Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνήθως όταν φτάνει Θεσσαλονίκη από ότι έχω παρατηρήσει αν δεν προκύψει κάτι 1-3 μέρες κάνει να σου έρθει στα χέρια. 

Εμένα ακόμη τίποτα σε όλα τα δέματα αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο να το καταλάβω για κάποια που έχουν καμία βδομάδα που ήρθαν αλλά τώρα σε κάποια που πάνε και ξεπέρασαν μήνα παρά είναι πολυ αν δω ότι αργούν και άλλο κάποια θα πάρω τηλ. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω να δω τίποτα αυτές τις μέρες να κινείται αν φτάσει Θεσσαλονίκη ξέρω ότι από μέρα σε μέρα θα μου έρθει. Μου κάνει εντύπωση που τα Χριστούγεννα μου είχε έρθει ένα δέμα είχα κάνει παραγγελία δύο δέματα από άλλον πωλητή στο eBay και είχαν ταξιδέψει μαζί από ότι είχα δει στο 17 track δυστυχώς έβγαζε ενημέρωση μέχρι την πτήση που έφυγε από Κίνα και ποια ήταν το ένα το παρέλαβα αλλά πάει 20 μέρες και το άλλο δεν ήρθε ακόμη τώρα η χάθηκε η βρίσκεται ακόμη Αθήνα παραγγελία από Οκτώβριο

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ο διανομεας δεν το πεταξει στην εισοδο σου και χαθει .
Εχει παρατηρηθει παντως οτι μερικες φορες untracked εοσερχομενα στο αεροδρομιο αποκτουν ελληνικο τρακινγ απο τα ελτα για υποβοηθηση της διανομης , τωρα τελευταα ομως εχει χαλαρωσει αυτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, HypnZ είπε

Ένα κινητό τηλέφωνο

Με το καλό να παραλάβεις, αλλά γιατί τόση αγωνία;

Παρήγγειλες από Gearbest με τριγωνική μέσω του Ολλανδικού ταχυδρομείου και το δέμα σου  ταξιδεύει για παράδοση, σύμφωνα με τα βήματα των ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μολις γραψει το tracking number "The shipment has arrived in the destination country/destination area" παιρνω τηλεφωνο dhl hellas για να ενημερωθω με ποια εταιρια θα γινει η παραδοση  σε εμενα; Παραγγελια με PDM Banggood και αποστολη με dhl και γερμανικο ταχυδρομειο. 

Επεξ/σία από Panos_G2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makfil είπε

Με το καλό να παραλάβεις, αλλά γιατί τόση αγωνία;

Παρήγγειλες από Gearbest με τριγωνική μέσω του Ολλανδικού ταχυδρομείου και το δέμα σου  ταξιδεύει για παράδοση, σύμφωνα με τα βήματα των ΕΛΤΑ.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Απλά είναι η πρώτη μου παραγγελία από gearbest, διάβασα και κάτι πράγματα που με θορυβησαν για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2020 στις 4:18 ΜΜ, soiramk είπε

Έκανα μια παραγγελία από το Αγγλικό Amazon, μια θήκη και ένα keyboard cover για laptop συνολικής αξίας £22 και κάτι ψιλά δλδ €27 και κάτι ψιλά. Δεν έγραφε ή δεν πρόσεξα ότι το πακέτο/μαγαζί είναι στη Κίνα και δεν μου έγραψε πουθενά να προπληρώσω τελωνείο κλπ. Δεν είναι fullfiled από Amazon. Το φάγαμε το τελωνείο ή στέλνουν πρώτα Αγγλία και μετά εδώ;
Ευχαριστώ όποιον απαντήσει και είχε ανάλογη εμπειρία.

Σε συνεχεία του παραπάνω... τώρα βλέπω αυτό:

Αριθμός: YT*************060
Κατάσταση πακέτου: Καθ' οδόν
Χώρα: Κίνα -> Ελλάδα
Προορισμός:

Αφετηρία:
2020-01-18 13:27, AMSTERDAM - NETHERLANDS, Arrive at international airport to abroad | AMSTERDAM AIRPORT
2020-01-17 21:08, HONG KONG - CHINA, Departure from airport to destination country
2020-01-15 22:00, HONGKONG - CHINA, Arrive at international airport to abroad
2020-01-15 16:58, SHENZHEN, Departed Facility In processing center
2020-01-14 11:39, SHENZHEN, Shipment has been processed in operational center
2020-01-14 00:05, SHENZHEN, Arrived at Sort Facility SHENZHEN
2020-01-08 09:52, Shipment information received
======================================
Powered by www.17track.net

Τριγωνική αποστολή; Το γλίτωσα το τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...