Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

Τους πήρες τηλέφωνο? Εμένα που είπαν να πεις τον αποστολέα να ζητήσει να γίνει αναζήτηση

Τους πήρα 18/12 και 23/12. Μου είπαν ότι θέλει υπομονή. Λόγω του covid, Black Friday κτλ. μου είπαν ότι υπάρχουν χιλιάδες δέματα καθυστερημένα και πως δεν υπάρχει περίπτωση να έχει χαθεί το δέμα (το δικό μου είναι 7 κιλά και αρκετά ογκώδες). Τη δεύτερη φορά πήρα γιατί είχα επικοινωνήσει με τον πωλητή και μου πρότεινε να μου κάνει refund και ήθελα να αποφασίσω (να περιμένω η να δεχτώ). Ο υπάλληλος (dhl) μου πρότεινε να ακολουθήσω την πρόταση του πωλητή. Ρώτησα με ποιες εταιρίες συνεργάζονται στην Ελλάδα και μου είπε με όλες αν και το τελευταίο διάστημα παραδίδουν οι ίδιοι (dhl)...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όταν σου γράφει ότι το δέμα σου είναι εδώ και 2 εβδομάδες transport στην Ελλάδα, σημαίνει ότι έχει φτάσει στο αεροδρόμιο αλλά δεν έχει γίνει ακόμα εισαγωγή στο τελωνείο, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tsanakalykos είπε

Όταν σου γράφει ότι το δέμα σου είναι εδώ και 2 εβδομάδες transport στην Ελλάδα, σημαίνει ότι έχει φτάσει στο αεροδρόμιο αλλά δεν έχει γίνει ακόμα εισαγωγή στο τελωνείο, έτσι;

Εξαρτάται από το tracking number! Πολλές φορές βλέπεις ότι πάει κάτι Ελλάδα, αλλά στην πράξη πάει στην transit χώρα που χρησιμοποιεί ο carrier! Τι tracking number έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβε κανείς τελευταία απο Bangood Τσεχία μέσω ταχυδρόμου; (Εχω δέμα που το έχω παραγγείλει εδώ και 1 μήνα χωρίς tracking number και δεν έχω παραλάβει).

Επεξ/σία από thehustla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikosgiann78 είπε

Εξαρτάται από το tracking number! Πολλές φορές βλέπεις ότι πάει κάτι Ελλάδα, αλλά στην πράξη πάει στην transit χώρα που χρησιμοποιεί ο carrier! Τι tracking number έχεις;

έχουν φύγει από Ολλανδία. έχω 3 δέματα που γράφουν το ίδιο. LT380626718NL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, tsanakalykos είπε

έχουν φύγει από Ολλανδία. έχω 3 δέματα που γράφουν το ίδιο. LT380626718NL

Είναι δέμα του PostNL (Ολλανδικό ταχυδρομείο), και τα ΕΛΤΑ αναφέρουν ότι 11 Δεκεμβρίου εστάλη εδώ. Στην σελίδα του PostNL αναφέρει ότι στις 15 Δεκεμβρίου  έφυγε για Ελλάδα, αλλά ακόμα δεν είναι εδώ. Το σωστό είναι αυτό που βλέπεις στο PostNL σχετικά με το πότε έφυγε για Ελλάδα

1.png

2.png

Επεξ/σία από nikosgiann78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, nikosgiann78 είπε

Είναι δέμα του PostNL (Ολλανδικό ταχυδρομείο), και τα ΕΛΤΑ αναφέρουν ότι 11 Δεκεμβρίου εστάλη εδώ. Στην σελίδα του PostNL αναφέρει ότι στις 15 Δεκεμβρίου  έφυγε για Ελλάδα, αλλά ακόμα δεν είναι εδώ. Το σωστό είναι αυτό που βλέπεις στο PostNL σχετικά με το πότε έφυγε για Ελλάδα

