Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, makfil είπε

Έχουμε  πει ότι η Flyt  δείχνει την πορεία μέσα στην Κίνα και  στο pc δείχνει τη μεταφορική που  θα παραλάβει το δέμα για την υπόλοιπη διαδρομή.

πότε θα δείξει την μεταφορική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, makfil είπε

Η τριγωνική μέθοδος αποστολής του Banggood (PDM), μέσω του Ολλανδικού ταχυδρομείου, παρουσίασε πολλά προβλήματα, την άλλαξε με το αγγλικό, παρουσίασε και αυτό προβλήματα και τώρα χρησιμοποιεί  το Γερμανικό, μέχρι να  σταματήσει και αυτό.

Τι προβλήματα είχε το ολλανδικό? Σε γενικές γραμμές είναι από τα πιο αξιόπιστα σε σχέση με άλλες εναλλακτικές. Το ολλανδικό ακόμα το χρησιμοποιεί, απλά στέλνει ορισμένα δέματα και με το γερμανικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zananiro είπε

Τι προβλήματα είχε το ολλανδικό? Σε γενικές γραμμές είναι από τα πιο αξιόπιστα σε σχέση με άλλες εναλλακτικές. Το ολλανδικό ακόμα το χρησιμοποιεί, απλά στέλνει ορισμένα δέματα και με το γερμανικό. 

Μάλλον, δεν έχεις ενημερωθεί, για τα (πολλά) προβλήματα με το Ολλανδικό πριν από μήνες.

Με ναζήτηση σε αυτό και άλλα νήματα, θα βρεις σχετικές αναφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, makfil είπε

Μάλλον, δεν έχεις ενημερωθεί, για τα (πολλά) προβλήματα με το Ολλανδικό πριν από μήνες.

Με ναζήτηση σε αυτό και άλλα νήματα, θα βρεις σχετικές αναφορές.

Εξαίρεση στον κανόνα είναι αυτά. Διαχρονικά παραμένει για εμένα η πιο αξιόπιστη και γρήγορη επιλογή για αποστολές από Κίνα. Βέβαια η μισή Κίνα πλέον στέλνει με το ολλανδικό, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να αντεπεξέλθει σε τόσες αποστολές όσο περνάει ο καιρός ώστε να εξακολουθήσει να είναι το ίδιο αξιόπιστο. Γι αυτό και το banggood στέλνει και με γερμανικό. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ένα δέμα αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς τι έγινε ούτε μου έδωσε ο πωλητής ακριβώς τι εγινε. 

 

RV287167846CN

 

Αυτό είναι αλλα δεν στάλθηκε δεν μπορώ να καταλάβω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπες σωστά, "για εσένα" και όχι για τους υπόλοιπους.

Μιλάμε για αποστολή από το Banggood και όχι από "όλη την Κίνα".

Και, φυσικά, δεν αναζήτησες τις αναφορές που γράφτηκαν στο forum για τα προβλήματα αποστολής δεμάτων από το Banggood με PDM γιατί δεν σε απασχολεί τι γράφουν οι άλλοι. Δεν αναφέρω τη δική μου περίπτωση σε κατάσταση "pre-advised" επί 2 μήνες !!! , γιατί θα πεις είναι εξαίρεση.

2 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Περιμένω ένα δέμα αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς τι έγινε ούτε μου έδωσε ο πωλητής ακριβώς τι εγινε. 

RV287167846CN

Αυτό είναι αλλα δεν στάλθηκε δεν μπορώ να καταλάβω. 

Στο 17track γράφει τη διαδρομη του στην Κίνα και την αναχώρησή του στιςμ 15/12/19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον είχα ρωτήσει εχθές τι έγινε και μου απάντησε σήμερα αυτό 

 

I went to the post office Disappointing post office performance It's night time I'll notify the finance to refund your fee tomorrow Thanks for understanding Please wait for my message Greeting

 

Άρα λογικά κάτι θα έγινε από εκεί τον είπα να μου εξηγήσει καλύτερα αν μπορεί τι ακριβώς έγινε. 

3 λεπτά πριν, makfil είπε

Το είπες σωστά, "για εσένα" και όχι για τους υπόλοιπους.

Μιλάμε για αποστολή από το Banggood και όχι από "όλη την Κίνα".

Και, φυσικά, δεν αναζήτησες τις αναφορές που γράφτηκαν στο forum για τα προβλήματα αποστολής δεμάτων από το Banggood με PDM γιατί δεν σε απασχολεί τι γράφουν οι άλλοι. Δεν αναφέρω τη δική μου περίπτωση σε κατάσταση "pre-advised" επί 2 μήνες !!! , γιατί θα πεις είναι εξαίρεση.

Στο 17track γράφει τη διαδρομη του στην Κίνα και την αναχώρησή του στιςμ 15/12/19

Ναι αλλά βρίσκεται ακόμη τώρα Κίνα αεροδρόμιο η ταξίδεψε προς Ελλάδα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, makfil είπε

Το είπες σωστά, "για εσένα" και όχι για τους υπόλοιπους.

Μιλάμε για αποστολή από το Banggood και όχι από "όλη την Κίνα".

