Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, billgeo είπε

WTF! Πολυ κουφο. Δεν το εχω ξαναδει αυτο!

Μαλλον εχει πεσει σε φυσικη οπεν λουπα! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Γιατι λεει ομως "returned, note: security check returned"? Τι εχει το πακετο???

κάτι φωσφορούχα δαχτυλίδια από καουτσούκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, billgeo είπε

Μαλιστα! 

Αρα η postNL το κανει track, απο Ολανδια, αλλα οταν φτασει στα ΕΛΤΑ το "χανουμε". Καλη φαση.

https://www.internationalparceltracking.com/Main.aspx#/track/3SKAAG6397515/GR/17672

Ευχαριστω για το reply!!

Δεν χάνεις κάτι... Elta courier.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostast86 είπε

Δεν χάνεις κάτι... Elta courier.. 

Τι εννοεις? Να τους παρω και να τους ρωτησω με το 3SKAAG6397515 ??

Επεξ/σία από billgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kostast86 είπε

Καντο track στα ελτα courier. Στο εμφανίζει κανονικά.

😲😳😲

Καλα, τι τριποντο εβαλες τωρα!?!

Με έσωσες λέμε! I love you! 🥰

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα μεσω μειλ απο ενα σαιτ για ανταλλακτικα και μου ειπαν οτι dhl κινας δεν αποστειλει σε ελλαδα! παιζει κατι τετοιο εχει τυχει σε καποιον αλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχετε καμια ιδέα γιατι μπορεί να έχει κολλήσει αυτό απο τέλος Δεκέμβρη - Αρχές Γενάρη;

https://t.17track.net/en#nums=LT394888855NL

Συνήθως αυτά που είναι με postnl έρχονται στην ώρα τους.

Αυτό που με προβλημάτισε περισσότερο είναι οτι στο 17track το βγάζει expired, έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτο;
Παραγγέλνω 3 χρόνια τώρα απο Κίνα αλλά δεν μου έχει ξαναβγάλει expired σε κανένα πακέτο.

Απ'όσο έψαξα expired είναι όταν δεν έχει κινηθεί πολύ καιρό ή όταν έχει χαθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dantε είπε

Εχεις ακομα καιρο.Διαβασε λιγες σελιδες πισω και θα καταλαβεις.

Πήγα 2-3 σελίδες πίσω, δεν πήγα 5-6 να δω και τα υπολοίπα οτι όντως υπάρχει θέμα με τον Νοέμβρη συγκεκριμένα.
Πέρα απο τον ιό μου φαίνεται οτι πέσαμε στην κίνηση της 11.11, και περίμενα επίτηδες να παραγγείλω τέλος Νοέμβρη αλλά μαλλον δεν τη γλίτωσα παρ' όλα αυτά.
Απρίλη μας βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vegaman είπε

Ρε παιδιά έχετε καμια ιδέα γιατι μπορεί να έχει κολλήσει αυτό απο τέλος Δεκέμβρη - Αρχές Γενάρη;

https://t.17track.net/en#nums=LT394888855NL

Συνήθως αυτά που είναι με postnl έρχονται στην ώρα τους.

Αυτό που με προβλημάτισε περισσότερο είναι οτι στο 17track το βγάζει expired, έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτο;
Παραγγέλνω 3 χρόνια τώρα απο Κίνα αλλά δεν μου έχει ξαναβγάλει expired σε κανένα πακέτο.

Απ'όσο έψαξα expired είναι όταν δεν έχει κινηθεί πολύ καιρό ή όταν έχει χαθεί...

Εμένα ένα αντίστοιχο με postnl εμφανίστηκε μετά από ένα μήνα στην Ελλάδα. Αγορά από bangood (uk) αποθήκη. Expired έχω 1 δέμα από aliexpress με YANWEN (untracked). Είχα άλλο 1 από YANWEN expired αλλά τελικά το παρέλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/2/2021 στις 1:17 ΜΜ, aces είπε

tracking number ναι μεν εχεις αλλα δεν ειναι συστημενο αρα δεν ανιχνευεται (ή ανιχνευεται μεχρι ενα σημειο τα unregistered) μιας και τα συστημμενα τελειωνουν σε GR NL CN BE κλπ. Η postNL εξυπηρετειται απο τα ΕΛΤΑ (με οτι αυτο συνεπαγεται) αλλα εφοσον ειναι μη συστημμενο ειναι παλι ΕΛΤΑ

Φίλε μην γράφεις ότι να'ναι.  Και τα απλά υπάρχουν που τελειώνουν σε NL,CN,BE!!! Επίσης, αν και δεν έχω ασχοληθεί με απευθείας αποστολή PostNL για Ελλάδα, θα σου πω κάτι που μάλλον δεν το ξέρεις: εκτός του ότι πρέπει να παραδόθηκε σήμερα η αποστολή (3SKAAG6397515-το βλέπω στο Parcelsapp), είμαι σίγουρος ότι δεν ξέρεις ότι δέμα πάνω από 2 κιλά, κανονικά δεν μπορεί να σταλεί unregistered!!!

