Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, tsanakalykos είπε

Λογικά δεν έγινα κατανοητός. Αυτό που έγραψα είναι αν έχει φτάσει αεροδρόμιο και δεν του έχει γίνει ακόμα εισαγωγή. Γιατί σε 4-5 μέρες έρχονται Ελλάδα από Ολλάνδια. Δεν κάνουν 2 εβδομάδες. Και το πιο πιθανό να είναι αεροδρόμιο και ακόμα να το κάνουν εισαγωγή.

Γράφω ότι ακόμα δεν είναι εδώ. Αυτό σημαίνει δεν είναι καν στο αεροδρόμιο. Όταν έρθει εδώ, θα δεις εκφόρτωση από μεταφορικό μέσο, στο σύστημα των ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, nikosgiann78 είπε

Γράφω ότι ακόμα δεν είναι εδώ. Αυτό σημαίνει δεν είναι καν στο αεροδρόμιο. Όταν έρθει εδώ, θα δεις εκφόρτωση από μεταφορικό μέσο, στο σύστημα των ΕΛΤΑ

Μην ξεχνας οτι μπορει να εχει φτασει στο αεροδρομιο και να περιμενει σε καποια παλετα να ξεφορτωθει, δεν σκαναρονται οταν βγουν απο το αεροπλανο, αλλα οταν κατεβουν απο την παλετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alphagamerz είπε

Μην ξεχνας οτι μπορει να εχει φτασει στο αεροδρομιο και να περιμενει σε καποια παλετα να ξεφορτωθει, δεν σκαναρονται οταν βγουν απο το αεροπλανο, αλλα οταν κατεβουν απο την παλετα.

Αυτό πιστεύω ότι έχει γίνει. Δεν τα έχουν ξεπακετάρει στο αεροδρόμιο. Γιατί δεν αργούν από Ολλανδία να έρθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsanakalykos είπε

Αυτό πιστεύω ότι έχει γίνει. Δεν τα έχουν ξεπακετάρει στο αεροδρόμιο. Γιατί δεν αργούν από Ολλανδία να έρθουν.

Αυτό δεν το ξέρω, αλλά πάντως έχω την αίσθηση ότι σκανάρονται όταν κατέβουν από το αεροπλάνο. Μην ξεχνάς ότι υπάρχει πρόβλημα πτήσεων σοβαρό το τελευταίο διάστημα. Δεν είναι όπως πέρσι που τα έστελναν, και σε μια μέρα ήταν εδώ!!! Πάντως, ακόμα και να στο σκανάρουν ότι έχει γίνει εκφόρτωση από μεταφορικό μέσο, αν δεν τα εκτελωνίσουν άμεσα (αυτό γίνεται σπάνια και από τύχη!), ετοιμάσου για 'γολγοθά' στον εκτελωνισμό!!! Έχουν κάνει μόδα πολλοί πωλητές το 'Aliexpress standard shipping' το τελευταίο διάστημα σαν τρόπο αποστολής, και ουσιαστικά χρησιμοποιεί το PostNL, οπότε οι 'εκ της Ολλανδίας εκτελωνιστές' πρέπει να βρίσκονται με βουνά τέτοιων δεμάτων τις τελευταίες μέρες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα αγορα στις 14 Νοεμβριου απο Αγγλια ,και σταλμενο με Royal Mail ,χωρις track number ηρθε χτες,οταν συνηθως δεν εκανε πανω απο 2 βδομαδες

Υπαρχει ελπιδα για ολους.Υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, polmyt είπε

Σε μενα αγορα στις 14 Νοεμβριου απο Αγγλια ,και σταλμενο με Royal Mail ,χωρις track number ηρθε χτες,οταν συνηθως δεν εκανε πανω απο 2 βδομαδες

Υπαρχει ελπιδα για ολους.Υπομονη

Δέμα σταλμένο από Κίνα στις 19 Νοεμβρίου με PostNL (απλό όχι συστημένο, για να αποφύγω τον τελωνειακό έλεγχο!), το πήρα στα χέρια μου στις 23 Δεκεμβρίου! Σφαίρα. Ενώ τα συστημένα (που έχω πάρα πολλά), πολλά από αυτά δεν ήρθαν καν εδώ ακόμα! Eίναι διαφορετικό το κέντρο διαλογής των απλών δεμάτων, και είναι πιο λίγα. Και πιο δύσκολα γίνονται λάθη, και πιο γρήγορα έρχονται

Επεξ/σία από nikosgiann78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέμα από ACS:

24/12/2020 15:51:19 ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ GLSS

 

Η τελευταία ενημέρωση. Δεν μπορώ να επικοινωνήσω πουθενά. Στο τηλέφωνο λεει προωθείται στο κατάστημα (Αθήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, diosak είπε

Δέμα από ACS:

24/12/2020 15:51:19 ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ GLSS

 

Η τελευταία ενημέρωση. Δεν μπορώ να επικοινωνήσω πουθενά. Στο τηλέφωνο λεει προωθείται στο κατάστημα (Αθήνα).

2-3 μέρες έκανε σε μένα μετά από αυτό το status,με το που είδα ότι έφτασε στο κατάστημα μου,πήρα τηλέφωνο και είπα να τε φέρουν την επόμενη μέρα για να γλιτώσω το "δεν ήσασταν σπίτι"

Επεξ/σία από Vasilica89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vasilica89 είπε

2-3 μέρες έκανε σε μένα,με το που είδα ότι έφτασε πήρα τηλέφωνο και είπα να τε φέρουν την επόμενη μέρα για να γλιτώσω το "δεν ήσασταν σπίτι"

Εμένα ακόμα δεν έχει εμφανιστεί εισαγωγή στο κατάστημα όμως. Αυτό είναι το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, diosak είπε

Εμένα ακόμα δεν έχει εμφανιστεί εισαγωγή στο κατάστημα όμως. Αυτό είναι το θέμα...

Λογικά είναι λόγο γιορτών,πιστεύω αύριο να το δείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panosdOUG είπε

IMG_20201229_214649.jpg.8158532ead555acd1ed940aaae1c50ec.jpgΚανένα νέο και σε μένα κολλημένο την ίδια ημερομηνία

Τα ίδια και γω αν και μια βδομάδα πιο μπροστά από σένα... 

Screenshot_20201219_234804.jpg.eb47c8c7587c2ec820dcda4c24d3e75b.jpg

Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο για τις καθυστερήσεις κι αυτό που γράφεται στο παρακάτω άρθρο:

https://www.sofokleousin.gr/i-dhl-ksekina-ti-dianomi-tou-emvoliou-gia-ton-covid-19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mikemarios είπε

Τα ίδια και γω αν και μια βδομάδα πιο μπροστά από σένα... 

Screenshot_20201219_234804.jpg.eb47c8c7587c2ec820dcda4c24d3e75b.jpg

Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο για τις καθυστερήσεις κι αυτό που γράφεται στο παρακάτω άρθρο:

https://www.sofokleousin.gr/i-dhl-ksekina-ti-dianomi-tou-emvoliou-gia-ton-covid-19

Πολύ πιθανό γιατί έχω και άλλες παραγγελίες από Γερμανία που μέσα στην Γερμανία κινούνται κανονικά μόλις πάνε στο export center παγώνουν και με το χαμό που γίνεται Ιανουαρίο μας βλέπω σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...