Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, giannisww είπε

Ναι συμβαίνουν αυτά ,και φυσικά τη μέρα που θα ρωτήσω προχωράει στο τελωνείο (λολ).

8471d84447679c91f488f0d2be232796.png

Ετυχε :)απο 5/5 πηγε 20/5 2 βδομαδες δηλαδη για ελεγχο. Στο μεσο ορο 2 βδομαδες - αλλα κανουν κ 1 μηνα. Γενικα απο τον επομενο μηνα κ μετα θα εχουμε καθυστερησεις λογω καλοκαιριου κ ελλειψης προσωπικου. (οχι οτι τωρα οτι δεν εχουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα κάνει κατα λαθος μια αγορά από amazon de (1kg καφέ ) μετά από 2 μέρες καταλαβα το λαθος γιατί είδα χρεωση στη καρτα μου και ακύρωσα την αγορά .Λιγες μέρες μετά την ακύρωση μου πιστώθηκαν και τα χρήματα .Χθες παρέλαβα και το δέμα .Στο ιστορικό παραγγελιών που μπηκα γράφει ότι δεν χρειάζεται να επιστρέψω το προϊόν .Δηλαδη μου επέστρεψαν τα χρήματα και κρατάω το προϊόν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα αυτό έχει συζητηθεί στο νήμα  και είναι καθαρά ηθικό.

Το σωστό είναι να συνεννοηθείς με το μαγαζί για την πληρωμή της αξίας. Το πως θα διαχειριστείς αυτή την κατάσταση, θα το κρίνεις ,εσύ και δεν θα στο πει  κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bakos69 είπε

Καλησπέρα σας.Τελικά παρέλαβα το δέμα μόλις σήμερα.Φυσικα το tracking number κλπ δείχνει πως είναι ακόμα στο Γ.Ε.Τ.Α ΚΑΤ.

Δεν πληρωσες τελικα κατι ετσι?Καλα ουτε τα tracking δεν μπορούν να ενημερώνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bakos69 είπε

Καλησπέρα σας.Τελικά παρέλαβα το δέμα μόλις σήμερα.Φυσικα το tracking number κλπ δείχνει πως είναι ακόμα στο Γ.Ε.Τ.Α ΚΑΤ.

Για unregister πακέτο μιλάμε ή κανονικά Register ? Σε έβαλε ο ταχυδρόμος δηλαδή να υπογράψεις ή απλά στο άφησε στο σπίτι ?

Στις 19/5/2019 στις 7:25 ΜΜ, bakos69 είπε

Αρχικά Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σας ...ήταν μια παραγγελία των 40€ αλλά διπλή και μάλλον ο Κινέζος έχει βάλει το ποσό των 13€.Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει στείλει το Geta email (που να ζητά παραστατικά και το δήλωση).Λογικά αύριο θα πάει για διονομη πιστεύω αλλά ρώτησα μήπως γνωριζετε κάτι παραπάνω..

To ΓΕΤΑ email δεν θα σου στείλει. Απλά θα στο γράφει στο tracking πως απαιτείται απόδειξη paypal κλπ και επίσης θα σου έρθει επιστολή συστημένη με τον ταχυδρόμο σου που βασικά θα σου λέει το ίδιο πράγμα, πως πρέπει δηλαδή να τους στείλεις στοιχεία αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.έχω παραγγείλει ένα δέμα απο μαλαισία και το tracking στα ελτα μου δείχνει ότι πέρασε απο οτι καταλαβαίνω τελωνείο Αθήνα.Το θέμα είναι επειδή δεν κάνω αγορά συχνά απο έξω και ξέρω απο οτι εχω διαβάσει οτι εμείς απο βόρεια μεριά τα δέματά μας περνάνε στη Θεσσαλονίκη τελωνείο.Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να ξαναπεράσει και Θεσσαλονίκη;όχι τίποτα απλά το βιάζομαι.Ευχαριστώ!

24/5/2019, 16:03:39 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
24/5/2019, 15:19:36 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΑΦΙΞΗ ΣΕ
24/5/2019, 14:03:39 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΑΦΙΞΗ ΣΕ
24/5/2019, 00:46:37 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
23/5/2019, 19:24:56 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)
23/5/2019, 17:34:00 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
22/5/2019, 08:36:00 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
22/5/2019, 05:15:41 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
21/5/2019, 05:56:50 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, makfil είπε

Αυτό που γνώριζες ίσχυε πριν από το 2017, αλλά τώρα όλοι οι εκτελωνισμοί γίνεται στο αεροδρόμιο Αθηνών.

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, pavloa είπε

Εμένα πάντως έχει κολλήσει εδώ και μέρες. 

20190525_101900.png

Όντως έχει κολλήσει πολλές μέρες.μάλλον είμαι τυχερός που πέρασε τόσο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pavloa είπε

Εμένα πάντως έχει κολλήσει εδώ και μέρες. 

20190525_101900.png

Κλασικα πραγματα!Κανε υπομονη.Και γω περιμενα 10-15 μέρες και χτες ξεκολλησαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...