypal που ειναι απλα μεσολαβητης, βαζεις δλδ τα στοιχεια της καρτας σου και κανεις αγορα.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Salvation81 είπε

 Δεν χρειαζεσαι λογαριασμο για αυτο, εχει υπηρεσια το Paypal που ειναι απλα μεσολαβητης, βαζεις δλδ τα στοιχεια της καρτας σου και κανεις αγορα.

να επανελθω παλι παιδια

βρηκα απο banggod cctv αλλα εχει μεθοδο αποστολης eu priority line +5.30 ευρω θα πληρωσω τελωνειο αν επιλεξω αυτο?Ειναι γενικα safe to eu priority line?

ευχαριστω και παλι

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, postfire είπε

να επανελθω παλι παιδια

βρηκα απο banggod cctv αλλα εχει μεθοδο αποστολης eu priority line +5.30 ευρω θα πληρωσω τελωνειο αν επιλεξω αυτο?Ειναι γενικα safe to eu priority line?

ευχαριστω και παλι

κανεις δεν γνωριζει ρε boys??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα από Banggood ένα Mi Band 4 και με ένα κουπόνι που είχα πήγε η τιμή στα 34€(μαζί με μεταφορικά). Το έβαλα με priority direct mail. Παίζει να περάσει τελωνείο? 

Επεξ/σία από laxanoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, laxanoulis είπε

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα από Banggood ένα Mi Band 4 και με ένα κουπόνι που είχα πήγε η τιμή στα 34€(μαζί με μεταφορικά). Το έβαλα με priority direct mail. Παίζει να περάσει τελωνείο? 

oxi

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι off-topic εδώ, αλλά είπα να μην το γράψω στο θέμα της revolut. Άμα στείλω bank statement από την Πειραιώς που έχει iban, διεύθυνση και όνομα (καθώς και αριθμό ταυτότητας) στην dipocket για επαλήθευση διεύθυνσης υπάρχει περίπτωση κάποιος υπάλληλος που θα έχει πρόσβαση να μπορεί να κάνει κάποια μεταφορά χρημάτων από τον λογαριασμό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου λίγο αν ξέρετε τι παίζει.

Μόλις έκανα λογαριασμό στο αλί εξπρές (δεν έχω βάλει ακόμα στοιχεία διεύθυνσης, δεν μου τα ζήτησε)

Βλέπω αυτό το προϊόν με αυτά τα μεταφορικά που φαίνονται εδώ:

avfrbgfr.jpg.786e2d7d0c5264eada5cad9cccb6e1af.jpg

 

Βάζω δύο τέτοια στο καλάθι αλλά τα μεταφορικά αυξάνονται κατά πολύ:

aljthn.jpg.fdaaa926226a0767e83d50ac0926b86e.jpg

 

Το σύστημα καταλαβαίνει ότι είμαι από Ελλάδα αλλά ή φέρεται αλλοπρόσαλλα ή κάνει κάτι που δεν έχω καταλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Πείτε μου λίγο αν ξέρετε τι παίζει.

Μόλις έκανα λογαριασμό στο αλί εξπρές (δεν έχω βάλει ακόμα στοιχεία διεύθυνσης, δεν μου τα ζήτησε)

Βλέπω αυτό το προϊόν με αυτά τα μεταφορικά που φαίνονται εδώ:

avfrbgfr.jpg.786e2d7d0c5264eada5cad9cccb6e1af.jpg

Βάζω δύο τέτοια στο καλάθι αλλά τα μεταφορικά αυξάνονται κατά πολύ:

aljthn.jpg.fdaaa926226a0767e83d50ac0926b86e.jpg

Το σύστημα καταλαβαίνει ότι είμαι από Ελλάδα αλλά ή φέρεται αλλοπρόσαλλα ή κάνει κάτι που δεν έχω καταλάβει

 

ο πωλητης ετσι εχει επιλεξει τα μεταφορικα του, 

εχεις δυο λυσεις,

να τα παραγγειλεις ξεχωριστα ενα ενα

και η δευτερη κανε επιλογη απο εδω

https://www.aliexpress.com/wholesale?minPrice=&maxPrice=&isBigSale=n&isFreeShip=y&isNew=n&isFavorite=n&shipFromCountry=&shipCompanies=&SearchText=tripod+head+mini+ballhead+hot+shoe&CatId=0&g=y&SortType=total_tranpro_desc&initiative_id=SB_20190628105604&filterCat=&needQuery=n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tornado είπε

ο πωλητης ετσι εχει επιλεξει τα μεταφορικα του, 

εχεις δυο λυσεις,

να τα παραγγειλεις ξεχωριστα ενα ενα

και η δευτερη κανε επιλογη απο εδω

https://www.aliexpress.com/wholesale?minPrice=&maxPrice=&isBigSale=n&isFreeShip=y&isNew=n&isFavorite=n&shipFromCountry=&shipCompanies=&SearchText=tripod+head+mini+ballhead+hot+shoe&CatId=0&g=y&SortType=total_tranpro_desc&initiative_id=SB_20190628105604&filterCat=&needQuery=n

Τι πάει να πει ότι ο πωλητής έτσι έχει επιλέξει τα μεταφορικά του? Έχει επιλέξει να σου λέει ψέματα στην αρχική καταχώρηση για να σε δελεάζει και όταν το βάζεις στο καλάθι σου λέει τα πραγματικά -και πολλαπλάσια- μεταφορικά ελπίζοντας να μην το προσέξεις ή να βαρεθείς να ψάξεις για κάτι άλλο?

Δεν πιστεύω πως εννοείς, έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον αλλά δεν νομίζω να το επέτρεπε η πλατφόρμα.

Btw δοκίμασα να βάλω στο καλάθι μόνο ένα τεμάχιο και πάλι βγάζει πολλαπλάσια μεταφορικά.

Έχω βάλει στο καλάθι πολλά αντικείμενα και από πολλούς πωλητές αν παίζει κάποιο ρόλο

Edit, το μυστήριο λύθηκε.

Τελικά πατώντας στο shipping μου έβγαλε διάφορες εταιρείες για μεταφορά και όντως η φτηνή είναι όσο λέει στην αρχή.

Απλά το site για κάποιο λόγο όταν το έβαζα στο καλάθι έβαζε μόνο του άλλη εταιρεία οπότε άλλαζε και το κόστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...