Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, enrique19 είπε

θελω να παραγειλω μια μπαταρια για ενα εξαρτημα η μια εκδοση βγαινει περιπου 100 ευρω και αλλη 140 ,ξερει κανεις να πει ποσο θα ειναι η τελικη τιμη μαζι με το τελωνειο που σιγουρα θα περασει και για τα 100 και για τα 140 ευρω; ευχαριστω.

Η μπαταρία μπορει να μην έρθει ποτε αν καταλαβουν τι περιέχει το δέμα.

Αν ερθει με ελτα το τελωνείο ειναι +24% +13 ευρω, αν ερθει με κουριερ πας για τα διπλα και πάνω

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να κανω μια μεταφορα σε λογαριασμο στην ιδια τραπεζα,( εθνικη) δεν εχω  το iban  του ουτε φαινεται στο πεδιο,

κανω μεταφορα σε τριτο εντος ετε

στο πεδιο προς αναγραφω το ονομα του στα λατινικα και εχει ενα αλλο πεδιο προς, βαζω ΕΤΕ αλλα κατι δεν γινεται σωστα,

ξερει  καποιος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, George56 είπε

θελω να κανω μια μεταφορα σε λογαριασμο στην ιδια τραπεζα,( εθνικη) δεν εχω  το iban  του ουτε φαινεται στο πεδιο,

κανω μεταφορα σε τριτο εντος ετε

στο πεδιο προς αναγραφω το ονομα του στα λατινικα και εχει ενα αλλο πεδιο προς, βαζω ΕΤΕ αλλα κατι δεν γινεται σωστα,

ξερει  καποιος

Δεν καταλαβα τιποτα.

Αν Θελεις να κάνεις μεταφορα μονο με ονομα, απλα δεν γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Δεν καταλαβα τιποτα.

Αν Θελεις να κάνεις μεταφορα μονο με ονομα, απλα δεν γίνεται

Φαίνεται το ΙΒΑΝ σε κάποιο πεδίο;;; Έχω ξανακάνει μεταφορά πιο παλιά και που πήγα στο i statement απλά φαίνεται όνομα χωρίς ΙΒΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια, παρηγγειλα απο bangood 10 Ιουλίου με priority direct mail, η αποστολή έγινε 13 Ιουλίου, και έχει ''κολλήσει'' το tracking σε μορφή ''package has been sterilized and shipped out''

είναι νωρίς ακόμη ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, maparios είπε

καλησπερα παιδια, παρηγγειλα απο bangood 10 Ιουλίου με priority direct mail, η αποστολή έγινε 13 Ιουλίου, και έχει ''κολλήσει'' το tracking σε μορφή ''package has been sterilized and shipped out''

είναι νωρίς ακόμη ετσι;

άσε μας ρε μπάρμπα, εδώ μιλάμε για πακέτα από αρχές Μαΐου που δεν έχουν φτάσει ακόμα, είτε από Ali είτε από BG και εσύ το ψάχνεις στις 10 μέρες;

😆

Δεν λέω καν για όλα αυτά που δεν ήρθαν ποτέ, από τον Δεκέμβρη και μετά. Ή τα ευρωπαϊκά, που περιμένω από ευρωπαϊκή αποθήκη του BG από τέλος Μάη.

Το μήνυμα στο tracking code σου θα ανανεωθεί στην επόμενη σάρωση, είτε είναι Ελλάδα, όταν φτάσει και ανοιχτεί ο σάκος και σαρωθεί το δέμα είτε αν αυτό γίνει σε άλλη χώρα.

 

Και ξαναγράφω αυτό που τονίζω από Φλεβάρη, αυτός ο καιρός δεν είναι καλός για παραγγελίες απ'έξω. Αν δεν βρείτε τρελή προσφορά, μην κάνετε απλά ψώνια απ'έξω γιατί μετά θα κλαίτε! Κάντε υπομονή και να διαβάζετε τα θέματα μήπως κάποια στιγμή ομαλοποιηθεί η κατάσταση.

Επεξ/σία από ekkli
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekkli είπε

άσε μας ρε μπάρμπα, εδώ μιλάμε για πακέτα από αρχές Μαΐου που δεν έχουν φτάσει ακόμα, είτε από Ali είτε από BG και εσύ το ψάχνεις στις 10 μέρες;

😆

Δεν λέω καν για όλα αυτά που δεν ήρθαν ποτέ, από τον Δεκέμβρη και μετά. Ή τα ευρωπαϊκά, που περιμένω από ευρωπαϊκή αποθήκη του BG από τέλος Μάη.

