Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Από aliexpress μετά από πόσες μέρες μπορώ να ζητήσω refund αν δεν έχει έρθει το δέμα; ευχαριστώ 

Στις πληροφορίες παραγγελίας αναφέρει σε πόσες ημέρες θα παραλάβεις (έχει κάτι σαν αντίστροφη μέτρηση). Μόλις περάσουν θα θεωρηθεί ότι το παρέλαβες (θα σου έρθει και ειδοποίηση ότι παρέλαβες έστω και αν δεν έχεις παραλάβει) και έχεις περιθώριο 15 ημέρες να κάνεις dispute. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

56 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Από aliexpress μετά από πόσες μέρες μπορώ να ζητήσω refund αν δεν έχει έρθει το δέμα; ευχαριστώ 

90 + 15

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tornado είπε

90 + 15

 

6 ώρες πριν, zananiro είπε

Στις πληροφορίες παραγγελίας αναφέρει σε πόσες ημέρες θα παραλάβεις (έχει κάτι σαν αντίστροφη μέτρηση). Μόλις περάσουν θα θεωρηθεί ότι το παρέλαβες (θα σου έρθει και ειδοποίηση ότι παρέλαβες έστω και αν δεν έχεις παραλάβει) και έχεις περιθώριο 15 ημέρες να κάνεις dispute. 

Ωραία σας ευχαριστώ και τους δύο. Είμαι στις 60 μέρες και έλεγα μήπως χάσω την προθεσμία. Ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά δέμα με μορφή tracking number UGxxxxxxGB είναι unregister ; Το δέμα έφυγε από Αγγλία εδώ και 9 μέρες και δεν μπορώ να το βρω κάπου βάζοντας το tracking ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για ηλεκτρονικό προϊόν από ebay Αμερικής που μαζί με τα μεταφορικά θα βγει περίπου  290Ε  πόσο τελωνείο θα πληρώσω περίπου; 24%  φπα γνωρίζω, αλλά οι δασμοί πόσο βγαίνουν; 

Υπάρχει κανένας τρόπος ν αποφευχθούν όλα αυτά; Γιατί βλέπω στο τέλος να πληρώνω 100αρα 

Οποια βοήθεια δοθεί θα είναι πολύτιμη 

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, trevor belmont είπε

Υπάρχει κανένας τρόπος ν αποφευχθούν όλα αυτά;

Αν το αγοράσει ένας συγγενής ή φίλος σου που ζει στις ΗΠΑ και στο φέρει όταν έρθει Ελλάδα. 

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chrismilo91 είπε

Καλησπέρα παιδιά δέμα με μορφή tracking number UGxxxxxxGB είναι unregister ; Το δέμα έφυγε από Αγγλία εδώ και 9 μέρες και δεν μπορώ να το βρω κάπου βάζοντας το tracking ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ναι. Το έχω συναντήσει σε παραγγελίες που πήρε τελευταία ένας ξάδερφος μου από Αγγλία. Πουθενά δεν βλέπεις τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σόρρυ άμα έχει αναφερθεί ήδη, αλλά η συζήτηση για τα περί Αγγλίας είναι τεράστια και ίσως μου ξέφυγε.

Ξέρουμε τι γίνεται σχετικά με τα ελτα; Έχω δέματα απλού ταχυδρομείου που περιμένω από Αγγλία, όλα πριν την αλλαγή του χρόνου (άρα δεν μπορούν να χρεωθούν τελωνείο), το πιο παλιό έφυγε 1 Δεκεμβρίου κι ακόμη τίποτα, έχουν υποβαθμιστεί ακόμη περισσότερο τα ταχυδρομεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nikosgiann78 είπε

Ναι. Το έχω συναντήσει σε παραγγελίες που πήρε τελευταία ένας ξάδερφος μου από Αγγλία. Πουθενά δεν βλέπεις τίποτα!!

Θα δείξει μακάρι να μπορέσω να το εντοπίσω της επόμενες μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chrismilo91 είπε

Θα δείξει μακάρι να μπορέσω να το εντοπίσω της επόμενες μέρες 

Δεν θα το εντοπίσεις ποτέ πρακτικά. Έτσι είπε και ο 'Αγγλος στον ξάδερφο μου και είχε δίκιο!!! Θα το περιμένεις απλά να σου έρθει σπίτι!

16 ώρες πριν, trevor belmont είπε

Παιδιά για ηλεκτρονικό προϊόν από ebay Αμερικής που μαζί με τα μεταφορικά θα βγει περίπου  290Ε  πόσο τελωνείο θα πληρώσω περίπου; 24%  φπα γνωρίζω, αλλά οι δασμοί πόσο βγαίνουν; 

Υπάρχει κανένας τρόπος ν αποφευχθούν όλα αυτά; Γιατί βλέπω στο τέλος να πληρώνω 100αρα 

Οποια βοήθεια δοθεί θα είναι πολύτιμη 

Σας ευχαριστώ

Μόνο φίλε αν στο στείλει με untrackable τρόπο! Τί προιόν είναι και τί βάρος έχει χονδρικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, nikosgiann78 είπε

Δεν θα το εντοπίσεις ποτέ πρακτικά. Έτσι είπε και ο 'Αγγλος στον ξάδερφο μου και είχε δίκιο!!! Θα το περιμένεις απλά να σου έρθει σπίτι!

Μόνο φίλε αν στο στείλει με untrackable τρόπο! Τί προιόν είναι και τί βάρος έχει χονδρικά;

Μόλις παραλαβα φίλε μου το άφησε ο ταχυδρόμος στα σκαλιά του σπιτιού και τώρα βγήκα και το είδα 10 μέρες έκανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, KostasH3 είπε

αν έχει κάποιος υπόψη του τρακινγκ της GLS όταν φτάσει Ελλάδα σου δείχνει το νέο αριθμό που παραδίδει με την Acs?

Πέρσι μου το έδειχνε αλλά έχω καιρό να παραγγείλω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Αν το αγοράσει ένας συγγενής ή φίλος σου που ζει στις ΗΠΑ και στο φέρει όταν έρθει Ελλάδα. 

Δυστυχως είχα την αδερφή μου εκεί για 2 χρόνια αλλά επέστρεψε. 

Ότι μπορούσα να πάρω τότε το πήρα 

3 ώρες πριν, nikosgiann78 είπε

Δεν θα το εντοπίσεις ποτέ πρακτικά. Έτσι είπε και ο 'Αγγλος στον ξάδερφο μου και είχε δίκιο!!! Θα το περιμένεις απλά να σου έρθει σπίτι!

Μόνο φίλε αν στο στείλει με untrackable τρόπο! Τί προιόν είναι και τί βάρος έχει χονδρικά

Ρίσκο φίλε το untrackable 

Κονσολιτσα είναι κ ζυγίσει λιγότερο από μισό κιλακι 

18 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Πέρσι μου το έδειχνε αλλά έχω καιρό να παραγγείλω

Παντως τα royal mail με tracking να ξέρετε παιδιά τα ξαναπήρε το elta,αλλά δεν ξέρω για πόσο καιρό παλι

Το tracking number αργεί να φανεί όπως όλα άλλωστε τα πράγματα τους τελευταιους μήνες αλλά όταν φανεί μπορείτε να το δείτε στην αναζήτηση αποστολής στα ΕΛΤΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...