Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε η τιμή του OnePlus 7 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, possiz είπε

Άρχισαν και οι Κινέζοι και θέλουν να πάνε στο χιλιάρικο σιγά σιγά. Θα πάρουν τα φρύδια μου. Μέχρι 250 ευρώ το κινητό και πολλά είναι.

Έτσι και εγώ. Τα χαλάω αλλού σε χόμπυ τα λεφτά μου πια. Κινητό 200€ και τα emails μου βλέπω και το Instagram μου. Λεφτά για ταξίδια, κιθάρες και ενισχυτές. Ούτε άλλο ένα ευρώ για κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για όσους λένε ότι η τιμή είναι οκ για τα specs που έχει. Τι μας λες ρε oppo, χαλάς το 1/1000 από την Samsung σε διαφήμιση και θέλεις τις ίδιες τιμές. Ρε λαμογια. Η μισή τιμή ενός τηλεφώνου είναι το.marketing cost.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, torm23 είπε

Ακόμα δε το είδαμε μάπα το βαφτίσαμε. Καθίστε να βγει να δούμε τι προσφέρει και τα λέμε ξανά. 

Αν η οθόνη του είναι τόσο καλύτερη από του ανταγωνισμού όσο υποστηρίζουν, με αντίστοιχα καλή κάμερα και snap 855/ 8gb/ 128 και κοστίζει 250 ευρώ λιγότερα από το S10+ στο launch δε βλέπω γιατί είναι κακή τιμή 

Αν δεν προσφέρει κάτι διαφορετικό και κάνει τα ίδια λεφτά με Samsung ΟΚ δεκτό το κράξιμο αλλά νομίζω είναι λίγο νωρίς να αρχίσουμε από τώρα. 

 

o κοσμος δε θελει τουμπανα σπεκς...θελει χαμηλη τιμη πολυ καλα σπεκς τα οποια θα προκυψουν απο εντιμους συμβιβασμους...δηλαδη δε χρειαζομαι 4κ οθονη στις 6 ιντσες, δε χρειαζομαι ζαφυρι και αλλα πολυτιμα υλικα, αλλα θελω οτι ειναι πραγματικα χρηστικο οπως 2 σιμ επεκτασιμη μνημη και λοιπα...το να μας βαλει τουμπανη οθονη ειναι πραγματικα αδιαφορο, αμα η οθονη εχει ποιοτητα γκαλαξι ς7 ειναι κατι παραπανω απο παρα πολυ καλη, παραπανω ειναι πλεονασμος

2 ώρες πριν, kazampidis είπε

Όσον αφορά την χιαομι θα συμφωνήσω μαζί σου πλην όμως η ποιότητα κατασκευής είναι αισθητά κατωτερη

 

 

δε θα το ελεγα...προφανως τα ρεντμι ειναι πιο φτηνιαρικα αλλα κανουν και 200ε...επισης ειναι πραγματικα αξιοπρεπεστατα τηλεφωνα, πηραμε ενα νοτε 5 και πραγματικα το vfm ειναι τρομερο, για να μη πω για τη μπαταρια του...οι ναυαρχιδες ειναι ποιοτικοτατες με τα μιξ να ειναι τρομερα και τα μι8 9 κλπ πολυ καλα αν και εχουν το ενοχλητικο σεμεδακι οποτε απο μενα τρωνε ακυρο

1 ώρα πριν, kirmis είπε

Ήμουν κάτοχος OnePlus 1, γι αυτό στο λέω από πρώτο χέρι... . Εποχές που εταιρίες όπως xiaomi, Huawei κτλ δεν υπήρχαν καν! 

εδω εισαι λαθος...η χιαομι υπηρχε πολυ πριν την 1+...τα δε τηλεφωνα της τον πρωτο καιρο που κυκλοφορουσε ηταν πραγματικα εκτος συναγωνισμου...ειχα φερει μι3 και ηταν πραγματικο τερας και καλυτερο σε ολα απο ολες τις ναυαρχιδες που κυκλοφορουσαν τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

o κοσμος δε θελει τουμπανα σπεκς...θελει χαμηλη τιμη πολυ καλα σπεκς τα οποια θα προκυψουν απο εντιμους συμβιβασμους...δηλαδη δε χρειαζομαι 4κ οθονη στις 6 ιντσες, δε χρειαζομαι ζαφυρι και αλλα πολυτιμα υλικα, αλλα θελω οτι ειναι πραγματικα χρηστικο οπως 2 σιμ επεκτασιμη μνημη και λοιπα...το να μας βαλει τουμπανη οθονη ειναι πραγματικα αδιαφορο, αμα η οθονη εχει ποιοτητα γκαλαξι ς7 ειναι κατι παραπανω απο παρα πολυ καλη, παραπανω ειναι πλεονασμος