Το μήνυμα στο tracking code σου θα ανανεωθεί στην επόμενη σάρωση, είτε είναι Ελλάδα, όταν φτάσει και ανοιχτεί ο σάκος και σαρωθεί το δέμα είτε αν αυτό γίνει σε άλλη χώρα.

Και ξαναγράφω αυτό που τονίζω από Φλεβάρη, αυτός ο καιρός δεν είναι καλός για παραγγελίες απ'έξω. Αν δεν βρείτε τρελή προσφορά, μην κάνετε απλά ψώνια απ'έξω γιατί μετά θα κλαίτε! Κάντε υπομονή και να διαβάζετε τα θέματα μήπως κάποια στιγμή ομαλοποιηθεί η κατάσταση.

Με φαρμακωσες ρε bro τώρα με τσακισες.. μίλησα με παιδιά και μου είπαν ότι παρέλαβαν σε 17,20,22 μέρες Μαξ από banggood,τι λόγο έχουν να πούνε ψέματα; Τώρα έγινε η παραγγελία γαμωτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, maparios είπε

Με φαρμακωσες ρε bro τώρα με τσακισες.. μίλησα με παιδιά και μου είπαν ότι παρέλαβαν σε 17,20,22 μέρες Μαξ από banggood,τι λόγο έχουν να πούνε ψέματα; Τώρα έγινε η παραγγελία γαμωτο..

Και εγώ παραγγελία Μαΐου (ευτελούς ποσού) την παρέλαβα σε 20 ημέρες και έχω άλλες παραγγελίες (ακριβότερες) από 15 Απριλίου και ακόμα κάποιες είναι κολλημένες στην Σιγκαπούρη…

Οπότε κάνε υπομονή μέχρι και Σεπτέμβριο και μετά να αρχίσεις να ανησυχείς...

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευευω οτι απο πλευρα ελτα εχει ομαλοποιηθει η κατασταση δηλαδη σημερα και χτες αρχισαν να ερχονται δεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, stavagg31 είπε

Εγω πιστευευω οτι απο πλευρα ελτα εχει ομαλοποιηθει η κατασταση δηλαδη σημερα και χτες αρχισαν να ερχονται δεματα

Ναι από 30 Μαΐου είναι στο ξεφορτώθηκε στο αεροδρόμιο. Τώρα πότε θα προχωρήσει ΜΟΝΟ ο Θεός το ξέρει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Είχα κάνει μια παραγγελία βιβλίου απο Αμερική το οποίο έγινε shipped στις 7 Μαϊου και ακόμα δεν έχει εμφανιστεί. Δεν επέλεξα με tracking number (μαλακία μου ξέρω αλλα ήταν +12-13 ευρώ και το βιβλίο έκανε 30). Η αποστολή θα γινόταν με Mail. Να περάσω καμία βόλτα απο ΕΛΤΑ να ρωτήσω ή τζάμπα κόπος;

Έχω ξανακούσει να μην φέρνουν ούτε ειδοποιητήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Iasonas Pav είπε

Καλησπέρα,

Είχα κάνει μια παραγγελία βιβλίου απο Αμερική το οποίο έγινε shipped στις 7 Μαϊου και ακόμα δεν έχει εμφανιστεί. Δεν επέλεξα με tracking number (μαλακία μου ξέρω αλλα ήταν +12-13 ευρώ και το βιβλίο έκανε 30). Η αποστολή θα γινόταν με Mail. Να περάσω καμία βόλτα απο ΕΛΤΑ να ρωτήσω ή τζάμπα κόπος;

Έχω ξανακούσει να μην φέρνουν ούτε ειδοποιητήριο.

Θα πρότεινα να κάνεις μια ερώτηση στα ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Iasonas Pav είπε

Καλησπέρα,

Είχα κάνει μια παραγγελία βιβλίου απο Αμερική το οποίο έγινε shipped στις 7 Μαϊου και ακόμα δεν έχει εμφανιστεί. Δεν επέλεξα με tracking number (μαλακία μου ξέρω αλλα ήταν +12-13 ευρώ και το βιβλίο έκανε 30). Η αποστολή θα γινόταν με Mail. Να περάσω καμία βόλτα απο ΕΛΤΑ να ρωτήσω ή τζάμπα κόπος;

Έχω ξανακούσει να μην φέρνουν ούτε ειδοποιητήριο.

Τζαμπα κόπος(χωρίς ερωτηματικό)

Χωρις τρακ δεν εχεις καμια ελπίδα να δει την τυχη του δέματος

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...