Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]

billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kosutasu22 είπε

Αυτο ειναι απο τα ελτα και φαινεται επισης στα σαϊτ της DHL, το αναφερει ως DHL Parcel αλλα δεν ειναι κουριερ.

Το σκρηνσοτ το εβαλα για ενδεικτικο χρονο παραδοσης με Deutsche Post για οποιον ενδιαφερεται.

Βλέπω σε τράβηξαν λίγο ένα μήνα, μάλλον πρέπει να έχω και γω λίγη υπομονή...

Εμένα αυτό μου βγάζει από dhl.de , δεν τα ξέρω τα υπόλοιπα μιας και είναι η πρώτη φορά που αγοράζω. Δοκίμασα τον κωδικό αποστολής σε ελληνικό site της DHL αλλά με πετάει στο γερμανικό. Αυτό που στο βγάζει στα ελληνικά και σου λέει και πότε φτάνει Ελλάδα, που το κοιτάω; Παίζει να είναι ηλίθια ερώτηση, αλλά αλήθεια δεν γνωρίζω.

Untitled.jpg

Επεξ/σία από GreyFox
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 3,9k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση 4/7/2019, 08:53:18 Κ.Μ.Δ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 4/7/2019, 08:52:14

Μιλα ειλικρινα Βιρνα...

αύριο κατά τις 11 και τέταρτο

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκανα μια αγορα απο aliexpress ,η αρχικη τιμη του προϊόντος  ηταν 21 ευρω συν 3 ευρω τα μεταφορικα,ομως λογο του οτι ειχα κουπονι πληρωσα μονο 21 ευρω μαζι με μεταφορικα.Αν το πακετο σταματισει τελωνειο τι πρεπει να δειξω εφοσον το aliexpress δεν εμφανιζει οτι πληρωσα 21 ευρω αλλα 25?Η κινηση της τραπεζας διχνει οτι πληρωσα 21 ευρω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 λεπτά πριν, GreyFox είπε

Εμένα αυτό μου βγάζει από dhl.de , δεν τα ξέρω τα υπόλοιπα μιας και είναι η πρώτη φορά που αγοράζω. Δοκίμασα τον κωδικό αποστολής σε ελληνικό site της DHL αλλά με πετάει στο γερμανικό. Αυτό που στο βγάζει στα ελληνικά και σου λέει και πότε φτάνει Ελλάδα, που το κοιτάω; Παίζει να είναι ηλίθια ερώτηση, αλλά αλήθεια δεν γνωρίζω.

Untitled.jpg

Και στο δικο σου DHL Parcel λεει.

Ναι το ελληνικο σαϊτ δε βγαζει το αποτελεσμα αναζητησης στα Ελληνικα.

Τεσπα, υπομονη

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
53 λεπτά πριν, GreyFox είπε

Untitled.jpg

Οταν φτασει Ελλαδα θα σου βγαλει το τρακινγκ εδω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Υπομονή υπομονή, έτσι κι αλλιώς φαίνεται πως δεν θα αργήσει πολύ απ' ότι λέτε... να δούμε.

Μόλις παρατήρησα πως στο parcelsapp μου γράφει Germany DHL Paket -> Greece ELTA. Άρα μάλλον με ΕΛΤΑ θα μου έρθει, όχι με DHL. Η περισσότερη αναμονή στα ΕΛΤΑ θα είναι φαντάζομαι, ε;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τα ιδια πραγματα 1000 φορες...

Το δικο σου ειναι DHL Paket και οχι Γερμανικο ταχυδρομειο.Ασε τι σου γραφει το parcelapp.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, George b είπε

Εκανα μια αγορα απο aliexpress ,η αρχικη τιμη του προϊόντος  ηταν 21 ευρω συν 3 ευρω τα μεταφορικα,ομως λογο του οτι ειχα κουπονι πληρωσα μονο 21 ευρω μαζι με μεταφορικα.Αν το πακετο σταματισει τελωνειο τι πρεπει να δειξω εφοσον το aliexpress δεν εμφανιζει οτι πληρωσα 21 ευρω αλλα 25?Η κινηση της τραπεζας διχνει οτι πληρωσα 21 ευρω.

Αν σταματήσει τελωνείο και σου ζητήσουν αποδεικτικά αγοράς στέλνεις την κίνηση της κάρτας αλλά ίσως χρειαστεί να στείλεις και την περιγραφή του προϊόντος (ένα screenshot από την παραγγελία στο σαιτ του ali). Οπότε σε αυτή την περίπτωση πληρώνεις για 25€.Σε δική μου περίπτωση ζήτησαν και τα δύο. 

Επεξ/σία από Nnoutas
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
27 λεπτά πριν, Dantε είπε

Το δικο σου ειναι DHL Paket και οχι Γερμανικο ταχυδρομειο.Ασε τι σου γραφει το parcelapp.

Μπερδεύει κάπως την πρώτη φορά μπορώ να πω. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, κι ας τις ζήτησα 1000 φορές. Τουλάχιστον τώρα έμαθα κάποια πράγματα! 😄

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 2/4/2021 στις 8:04 ΜΜ, nikosgiann78 είπε

parceslapp.com

Παίζει όμως, αν σου έδωσε τώρα το tracking number, να μην έχει κάνει ακόμα shipping

Εγώ χρησιμοποιώ και το Postal Ninja. Είναι πολύ καλό.

https://postal.ninja/en/track

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, GreyFox είπε

Untitled.jpg

Στο dhl.de το παρακολουθείς,όταν φτάσει στην Ελλάδα σού δίνει άλλο tracking number που το βλέπεις στην σελίδα της dhl.gr

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Dantε είπε

φιλε απο οσο ξερω, αλλο dhl paket και αλλο dhl . το πρωτο ερχεται με ελτα και ειναι το παλιο deutsche post. το δευτερο ειναι η γνωστη μας κουριερ. αυτο εχω τουλαχιστον καταλαβει εγω, και ψωνιζω πολυ. κανω λαθος?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
29 λεπτά πριν, burnin είπε

φιλε απο οσο ξερω, αλλο dhl paket και αλλο dhl . το πρωτο ερχεται με ελτα και ειναι το παλιο deutsche post. το δευτερο ειναι η γνωστη μας κουριερ. αυτο εχω τουλαχιστον καταλαβει εγω, και ψωνιζω πολυ. κανω λαθος?

Ναι.

Δεν υπαρχει παλιο Deutsche Post.Ακομα υπαρχει.

DHL Paket ερχεται με DHL εδω,100%.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
21 λεπτά πριν, risingsun είπε

θα ισχύσει, είναι τελειωμένο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, radiotv είπε

θα ισχύσει, είναι τελειωμένο

Και γω πιστεύω θεμα χρόνου ηταν.Αλλα οι Κινέζοι σίγουρα θα τα στειλουν σε καμία Ευρωπαϊκή αποθήκη για να μην πληρωνουμε.Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρουν λύση.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.