Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, managermono είπε

Αμερικανοί σοκάρονται 

0309AC68-6009-4999-90D7-A8CD80ACC1A7.jpeg

Παργγγειλα απο Αλι 3 δεματα κ μεσα σε 3 εβδομαδες τα ειχα στα χερια μου....οι κινεζοι ειναι εξυπνοι κ τα βαζουν μεσω ευρωπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, vasilispas είπε

Παργγγειλα απο Αλι 3 δεματα κ μεσα σε 3 εβδομαδες τα ειχα στα χερια μου....οι κινεζοι ειναι εξυπνοι κ τα βαζουν μεσω ευρωπης

Χωρίς έξτρα χρεώσεις;

Τι shipping method είχες επιλέξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aurumnus είπε

Χωρίς έξτρα χρεώσεις;

Τι shipping method είχες επιλέξει;

Του Αλι shipping..standard νομιζω..καμια χρεωση..τα εφερε ο ταχυδρομος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Usa μετα απο 40 ημερες στν Αποθηκη τν Ελτα στον Αερολιμενα  εκανε Αφιξη στο Γετα τωρα....αντε αλλλοι 2 μηνες τωρα να εκτελωνισουν😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2021 στις 8:00 ΜΜ, ghostrider είπε

η UPS εχει δικη της εταιρεια με αεροπλανα η οποια (οπως και η fedex airlines) στην ευρωπη εχει κεντρο το αεροδρομιο
https://en.wikipedia.org/wiki/Cologne_Bonn_Airport#Cargo

απο το οποιο βαση του wiki δεν πεταει ελλαδα αρα για ελλαδα νταλικα

 Στο αεροδρόμιο η υps εχει γραφεια παντως.

Στις 24/9/2021 στις 8:08 ΠΜ, vasilispas είπε

Παργγγειλα απο Αλι 3 δεματα κ μεσα σε 3 εβδομαδες τα ειχα στα χερια μου....οι κινεζοι ειναι εξυπνοι κ τα βαζουν μεσω ευρωπης

Δεν ξερω αν ειναι εξυπνοι η εφ οσον εχουν προπληρωθει οι φόροι αναγκαστικά παίρνουν Ευρωπαϊκό tracking number.

Εμενα μεσω eBay πήρανε tracking βελγιου απο την πρωτη μερα. Το αλλο ειχε το κλασσικό μακρυσυρτο Speed pack. Και τα δυο φτάσανε στο μισό χρονο και χωρις εξτρα χρεώσεις πλην του προπληρωμενου ΦΠΑ.

Αντίθετα απο Ρωσσια ειναι σε αναμονη εκκαθάρισης τελωνειου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, grfurby είπε

 Στο αεροδρόμιο η υps εχει γραφεια παντως.

Δεν ξερω αν ειναι εξυπνοι η εφ οσον εχουν προπληρωθει οι φόροι αναγκαστικά παίρνουν Ευρωπαϊκό tracking number.

Εμενα μεσω eBay πήρανε tracking βελγιου απο την πρωτη μερα. Το αλλο ειχε το κλασσικό μακρυσυρτο Speed pack. Και τα δυο φτάσανε στο μισό χρονο και χωρις εξτρα χρεώσεις πλην του προπληρωμενου ΦΠΑ.

Αντίθετα απο Ρωσσια ειναι σε αναμονη εκκαθάρισης τελωνειου

 

Απο ebay αγορα απο Usa με usps δν μπηκε ευρωπη...κατευθειαν ελλαδα κ αναμονη τελωνειο...προχτες εκανε αφιξη στο τελωνειο...40 ημερες καθοταν στν αποθηκη αερολιμενα κατ...το δικο σου απο ρωσια αποθηκη ειναι...θα μπει τελωνειο οταν σοθ γραψει αφιξη στη χωρα

Επεξ/σία από vasilispas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, grfurby είπε

 Στο αεροδρόμιο η υps εχει γραφεια παντως.

οπως ειπα βαση wiki. εφοσον εχει παρουσια η ups σε μια χωρα λογικο ειναι εχει γραφεια στα μεγαλα λιμανια και αεροδρομια. εξαλλου σε χωρες που δεν εχει μεγαλο μεταφορικο εργο μπορει να εχει μια πτηση τη βδομαδα με δικο της αεροπλανο, μπορει να στελνει μεσω αλλων αεροπορικων αν ειναι αναγκαιο κλπ. απλα δειχνει πως δεν ειμαστε διπλα σε κεντρικες γραμμες ποy θα εκαναν την παραδοση αντικειμενων σε μας αμεση.

