Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, diosak είπε

Παραγγελία Bangood όπου επέλεξα priority direct mail φαίνεται ότι εστάλη μόλις με eu priority line, αφού ο κωδικός αντιστοιχεί σε gls... Μάλιστα επίτηδες επέλεξα pdm που είχε 1€ παραπάνω μιας και έχω την εντύπωση ότι φτάνει πιο γρήγορα... Τι έγινε?

Με το PDM δεν υπάρχει πρόβλημα εντός UK? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Vasilica89 είπε

Δηλαδή 5 ώρα;!ό😅ταν οι υπάλληλοι (ΕΛΤΑ)ανοίγουν τα μάτια

Χαχαχαχα..Εεε ακραιο,7:30 ελεγα που ανοιγει αντε 7-7 και με καφε διπλα στις γιαγιαδες που θα ναι πρωτες πρωτες με τη σκηνουλα τους οπως σε καθε δημοσια υπηρεσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, diosak είπε

Από Κίνα έρχονται. Όχι UK.

Ναι όμως PDM δεν περνάει από UK? Τριγωνικό

12 λεπτά πριν, TheTourist098 είπε

Χαχαχαχα..Εεε ακραιο,7:30 ελεγα που ανοιγει αντε 7-7 και με καφε διπλα στις γιαγιαδες που θα ναι πρωτες πρωτες με τη σκηνουλα τους οπως σε καθε δημοσια υπηρεσια

Έχουν δικό τους άνθρωπο εκεί που περνάει με κουλούρι πρωί πρωί

35 λεπτά πριν, doge_mlg είπε

Τώρα μου γράφει ΆΦΙΞΗ ΣΕ ΚΤΕΠ ΑΘΗΝΑΣ. Κάτι λεπτά πριν έγινε αυτή η ενημέρωση. Πόσο ακόμα θα μου πάρει... 

2 μέρες αλλά,καλή χρονιά

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θεσω ενα οφτοπικ μιας και δεν βρηκα καπου καταλληλο thread
Θελω να στειλω ενα βιβλιο αυριο οχι πανω απο 2 κιλα με ελτα και ειδα οτι σαν δεμα με ανιχνευση συμπεριλαμβανομενη ειναι 3 ευρω.
Εχουν εκει κατι σαν φακελο-κουτακι που το βαζω μεσα η να παω με κανα κουτι αμπιντας και να το δωσω ετσι;
Και αν εχουν, ξερετε κανεις αν χρεωνεται;


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheTourist098 είπε

Να θεσω ενα οφτοπικ μιας και δεν βρηκα καπου καταλληλο thread
Θελω να στειλω ενα βιβλιο αυριο οχι πανω απο 2 κιλα με ελτα και ειδα οτι σαν δεμα με ανιχνευση συμπεριλαμβανομενη ειναι 3 ευρω.
Εχουν εκει κατι σαν φακελο-κουτακι που το βαζω μεσα η να παω με κανα κουτι αμπιντας και να το δωσω ετσι;
Και αν εχουν, ξερετε κανεις αν χρεωνεται;


 

φυσικα και το χρεωνουν το δεμα-κουτι ελτα. δες τιμοκαταλογο ελτα. βαλτο σε φακελο για Α4 με φουσκες και 3-3,5ευρω αναλογα το βαρος πληρωνεις μεταφορικα και παιρνεις τρακιν. υποψιν αν πας αυριο παρασκευη λογικα θα παραδωσουν αλλα πεφτεις 1η 2021 οποτε πας για παραδοση 4-5γεναρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και πάλι.... Ξέρω ότι σας τα έχω πρήξει εδώ μέσα όλη μέρα αλλά λογικά αυτό είναι το τελευταίο μου... Κλείσιμο από ΚΤΕΠ Αθηνών τι ΑΚΡΙΒΩΣ εννοεί... Βγήκε από το κέντρο διαλογής; Δηλαδή θα το πάρω σύντομα? (εξαιροντας παραμονή-πρωτοχρονιά.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, doge_mlg είπε

Γειά σας και πάλι.... Ξέρω ότι σας τα έχω πρήξει εδώ μέσα όλη μέρα αλλά λογικά αυτό είναι το τελευταίο μου... Κλείσιμο από ΚΤΕΠ Αθηνών τι ΑΚΡΙΒΩΣ εννοεί... Βγήκε από το κέντρο διαλογής; Δηλαδή θα το πάρω σύντομα? (εξαιροντας παραμονή-πρωτοχρονιά.)

απλα σημαινει οτι εφυγε απο αυτους. επομενο βημα φορτωση σε μεταφορικο μεσο κτεπ αθηνας. υπομονη τη νεα χρονια θα παρεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update σχετικα με αγγλικο αμαζον ενοψει του brexit: Πριν λιγες ωρες, οποιοδηποτε προιον στελνεται απο αποθηκες στην αγγλια φαινεται ως "not shipping to this address" οταν προκειται για ευρωπαικη διευθυνση. επισης δινεται η δυνατοτητα μονο για standard delivery στις περισσοτερες παραγγελιες. Οποιος παρηγγειλε σημερα σε ευρωπαικη διευθυνση θα εχει 99% ακυρωση παραγγελιας.

Επεξ/σία από Alphagamerz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/12/2020 στις 2:28 ΠΜ, SabotazNic είπε

Περιμένω δέμα από Amazon με τρακινγκ ups. Δεν θυμάμαι που βλέπω το ελληνικό τρακινγκ γιατί αν δεν κάνω λάθος, σε προηγούμενα δέματα τα έβλεπα στο σαιτ της γενικής χωρίς να τους πάρω τηλ. 

 

Καμία ιδέα γιατί σκάλωσα? 

 

Στις 10/12/2020 στις 8:35 ΠΜ, spartak1 είπε

Θα παρεις τηλ στη ups Να σου δωσουν το Ελληνικο Tracking

Μου εκοψε με αλλο δεμα να το δοκιμασω. Τελικα το εβλεπα με το ιδιο το τρακινγκ της ups στο site της γενικης 

image.png.97d2e3b7ffa04e0169a7bdccc1209473.png

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μια βδομάδα μου ήρθε δέρμα από Κίνα το οποίο εταιρεία με orange pak. Πήγε Μ. Βρετανία και μετά ήρθε Ελλάδα. Δε πλήρωσα τελωνείο με αξία δέματος 50€. Περιμένω ακόμα ένα δέμα ακριβώς το ίδιο το οποίο τώρα ταξιδεύει στο uk. Τι θα παίξει τώρα με το Brexit. Διπλό τελωνείο θα μου χρεώσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gsisr είπε

Τι θα παίξει τώρα με το Brexit. Διπλό τελωνείο θα μου χρεώσουν;

https://www.tanea.gr/2020/12/31/economy/ti-fernei-i-symfonia-ee-vretanias-gia-to-brexit/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...