Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως ενώ παντού διάβαζα ότι μόλις το δεμα τους έμπαινε Ελλαδα τους έδιναν και κάποιον άλλο tracking number
Εμένα απλά δείχνει ότι είναι σε Sorting center στα Σπατα. Όχι τιποτα αλλο δεν ξερω ποιος θα το παραδωσει για να το αναζητησω Ελλάδα
Υπενθυμιζω οτι ειναι 11 ψηφια και το εντοπιζα σε:
https://sprawdz.dhl.com.pl/  και https://www.dhl.com/gr-en/home.html

Screenshot_2.pngEDIT: Τον βρήκα μόνος μου το καινουριο tracking μέσω Shipper's References

Επεξ/σία από tzagaritos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, MessatsuRoku είπε

Μετα το τελος του χρονου θα μπορουμε να αγοραζουμε απο Αγγλια?

Φυσικά και θα μπορείς εφόσον θα πληρώσεις τα νόμιμα (φπα, εκτελωνισμό, δασμούς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MessatsuRoku είπε

Μετα το τελος του χρονου θα μπορουμε να αγοραζουμε απο Αγγλια?

Το πιο πιθανο σεναριο ειναι να υπαρξει εμπορικη συμφωνια μεταξυ Αγγλιας και Ευρωπαικης Ενωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2020 στις 3:16 ΜΜ, zananiro είπε

Κάποιες πρόσφατες παραγγελίες από aliexpress ήρθαν με bg speedy, εκεί έγραφε πληροφορίες διεύθυνσης στην αναζήτηση του tracking (11ψηφιος αριθμός). Και από ένα σημείο και μετά άλλαζε το tracking και ήταν αναγνωρίσιμο από την acs όπου μετά την παράδοση έγραφε στοιχεία παραλήπτη στις πληροφορίες του tracking. Ένα άλλο δέμα με 8ψηφιο tracking από banggood το παρέλαβα από γενική ταχυδρομική όπου στις πληροφορίες παράδοσης έγραφε τα στοιχεία παραλήπτη. 

Φυσικά δεν σημαίνει ότι αν κάποιος τα γνωρίζει αυτά μπορεί να σου κλέψει το δέμα. Απλά δεν είναι και ότι καλύτερο να τα γνωρίζει κάποιος. 

Πάντως σχετικά με όλα τα παραπάνω, το αναφέρω πιο πολύ επειδή είδα αρκετή σιγουριά ότι είχα 100% άδικο. Με το παλιό tracking number, μπορείς και παίρνεις το καινούριο από dhl express και εκεί χωρίς να βάλεις τίποτα άλλο μπορείς να δεις και διεύθυνση και ονοματεπώνυμο. Μπορούν να στο κλέψουν ; Όχι άλλα και πάλι προσωπικά δεδομένα δεν χρειάζεται να γνωρίζει κανένας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Το πιο πιθανο σεναριο ειναι να υπαρξει εμπορικη συμφωνια μεταξυ Αγγλιας και Ευρωπαικης Ενωσης.

Το θέμα είναι να μην πληρώνουμε τίποτα επιπλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

Το θέμα είναι να μην πληρώνουμε τίποτα επιπλέον

Αποτι λεει ο Μπορις αυτο θα γινει, πρεπει να περιμενουμε 1 μηνα σχεδον για να δουμε τι θα ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστω παραγγελια απο amazon.de με royal mail untracked που εγινε dispatch στις 4/12 θα κανει καλη χρονια σε καποιο σακο των ελτα εε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, TheTourist098 είπε

Να φανταστω παραγγελια απο amazon.de με royal mail untracked που εγινε dispatch στις 4/12 θα κανει καλη χρονια σε καποιο σακο των ελτα εε;

Ω Ναι! Ετσι γινεται καθε χρονο με αγορες απο Black Friday. Μονο ups και DHL ερχονται, τα υπολοιπα royal mail, i parcel καλη χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MessatsuRoku είπε

Ω Ναι! Ετσι γινεται καθε χρονο με αγορες απο Black Friday. Μονο ups και DHL ερχονται, τα υπολοιπα royal mail, i parcel καλη χρονια

Καταλαβα καλο μπλεξιμο.Απλα υπεθεσα οτι για να εχουν 5.5 ευρω το στανταρ απο γερμανικο αμαζον θαναι καμια πολυ αργη ups που θα κανει μια βδομαδα με βαπορια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, TheTourist098 είπε

Καταλαβα καλο μπλεξιμο.Απλα υπεθεσα οτι για να εχουν 5.5 ευρω το στανταρ απο γερμανικο αμαζον θαναι καμια πολυ αργη ups που θα κανει μια βδομαδα με βαπορια....

Ειναι καθαρα τυχαιο με το τι εταιρεια θα σου στειλουν, προσφατα αγορασα 2 μικροφωνα Razer Seiren X απο 2 διαφορετικα accounts, το ενα εφυγε με Royal Mail και το αλλο με Deutsche Post DHL. Ιδια διευθυνση, ιδιο προιον, ιδια μερα... εγω παντως ζηταω shipping charges refund οταν αργουν τα πακετα μου. Τα χρονικα περιθωρια που σου δινουν ειναι ηδη μεγαλα

Επεξ/σία από MessatsuRoku
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

Ειναι καθαρα τυχαιο με το τι εταιρεια θα σου στειλουν, προσφατα αγορασα 2 μικροφωνα Razer Seiren X απο 2 διαφορετικα accounts, το ενα εφυγε με Royal Mail και το αλλο με Deutsche Post DHL. Ιδια διευθυνση, ιδιο προιον, ιδια μερα... εγω παντως ζηταω shipping charges refund οταν αργουν τα πακετα μου. Τα χρονικα περιθωρια που σου δινουν ειναι ηδη μεγαλα

Eμενα στο τσατ μου ειπε οτι θα τσεκαρει προσωπικα στις 17 του μηνα αν εχει ερθει κ αν δεν ερθει μεχρι τις 24 θα γινει refund και προτεινε δε αμα το ξανα παραγγειλω να επιλεξω τη γρηγορη μεθοδο και θα μου κανουν refund λεει τα shipping charges

Αυτο που κανεις εσυ το δεχονται?Δηλαδη αν ερθει 17 ακομα,ενω η υστατη διορια στην παραγγελια ηταν 15,τι μπορω να τους πω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, TheTourist098 είπε

Eμενα στο τσατ μου ειπε οτι θα τσεκαρει προσωπικα στις 17 του μηνα αν εχει ερθει κ αν δεν ερθει μεχρι τις 24 θα γινει refund και προτεινε δε αμα το ξανα παραγγειλω να επιλεξω τη γρηγορη μεθοδο και θα μου κανουν refund λεει τα shipping charges

Αυτο που κανεις εσυ το δεχονται?Δηλαδη αν ερθει 17 ακομα,ενω η υστατη διορια στην παραγγελια ηταν 15,τι μπορω να τους πω;

Ναι ειναι η πολιτικη τους τετοια. Απλα πες κατι σαν " since my order is late, is it possible to get the shipping charges refunded? " Πρεπει πρωτα ομως να περασει η ημερομηνια που σου δινουν

Επεξ/σία από MessatsuRoku
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MessatsuRoku είπε

Ναι ειναι η πολιτικη τους τετοια. Απλα πες κατι σαν " since my order is late, is it possible to get the shipping charges refunded? "

Ωραιο κολπακι αυτο,ειδικα εφοσον γερμανικο αμαζον χρεωνει 5 ευρω μεταφορικα κ κανει αισιοδοξους χρονους κινας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...