1.png

2.png

Λογικά δεν έγινα κατανοητός. Αυτό που έγραψα είναι αν έχει φτάσει αεροδρόμιο και δεν του έχει γίνει ακόμα εισαγωγή. Γιατί σε 4-5 μέρες έρχονται Ελλάδα από Ολλάνδια. Δεν κάνουν 2 εβδομάδες. Και το πιο πιθανό να είναι αεροδρόμιο και ακόμα να το κάνουν εισαγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thehustla είπε

Παρέλαβε κανείς τελευταία απο Bangood Τσεχία μέσω ταχυδρόμου; (Εχω δέμα που το έχω παραγγείλει εδώ και 1 μήνα χωρίς tracking number και δεν έχω παραλάβει).

μου έρχονται συνήθως από 21 έως 35 ημέρες, φυσιολογικό είναι λόγω φόρτου εργασίας των ημερών, από εκεί φεύγει με το Γερμανικό ταχυδρομείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KostasH3 είπε

μου έρχονται συνήθως από 21 έως 35 ημέρες, φυσιολογικό είναι λόγω φόρτου εργασίας των ημερών, από εκεί φεύγει με το Γερμανικό ταχυδρομείο

Μάλιστα, απλά φοβάμαι λόγω έλειψης tracking μην έχει χαθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαζευοντας στο instagram μου εηρθε διαφημηση απο το παρακατω σιτε https://www.puagyrumk.shop/ οπου οτι προιον εχει, ειναι σε τιμη που δεν μπορει να ειναι φυσιολογικη. αμα ριξει κανεις μια ματια καταλαβαινει.
εγω κοιταξα για ενα εργαλειο οπου η τιμη στο εμπορειο δεν ειναι κατω απο 400€. για πολλες ημερες την αγνοουσα λογο του οτι θεωρω οτι δεν μπορει να ειναι φυσιολογικο μεχρι που ειπα να ρωτησω και κανενα αλλον.
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι
α) η διαφημηση ειναι στο intagram, ενα κοινωνικο δικτυο που αν κανεις απατη θα σε βρουν αμεσως, θα σε μαθει ως απατεωνα ολος ο κοσμος κλπ κλπ
β) ο πωλητης πουλαει μεσω paypal οπου σημαινει οτι αν παει κατι καπου στραβα, μπορεις να παρεις τα χρηματα σου πισω.
οποτε ξανασκεφτομαι το τι μπορει να συμβαινει με τις εντελως παραλογες χαμηλες τιμες και για το εαν τελικα μπορεις να το εμπιστευτεις!!!

Επεξ/σία από geioannou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία από Amazon. Δεν το βρίσκουν πουθενά. Ούτε το tracking number που πήρα τηλέφωνο στην iss δεν αντιστοιχεί κάπου. Λέτε να μην το έστειλε ποτέ η Αmazon και να μας δουλεύει;  Η εάν δίνουν λάθος tracking numbers που έχει συμβεί στο παρελθόν εάν κανείς αναζήτηση για αυτό το θέμα σε διάφορα forum του εξωτερικού. 

 

Screenshot_2020-12-28-10-31-02-662_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Επεξ/σία από niodadd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, niodadd είπε

Παραγγελία από Amazon. Δεν το βρίσκουν πουθενά. Ούτε το tracking number που πήρα τηλέφωνο στην iss δεν αντιστοιχεί κάπου. Λέτε να μην το έστειλε ποτέ η Αmazon και να μας δουλεύει;  Η εάν δίνουν λάθος tracking numbers που έχει συμβεί στο παρελθόν εάν κανείς αναζήτηση για αυτό το θέμα σε διάφορα forum του εξωτερικού. 

 

Screenshot_2020-12-28-10-31-02-662_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Αν δεν έρθει την ημερομηνία που λέει στείλτους μήνυμα. Λογικά θα σου πουν να περιμένεις άλλο λίγο. Αν δεν εμφανιστεί ξανά μπορείς να ζητήσεις refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...