Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω ένα δέμα από Ιταλία (έφυγε 25 Νοέμβρη) και η διαδρομή που έχει κάνει μέχρι στιγμής είναι Μιλάνο , και σήμερα έφτασε Φινλανδία.Είναι φυσιολογικό; Δεν θα έπρεπε από Μιλάνο να φτάσει Ελλάδα;

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, tarantules είπε

Περιμένω ένα δέμα από Ιταλία (έφυγε 25 Νοέμβρη) και η διαδρομή που έχει κάνει μέχρι στιγμής είναι Μιλάνο , και σήμερα έφτασε Φινλανδία.Είναι φυσιολογικό; Δεν θα έπρεπε από Μιλάνο να φτάσει Ελλάδα;

Αν είναι μπουφάν, πήγε να δοκιμαστεί στα κρύα 😁. Αλλά γενικά μην αγχώνεσαι, τα έχουν παίξει τα συστήματα των περισσότερων κούριερ και βγάζουν 2-3 φορές το ίδιο τράκιν νάμπερ. Έχω περιμένω ένα δέμα από Αγγλία και έχει ήδη παραδοθεί σε Κροατία, Τουρκία και Γερμανία 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Αν είναι μπουφάν, πήγε να δοκιμαστεί στα κρύα 😁. Αλλά γενικά μην αγχώνεσαι, τα έχουν παίξει τα συστήματα των περισσότερων κούριερ και βγάζουν 2-3 φορές το ίδιο τράκιν νάμπερ. Έχω περιμένω ένα δέμα από Αγγλία και έχει ήδη παραδοθεί σε Κροατία, Τουρκία και Γερμανία 🤣

Ένα κινητό είναι που κέρδισα σε δημοπρασία στο ebay.Το dispute στο ebay πόσες μέρες είναι ; (καλού κακού....)

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, πήρα πρόσφατα απο bangood 3 πραγματα με priority direct mail και για tracking number μου έδωσαν αριθμό με 8 ψηφία του τύπου 12345678. Ξέρει κανείς αν θα έρθει με ΕΛΤΑ και πόσο καιρό κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, eugenios20 είπε

καλησπέρα, πήρα πρόσφατα απο bangood 3 πραγματα με priority direct mail και για tracking number μου έδωσαν αριθμό με 8 ψηφία του τύπου 12345678. Ξέρει κανείς αν θα έρθει με ΕΛΤΑ και πόσο καιρό κάνει?

εδώ θα το δεις https://cometcourier.gr//

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, KostasH3 είπε

εδώ θα το δεις https://cometcourier.gr//

Σε ευχαριστώ! Μου βγάζει αυτό:

Εκκρεμεί (προς Παραλλαβή) 09:36 19/11/2020

Φανταζομαι δεν το έχει παραλάβει ακόμα το courier?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πολύ καιρό να παραγγείλω απο Gearbest, προφανώς επειδή δεν έδινε ασφαλή τρόπο αποστολής.
Παρατήρησα οτι πλέον υπάρχει η επιλογή priority, αλλά όταν πάω να ολοκληρώσω την διαδικασία εμφανίζει την επιλογή αποστολής ως Express Standard Shipping ενώ αν αναζητήσεις τις επιλογές εμφανίζει Priority Line και απο κάτω έχει σε εσοχή Express Standard Shipping.

spacer.png

Το έχει τολμήσει κανείς; Τι ισχύει και πόσο ασφαλές είναι απο άποψης τελωνείου;

Επεξ/σία από e-tic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, eugenios20 είπε

Σε ευχαριστώ! Μου βγάζει αυτό:

Εκκρεμεί (προς Παραλλαβή) 09:36 19/11/2020

Φανταζομαι δεν το έχει παραλάβει ακόμα το courier?

οταν θα έρθει ελλαδα θα γράφει άφιξη σε αεροδρόμιο 

απο εκει και μετα αλλάζει το status για παραδοση

2 ώρες πριν, e-tic είπε

Έχω πολύ καιρό να παραγγείλω απο Gearbest, προφανώς επειδή δεν έδινε ασφαλή τρόπο αποστολής.
Παρατήρησα οτι πλέον υπάρχει η επιλογή priority, αλλά όταν πάω να ολοκληρώσω την διαδικασία εμφανίζει την επιλογή αποστολής ως Express Standard Shipping ενώ αν αναζητήσεις τις επιλογές εμφανίζει Priority Line και απο κάτω έχει σε εσοχή Express Standard Shipping.

spacer.png

Το έχει τολμήσει κανείς; Τι ισχύει και πόσο ασφαλές είναι απο άποψης τελωνείου;

το priority line ειναι ασφαλες

πρόσεχε ομως να ειναι αποστολέας το gearbest καλυτέρα ,οχι  πωλητής που πουλάει μεσω του gearbest

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, eugenios20 είπε

Σε ευχαριστώ! Μου βγάζει αυτό:

Εκκρεμεί (προς Παραλλαβή) 09:36 19/11/2020

Φανταζομαι δεν το έχει παραλάβει ακόμα το courier?