Και, φυσικά, δεν αναζήτησες τις αναφορές που γράφτηκαν στο forum για τα προβλήματα αποστολής δεμάτων από το Banggood με PDM γιατί δεν σε απασχολεί τι γράφουν οι άλλοι. Δεν αναφέρω τη δική μου περίπτωση σε κατάσταση "pre-advised" επί 2 μήνες !!! , γιατί θα πεις είναι εξαίρεση.

Στο 17track γράφει τη διαδρομη του στην Κίνα και την αναχώρησή του στιςμ 15/12/19

ΟΚ, ότι πεις. Αν γνωρίζεις εναλλακτική που είναι διαχρονικά πιο αξιόπιστη και γρήγορη από το PDM του Banggood με ολλανδικό πες την και σε εμάς να μάθουμε μιας και δεν είμαστε ενημερωμένοι. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dinos234 είπε

Τον είχα ρωτήσει εχθές τι έγινε και μου απάντησε σήμερα αυτό 

I went to the post office Disappointing post office performance It's night time I'll notify the finance to refund your fee tomorrow Thanks for understanding Please wait for my message Greeting

Άρα λογικά κάτι θα έγινε από εκεί τον είπα να μου εξηγήσει καλύτερα αν μπορεί τι ακριβώς έγινε. 

Ναι αλλά βρίσκεται ακόμη τώρα Κίνα αεροδρόμιο η ταξίδεψε προς Ελλάδα ? 

Στο  parcelsapp δείχνει ότι έφυγε από Κίνα  με προορισμό την Ελλάδα μς εκτιμώμενη ημερομηνία  άφιξης 24-27/1/20.

Παρόμοιο θέμα έχω με δέμα που το έστειλαν με το Μαλαισιανό  με αναχώρηση 2/12/19 και μετ΄από 50 μέρες δεν έχω παραλάβει ακόμη (αλλά  βρισκεται στο ΜΔ της περιοχής μου και θα παραλάβω από αύριο).

Υπομονή, λοιπόν. κάτι θα φανεί την επόμενη βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makfil είπε

Στο  parcelsapp δείχνει ότι έφυγε από Κίνα  με προορισμό την Ελλάδα μς εκτιμώμενη ημερομηνία  άφιξης 24-27/1/20.

Παρόμοιο θέμα έχω με δέμα που το έστειλαν με το Μαλαισιανό  με αναχώρηση 2/12/19 και μετ΄από 50 μέρες δεν έχω παραλάβει ακόμη (αλλά  βρισκεται στο ΜΔ της περιοχής μου και θα παραλάβω από αύριο).

Υπομονή, λοιπόν. κάτι θα φανεί την επόμενη βδομάδα.

Ελπίζω να έρθει ίσως βρίσκεται στην Αθήνα πάντως ο Κινέζος είπε ότι θα ξανά κοιτάξει σήμερα να δει πήγε εκεί που το έστειλε αλλά ήταν δυσαρεστημένος με την εξυπηρέτηση επειδή δεν γνώριζαν τι ακριβώς γίνεται. 

 

Μια φίλη του αδελφού μου παρέλαβε δέμα από αρχές Νοεμβρίου που είχε κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, zananiro είπε

ΟΚ, ότι πεις. Αν γνωρίζεις εναλλακτική που είναι διαχρονικά πιο αξιόπιστη και γρήγορη από το PDM του Banggood με ολλανδικό πες την και σε εμάς να μάθουμε μιας και δεν είμαστε ενημερωμένοι. 

Δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι εσύ επιλέγεις με ποιο ευρωπαικό ταχυδρομείο θα σου στείλει, ειδικά εσένα, δέμα το Banggood  με μέθοδο αποστολής PDM και εσύ επιλέγεις αυτή την περίοδο το Ολλανδικό ταχυδρομείο;

Πες μας το κόλπο που ξέρεις για να το μάθουμε και εμείς που δεν είμαστε ενημερωμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, makfil είπε

Δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι εσύ επιλέγεις με ποιο ευρωπαικό ταχυδρομείο θα σου στείλει, ειδικά εσένα, δέμα το Banggood  με μέθοδο αποστολής PDM και εσύ επιλέγεις αυτή την περίοδο το Ολλανδικό ταχυδρομείο;

Πες μας το κόλπο που ξέρεις για να το μάθουμε και εμείς που δεν είμαστε ενημερωμένοι.

Δεν είπα αυτό, μην γράφεις ότι σε βολεύει. Ανέφερες ότι η μέθοδος PDM από banggood είναι προβληματική και αυτό που υποστήριξα ότι διαχρονικά αποτελεί αξιόπιστη και γρήγορη επιλογή για αγορές από banggood, ειδικά με ολλανδικό. Το banggood έχει ως βασική μέθοδο αποστολής το PDM με ολλανδικό. Οταν ο αριθμός των παραγγελιών είναι μεγάλος, καθώς και όταν γίνονται αγορές από συγκεκριμένες αποθήκες μοιράζει τις αποστολές τώρα τελευταία και στέλνει PDM και με γερμανικό.

Πρόσφατη παραγγελία μου την έστειλε χτες με ολλανδικό. Τώρα που ενημερώθηκες, τέλος από εμένα η συζήτηση αυτή. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σήμερα είδα αυτό. Για πείτε τι γίνεται οι πιο έμπειροι; Ευχαριστώ.

19/1/2020, 10:15:15 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
19/1/2020, 07:18:21 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
19/1/2020, 05:09:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
16/1/2020, 08:38:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
15/1/2020, 14:15:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...