Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Stathis5341 είπε

Καλησπερα,

Πως σας φαίνεται αυτη η περιπτωση? 15 μερες κόλλημα το tracking.

LD****************BE

Πρόκειται για παραγγελια απο Banggood με μεθοδο αποστολης Banggood express....

Screenshot_20211012-233704_Gallery.jpg

Είναι σίγουρα banggood express; Γιατί δεν τα διαχειρίζεται το βελγικό ταχυδρομείο αυτά. Μήπως η αποστολή είναι eu priority line; 

Επεξ/σία από Nnoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Stathis5341 είπε

Καλησπερα,

Πως σας φαίνεται αυτη η περιπτωση? 15 μερες κόλλημα το tracking.

LD****************BE

Πρόκειται για παραγγελια απο Banggood με μεθοδο αποστολης Banggood express....

Screenshot_20211012-233704_Gallery.jpg

Εγω με τον ιδδιο τροπο ειμαι στις 9μερες.

Με ΕΛΤΑ θα ερθει στο σπιτι?

Banggood express ειναι απλα μερικα δεν τα στελνει με comet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Είναι σίγουρα banggood express; Γιατί δεν τα διαχειρίζεται το βελγικό ταχυδρομείο αυτά. Μήπως η αποστολή είναι eu priority line; 

 Ναι με Banggood express εγινε η παραγγελια και οταν τους ρωτησα γιατι δεν το εστειλαν με comet γρηγορα και ωραια,απαντησαν πως τον τροπο αποστολης τον επιλεγει το συστημα αναλογως την περιπτωση.

Επισης σ ενα μηνυμα μου ανεφεραν πως αν το δεμα περασει τελωνειο να το πληρωσω και την επομενη φορα να επιλεξω το tarrif insurance για να μην εχω θεμα. Εντωμεταξυ,η επιλογη tarrif insurance δεν ηταν διθεσιμη κατα το checkout με Banggood express.Σε 2  μερες ληγει το οριο των 15 εργασιμων που δινει το Banggood απο τοτε που εφυγε η παραγγελια.(αν την εστειλαν ποτε)

Αν τελικα το δεμα ερθει Ελλαδα δεν γνωριζω ποιος παραδιδει εδω.

Επεξ/σία από Stathis5341
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, πρώτο μου σχόλιο στο Insomnia. Έκανε η εταιρία στην οποία εργάζομαι μια παραγγελία για 200 tv boxes μέσω Alibaba, διαλέξανε DDP Shipping ώστε να μην ασχοληθούνε καθόλου με τον εκτελονισμό. Όλα ωραία όλα καλά έφτασαν τα προϊόντα αλλά δεν υπάρχει μέσα τιμολόγιο που να δείχνει και τον Φ.Π.Α εισαγωγής. Η εταιρία το χρειάζεται αυτό το τιμολόγιο ή επειδή είχε διαλέξει DDP αλλάζει κάτι;

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Stathis5341 είπε

Καλησπερα,

Πως σας φαίνεται αυτη η περιπτωση? 15 μερες κόλλημα το tracking.

LD****************BE

Πρόκειται για παραγγελια απο Banggood με μεθοδο αποστολης Banggood express....

Screenshot_20211012-233704_Gallery.jpg

 

Μου εστειλαν σημερα αυτο το μηνυμα:

"Delay notification: Due to the missing country code of the lock brand, the uploading of the data information is delayed, and the delivery time will be affected. Current status: waiting for the last scan to be online, the estimated delay is 10 days"

Εχω κανει περίπου 10 παραγγελιες με τον ιδιο λογαριασμο/διευθυνση,χωρις κανενα προβλημα.Τωρα με το Bpost  που αποφασισαν να χρησιμοποιήσουν βλεπω πολλα προβληματα...

Εντωμεταξύ αυτο το "lock brand" τι εννοεί δεν καταλαβαινω.Παντως κλειδαριά δεν εχω παραγγείλει....Ηλεκτρονικα gadget περιμενω και χωρις μπαταριες... 

Πιθανον ζητανε περισσοτερες πληροφοριες για τ αντικειμενα.

Banggood express/Bpost= Εγγύηση!

 

Επεξ/σία από Stathis5341
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Stathis5341 είπε

 Ναι με Banggood express εγινε η παραγγελια και οταν τους ρωτησα γιατι δεν το εστειλαν με comet γρηγορα και ωραια,απαντησαν πως τον τροπο αποστολης τον επιλεγει το συστημα αναλογως την περιπτωση.

