Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς τι θα γίνεται με τις αγορές μέσω πχ Amazon.co.uk (και γενικά από UK) από 1/1/2021? Θα περνάνε από τελωνείο κανονικά? Και αν ναι, θα αφορούν παραγγελίες που θα γίνουν μέχρι 31/12 ή αποστολές που θα φύγουν από τη χώρα (UK) μέχρι τις 31/12 (είμαστε οριακά...)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω μέσω Amazon (και γενικότερα από εξωτερικό) ρίχνεται μία ματιά αν σας φαίνονται όλα σωστά;

Ευχαριστώ.

Screen Shot 2020-12-06 at 16.31.25.pdf

Screen Shot 2020-12-06 at 16.31.25.png

Επεξ/σία από mathewgx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληκτρολόγιο που επέλεξες είναι από τρίτο πωλητή και όχι από το ίδιο το Αμαζον  οπότε πριν προχωρήσεις στην αγορά τσέκαρε τον πωλητή να δεις αν στέλνει από Ευρώπη και αν έχει καλές κριτικές.

Στην θέση σου θα επέλεγα οπωσδήποτε γρήγορη αποστολή πίστεψε δεν θα το μετανιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω τα ΕΛΤΑ...αληθεια..δεμα απο ebay με αποστολεα απο γερμανια,απο 19/11 σημερα εφτασε Ελλαδα,αλλα στο ΚΔ θεσσαλονικης..Και μενω αθηνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, TheTourist098 είπε

Δεν μπορω να καταλαβω τα ΕΛΤΑ...αληθεια..δεμα απο ebay με αποστολεα απο γερμανια,απο 19/11 σημερα εφτασε Ελλαδα,αλλα στο ΚΔ θεσσαλονικης..Και μενω αθηνα..

Ειχα και εγω προσφατα δεμα απο Γερμανια που ακολουθησε την ιδια διαδρομη.

Απο Θεσσαλονικη μεχρι να παραλαβω περασαν 10 μερες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kosutasu22 είπε

Ειχα και εγω προσφατα δεμα απο Γερμανια που ακολουθησε την ιδια διαδρομη.

Απο Θεσσαλονικη μεχρι να παραλαβω περασαν 10 μερες

Ευχαριστω που μου το ειπες γιατι για μια στιγμη σκεφτομουν να ακυρωσω το μηνυμα στον πωλητη για shipping refund.Δεν γινεται ναναι πιο ακριβα τα μεταφορικα απτο προιον κ αντι για 1 δεκεμβρη το μεγιστο υποτιθεται,να ερθει χριστουγεννα και αν πλεον με τα ελτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μακραν μεγαλυτερη καθυστερηση απο την προβλεπομενη προφανως φταιει.Εδω μου ελεγε ενα αλλο παιδι οτι στο amazon de ζηταει και το shipping fee πισω επειδη καθυστερησε παραδειγματικα.Τι να λεμε υποτιθεται 18 θα εφτανε στην καλυτερη και 18 το εδωσαν στο γερμανικο ταχυδρομειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ποσο καιρο κανουν πλεον τα μικροδεματα απο κινα (ebay); Περιμενω σχεδον 2 μηνες τωρα ουτε μια παραλαβη. φτανουν σε εσας;

Επεξ/σία από Panos_G2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Panos_G2 είπε

Παιδια ποσο καιρο κανουν πλεον τα μικροδεματα απο κινα (ebay); Περιμενω σχεδον 2 μηνες τωρα ουτε μια παραλαβη. φτανουν σε εσας;

Εγώ είμαι σχεδόν στον μήνα από Wish. Υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Panos_G2 είπε

Παιδια ποσο καιρο κανουν πλεον τα μικροδεματα απο κινα (ebay); Περιμενω σχεδον 2 μηνες τωρα ουτε μια παραλαβη. φτανουν σε εσας;

2-3 μήνες τα δικά μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εμπειρία από αποστολές με GLS προϊόν από αποθήκη HK, αγορά Banggood;πόσες μέρες περίπου κάνει για να φτάσει Ελλάδα από στιγμή που το παρέλαβε η GLS Belgium αν δεν κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Panos_G2 είπε

εχω ηδη δεμα 2 μηνες και αλλα που κοντευουν τοσο. 

Άσε. Και η μισή (για να μην πω η περισσότερη) από όλη την καθυστέρηση γίνεται στο αεροδρόμιο. (τσεκάρισμα - έλεγχος από το τελωνείο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...