Θα περιμένεις μέχρι να γράψει ΑΣΑ (άφιξη στο αεροδρόμιο), μετά από 2 ημέρες πάρε τηλέφωνο, συνήθως το στέλνουν με Speedex,ζήτα το καινούριο τρακινγκ για να το παρακολουθείς από το Speedex.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξυ και η DHL που νομιζα οτι ηταν πιο οργανωμενη, μου φαίνεται ότι με όλη αυτή την κατάσταση το έχει χάσει λίγο. Βλέπω χτες αυτό στην εικόνα και παίρνω τηλέφωνο αν μπορώ να παω να παραλάβω. Μου λένε πρέπει να γίνει σορτάρισμα πρώτα και θα μπορείτε να έρθετε να παραλάβετε αύριο. Παίρνω λοιπόν σημέρα και μου λένε μέχρι νωρίς το απόγευμα θα σας έχουμε καλέσει εμείς. Επειδή με τόσο φόρτο εργασίας ήξερα και εγώ ότι δεν θα με πάρουν τους πήρα εγώ. Μου λέει να περιμένω λίγο, ψάχνει και δεν το βρίσκει. Μου λέει το δέμα σας δεν έχει έρθει ακόμα εδώ, μα πως γίνεται του απαντάω αφου έχει σκαναριστεί εκεί;; Και μου λέει ότι αυτά σκανάρονται αυτόματα όπως είναι στη νταλίκα και κάτι τετοια περιέργα.
ισχύει κάτι τέτοιο ή απλα ήθελε να με ξεφορτωθεί;
δεν έχω θέμα να περιμένω, αλλά το να δείχνει ότι ειναι εδώ και να μου λέει αυτός ότι δεν έχει έρθει, είναι κάπως ανησυχητικό
 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω δέμα από Amazon με τρακινγκ ups. Δεν θυμάμαι που βλέπω το ελληνικό τρακινγκ γιατί αν δεν κάνω λάθος, σε προηγούμενα δέματα τα έβλεπα στο σαιτ της γενικής χωρίς να τους πάρω τηλ. 

 

Καμία ιδέα γιατί σκάλωσα? 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Περιμένω δέμα από Amazon με τρακινγκ ups. Δεν θυμάμαι που βλέπω το ελληνικό τρακινγκ γιατί αν δεν κάνω λάθος, σε προηγούμενα δέματα τα έβλεπα στο σαιτ της γενικής χωρίς να τους πάρω τηλ. 

 

Καμία ιδέα γιατί σκάλωσα? 

Θα παρεις τηλ στη ups Να σου δωσουν το Ελληνικο Tracking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας εχω παραγγειλει απο κινα κατι στις 17 18 νοεμβριου περιπου  και μου δειχνει αυτο τελευταια ενημερωση στο 17tracknet χθες πηρα τηλ στα κεντρικα τους εξηγησα οτι εχει φθασει αεροδρομιο αλλα μαλλον δεν το καταλαβαιναν....ξερετε τι να κανω τωρα και τι παιζει με το προιον σε τι σταδιο βρισκεται και αν πρεπει να περιμενω καμια βδομαδα η να παρω τηλ τελωνειο;;

20201210_092745.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, AngelGK1999 είπε

Καλημερα σας εχω παραγγειλει απο κινα κατι στις 17 18 νοεμβριου περιπου  και μου δειχνει αυτο τελευταια ενημερωση στο 17tracknet χθες πηρα τηλ στα κεντρικα τους εξηγησα οτι εχει φθασει αεροδρομιο αλλα μαλλον δεν το καταλαβαιναν....ξερετε τι να κανω τωρα και τι παιζει με το προιον σε τι σταδιο βρισκεται και αν πρεπει να περιμενω καμια βδομαδα η να παρω τηλ τελωνειο;;

20201210_092745.jpg

Δεν κάνεις τίποτα εσύ.
Υπομονή, μπορεί να πάρει πολλές μέρες βδομάδες αυτή η διαδικασία.
Να είσαι ευχαριστημένος γιατί ήρθε γρήγορα.

Έχουμε δέματα που έχουμε παραγγείλει πάνω από 2 μήνες και δεν αγχωνόμαστε, κάποτε θα φτάσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...