Επισης σ ενα μηνυμα μου ανεφεραν πως αν το δεμα περασει τελωνειο να το πληρωσω και την επομενη φορα να επιλεξω το tarrif insurance για να μην εχω θεμα. Εντωμεταξυ,η επιλογη tarrif insurance δεν ηταν διθεσιμη κατα το checkout με Banggood express.Σε 2  μερες ληγει το οριο των 15 εργασιμων που δινει το Banggood απο τοτε που εφυγε η παραγγελια.(αν την εστειλαν ποτε)

Αν τελικα το δεμα ερθει Ελλαδα δεν γνωριζω ποιος παραδιδει εδω.

Στο θέμα του tarrif insurance είναι αυτιματοποιημενο το μήνυμα. Η επιλογή δεν είναι διαθέσιμη στα banggood express και eu priority line γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα τελωνείου. Αν λήξει το όριο επικοινώνησε μαζί τους. Τώρα πως θα παραδοθεί Ελλάδα άγνωστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Stathis5341 είπε

Καλησπερα,

Πως σας φαίνεται αυτη η περιπτωση? 15 μερες κόλλημα το tracking.

LD****************BE

Πρόκειται για παραγγελια απο Banggood με μεθοδο αποστολης Banggood express....

Screenshot_20211012-233704_Gallery.jpg

Φαίνεται ότι είναι αποστολή από Κίνα, και απλά θα χρησιμοποιηθεί το Bpost σαν 'transit' χώρα! Δεν έχει φύγει λογικά ακόμα το αεροπλάνο για το Βέλγιο. Μην τρομάξεις, γιατί το έχω δει να φεύγει και 1,5 μήνα μετά!!! Αυτό που θα βοηθούσε, είναι να μου έδινες ακριβώς το tracking number να το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosgiann78 είπε

Φαίνεται ότι είναι αποστολή από Κίνα, και απλά θα χρησιμοποιηθεί το Bpost σαν 'transit' χώρα! Δεν έχει φύγει λογικά ακόμα το αεροπλάνο για το Βέλγιο. Μην τρομάξεις, γιατί το έχω δει να φεύγει και 1,5 μήνα μετά!!! Αυτό που θα βοηθούσε, είναι να μου έδινες ακριβώς το tracking number να το 

Πριν λιγο το tracking ξεκολησε και δειχνει κινητηκοτητα,οποτε βλεπουμε...Επισης το tracking Ld*********Be τωρα φαίνεται και στο συστημα των Ελτα.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Ερώτηση ερώτηση για αγορά από Amazon, κάπου είχα διαβάσει ότι αν μου έρθει ένα προϊόν το ανοίξω και τελικά δεν το θέλω μπορώ να το επιστρέψω μεσα σε 30 μερες. Ξέρει κάποιος αν ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Aliexpress αν παραγγειλω μπαταρια κινητου υπαρχει ελπιδα να ερθει?

Παραβλεπω το ενδεχομενο του ΦΠΑ+2,5Ε.

Για αυτη μιλαω συγκεκριμενα

https://www.aliexpress.com/item/4000176676888.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Θέλω να παραγγείλω κάτι από Τουρκία με PayPal.

Ξέρει κανείς αν θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο; Η αξία είναι €150 και υποστηρίζουν ups tnt kai fedex.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, atrus74 είπε

Καλησπέρα!

Θέλω να παραγγείλω κάτι από Τουρκία με PayPal.

Ξέρει κανείς αν θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο; Η αξία είναι €150 και υποστηρίζουν ups tnt kai fedex.

 

Ευχαριστώ!

Απο ποια σελίδα φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atrus74 είπε

Καλησπέρα!

Θέλω να παραγγείλω κάτι από Τουρκία με PayPal.

Ξέρει κανείς αν θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο; Η αξία είναι €150 και υποστηρίζουν ups tnt kai fedex.

 

Ευχαριστώ!

Αν εσύ πληρώσεις φόρο 24% κατά την αγορά και το κατάστημα περάσει στην IOSS εφαρμογή το δέμα σου με όλα τα στοιχεία του φόρου, τότε δεν θα χρεωθείς τίποτα.

Αν δεν το κάνουν θα πληρώσεις τα προβλεπόμενα, σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο της κάθε εταιρίας…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...