3 ώρες πριν, vegaman είπε

Ρε παιδιά έχετε καμια ιδέα γιατι μπορεί να έχει κολλήσει αυτό απο τέλος Δεκέμβρη - Αρχές Γενάρη;

https://t.17track.net/en#nums=LT394888855NL

Συνήθως αυτά που είναι με postnl έρχονται στην ώρα τους.

Αυτό που με προβλημάτισε περισσότερο είναι οτι στο 17track το βγάζει expired, έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτο;
Παραγγέλνω 3 χρόνια τώρα απο Κίνα αλλά δεν μου έχει ξαναβγάλει expired σε κανένα πακέτο.

Απ'όσο έψαξα expired είναι όταν δεν έχει κινηθεί πολύ καιρό ή όταν έχει χαθεί...

Πάρε και ένα δικό μου που ακριβώς την ίδια ημερομηνία και ώρα έχει σταλεί Ελλάδα!

Tracking number LT414868110NL

Απλά ... περιμένεις!!!

Επεξ/σία από nikosgiann78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikosgiann78 είπε

Και τα απλά υπάρχουν που τελειώνουν σε NL,CN,BE!!! Επίσης, αν και δεν έχω ασχοληθεί με απευθείας αποστολή PostNL για Ελλάδα, θα σου πω κάτι που μάλλον δεν το ξέρεις: εκτός του ότι πρέπει να παραδόθηκε σήμερα η αποστολή (3SKAAG6397515-το βλέπω στο Parcelsapp), είμαι σίγουρος ότι δεν ξέρεις ότι δέμα πάνω από 2 κιλά, κανονικά δεν μπορεί να σταλεί unregistered!!!

 

Δεν έγραψα κάπου ότι δεν υπάρχουν απλά δέματα που δεν τελειώνουν σε NL BE CN, έγραψα ότι ανιχνεύονται μέχρι να μπουν Ελλάδα. Για τα unregistered. Για την παράδοση εννοείται πως δεν μπορώ να γνωρίζω τι περιμένει ο καθένας εδώ μέσα. Για τα 2 κιλά εννοείται ότι ισχύει αφού δεν το δέχονται όλοι οι πωλητές.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aces είπε

Δεν έγραψα κάπου ότι δεν υπάρχουν απλά δέματα που δεν τελειώνουν σε NL BE CN, έγραψα ότι ανιχνεύονται μέχρι να μπουν Ελλάδα. Για τα unregistered. Για τα 2 κιλά εννοείται ότι ισχύει αφού δεν το δέχονται κ όλοι οι πωλητές.

Το ξεκαθάρισες και είναι ΟΚ! Σημείωση: τα unregistered είναι αυτά που για να τα παραλάβεις, δεν χρειάζεται να υπογράψεις. Αυτά που τα βλέπεις μέχρι να έρθουν (ή έστω να σταλούν Ελλάδα), κανονικά λέγονται semi-tracked. Untrackable είναι κανονικά αυτά που δεν βλέπεις καθόλου την διαδρομή του δέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Correct σωστός semi tracked 🙂Απλά τα λέμε κ αυτά  unregistered (για χάριν συντομίας αλλά είναι λάθος)κ αυτά αν κ το σωστό είναι αυτό που έγραψες αφού ανιχνεύονται μέχρι να μπουν Ελλάδα.  Η Belgium post έχει semi tracked μέχρι να μπουν Ελλάδα φαίνεται η διαδρομή έτσι τα έστελνε παλιά το gearbest, για τα υπόλοιπα παραλαβές κλπ υπομονή δεν υπάρχει κ επαρκές προσωπικό 😶

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aces είπε

Correct σωστός semi tracked 🙂Απλά τα λέμε κ αυτά  unregistered (για χάριν συντομίας αλλά είναι λάθος)κ αυτά αν κ το σωστό είναι αυτό που έγραψες αφού ανιχνεύονται μέχρι να μπουν Ελλάδα.  Η Belgium post έχει semi tracked μέχρι να μπουν Ελλάδα φαίνεται η διαδρομή έτσι τα έστελνε παλιά το gearbest, για τα υπόλοιπα παραλαβές κλπ υπομονή δεν υπάρχει κ επαρκές προσωπικό 😶

Σωστά το θέτεις. Δεν είναι λάθος το unregistered έτσι πως το λες, καθώς η έννοια του είναι ότι δεν υπογράφουμε στην παραλαβή. Απλά τα unregistered, χωρίζονται σε 2 κατηγορίες χοντρικά: τα untrackable και τα semi-tracked

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...