1 λεπτό πριν, vasilispas είπε

Απο ebay αγορα απο Usa με usps δν μπηκε ευρωπη...κατευθειαν ελλαδα κ αναμονη τελωνειο...προχτες εκανε αφιξη στο τελωνειο...40 ημερες καθοταν στν αποθηκη αερολιμενα κατ

η usps ειναι τα αμερικανικα ελτα και εχουν απευθειας συνεργασια με τα ΕΛΤΑ. γιαυτο και ηρθε απευθειας(στην αποθηκη του αερολιμενα).

Επεξ/σία από ghostrider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ghostrider είπε

οπως ειπα βαση wiki. εφοσον εχει παρουσια η ups σε μια χωρα λογικο ειναι εχει γραφεια στα μεγαλα λιμανια και αεροδρομια. εξαλλου σε χωρες που δεν εχει μεγαλο μεταφορικο εργο μπορει να εχει μια πτηση τη βδομαδα με δικο της αεροπλανο, μπορει να στελνει μεσω αλλων αεροπορικων αν ειναι αναγκαιο κλπ. απλα δειχνει πως δεν ειμαστε διπλα σε κεντρικες γραμμες ποy θα εκαναν την παραδοση αντικειμενων σε μας αμεση.

η usps ειναι τα αμερικανικα ελτα και εχουν απευθειας συνεργασια με τα ΕΛΤΑ. γιαυτο και ηρθε απευθειας(στην αποθηκη του αερολιμενα).

Προχτες εκανε αφιξη αλλα μετς καμια κινηση..ποσεε μερες θελει για εκτελωνισμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vasilispas είπε

Προχτες εκανε αφιξη αλλα μετς καμια κινηση..ποσεε μερες θελει για εκτελωνισμο;

υπομονη και ζαναξ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ghostrider είπε

υπομονη και ζαναξ. 

Θα προχωρησει μεσα σε 10 ημερες;;η παει παραπανω;γιατι εννοειται μπηκε τελωνειο κ ανοιχτηκε σακος απο οτι καταλαβαινω

Επεξ/σία από vasilispas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vasilispas είπε

Θα προχωρησει μεσα σε 10 ημερες;;η παει παραπανω;γιατι εννοειται μπηκε τελωνειο κ ανοιχτηκε σακος απο οτι καταλαβαινω

σιγουρα πανω απο 10 μερες ισως και πανω απο μηνα

εχω 4 πακετα ετσι και 2 untracking απο αγγλια,σε κανα 5μηνο λετε να τα εχω παρει ολα?297336014_.png.5de323c9b0751c07633e12087c8a037d.png

637766312_.png.c49548df48ec1c338b1c88cccfa73e3c.png111334918_.png.c6ca62b2c8edd6f9494d415e30889984.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, vasilispas είπε

Απο ebay αγορα απο Usa με usps δν μπηκε ευρωπη...κατευθειαν ελλαδα κ αναμονη τελωνειο...προχτες εκανε αφιξη στο τελωνειο...40 ημερες καθοταν στν αποθηκη αερολιμενα κατ...το δικο σου απο ρωσια αποθηκη ειναι...θα μπει τελωνειο οταν σοθ γραψει αφιξη στη χωρα

To δικο μου εμεινε στο τελωνείο 2 μερες. 15€ δεμα 340 γρ.

Μίλησα σ ενα γνωστο που δουλευει στα εμπορευματα στο αεροδρόμιο την πεμπτη να μου πει ποσο καιρο θα μείνει μέσα αλλα δεν ξερω ακόμα αν εκανε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2021 στις 11:19 ΠΜ, eleni89 είπε

Καλημέρα σε όλους.

Μου έστειλε φίλη μου με συστημένο από UK έναν μικρό φάκελο φυσαλλίδας με κάτι αντάπτορες ως gift. Από τις 9/9 είναι κολλημένο στην "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ" και πήρα τηλ στα ΕΛΤΑ και μου είπαν περνάει τελωνείο.

Πότε το βλέπετε να το παίρνω? Λέτε να πληρώσω πολλά? δεν έχει αποδείξεις μέσα ή κόστος...Με tracking number RN013747264GB

Καλημέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει για πόση αναμονή μιλάμε? γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, eleni89 είπε

Καλημέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει για πόση αναμονή μιλάμε? γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω...

μπορει και πανω απο μηνα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, συστημένο δέμα που έφυγε από Τουρκία πριν σχεδόν 2 εβδομάδες δεν έχει νέο update από τότε στο σύστημα των ΕΛΤΑ. Γνωρίζω για τις καθυστερήσεις από το τελωνείο και μετά αλλά δε γράφει καν το τυπικό της εκφόρτωσης από μεταφορικό μέσο, μόνο την άφιξη στο τουρκικο αεροδρόμιο και την αποστολή. Είναι φυσιολογικό αυτό; Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία από εκεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...