δε θα το ελεγα...προφανως τα ρεντμι ειναι πιο φτηνιαρικα αλλα κανουν και 200ε...επισης ειναι πραγματικα αξιοπρεπεστατα τηλεφωνα, πηραμε ενα νοτε 5 και πραγματικα το vfm ειναι τρομερο, για να μη πω για τη μπαταρια του...οι ναυαρχιδες ειναι ποιοτικοτατες με τα μιξ να ειναι τρομερα και τα μι8 9 κλπ πολυ καλα αν και εχουν το ενοχλητικο σεμεδακι οποτε απο μενα τρωνε ακυρο

εδω εισαι λαθος...η χιαομι υπηρχε πολυ πριν την 1+...τα δε τηλεφωνα της τον πρωτο καιρο που κυκλοφορουσε ηταν πραγματικα εκτος συναγωνισμου...ειχα φερει μι3 και ηταν πραγματικο τερας και καλυτερο σε ολα απο ολες τις ναυαρχιδες που κυκλοφορουσαν τοτε

Άμα δεν θες 1440p 90hz υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λες σαν να είναι το μοναδικό τηλ και σου στερούν την επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Άμα δεν θες 1440p 90hz υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λες σαν να είναι το μοναδικό τηλ και σου στερούν την επιλογή.

 

η 1+ πουλουσε αυτη τη συνταγη...επισης εγω συνηθησα στην 1+, στο λειτουργικο της, στο περιβαλλον της αλλα και τις τιμες της, και απλα θελω το επομενο μοντελο....αλλα τωρα απο τα 500 πηγαμε στα 700+...δε μπορω να καταλαβω γιατι δε βλεπεις το προβλημα, και οχι μονο δε το βλεπεις αλλα κατακρινεις και το γεγονος οτι οι αλλοι το βλεπουν...

 

για μενα που εχω ηδη 1+ και εχω ''συνηθισει'' το οικοσυστημα, το βλεπω σαν εκβιασμο, ουσιαστικα να παρω την νεα συσκευη πληρωνοντας κερατιατικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι περισσοτεροι πραγματικά είστε για κλάματα...ακόμα δεν έχετε καταλάβει οτι αυτό λεγεται pro και είναι ενα καινουργιο κινητο.

Ο αντικαταστατης του 6/6T ειναι το 7 το οποιο θα κοστιζει περιπου στα ιδια με το πρωτο

Το pro ειναι ενα καινουργιο κινητο στο lineup με πιο premium χαρακτηριστικα οπότε δεν μπορω να καταλαβω τι προβλημα εχετε ολοι με την τιμη του, η oneplus παλι στα ιδια χρηματα βρισκεται περιπου με περσι με μια μικρη αυξηση τιμης

edit: οι πρώτες αναφορές κανουν λογο για 569ε αρχικη τιμη

Επεξ/σία από tapitas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

η 1+ πουλουσε αυτη τη συνταγη...επισης εγω συνηθησα στην 1+, στο λειτουργικο της, στο περιβαλλον της αλλα και τις τιμες της, και απλα θελω το επομενο μοντελο....αλλα τωρα απο τα 500 πηγαμε στα 700+...δε μπορω να καταλαβω γιατι δε βλεπεις το προβλημα, και οχι μονο δε το βλεπεις αλλα κατακρινεις και το γεγονος οτι οι αλλοι το βλεπουν...

για μενα που εχω ηδη 1+ και εχω ''συνηθισει'' το οικοσυστημα, το βλεπω σαν εκβιασμο, ουσιαστικα να παρω την νεα συσκευη πληρωνοντας κερατιατικα...

Οικοσύστημα εννοείς τι; Για να καταλάβω τι σε δεσμεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tapitas είπε

δεν μπορω να καταλαβω τι προβλημα εχετε ολοι με την τιμη του, η oneplus παλι στα ιδια χρηματα βρισκεται περιπου με περσι με μια μικρη αυξηση τιμης

σορρυ αλλα το ''περιπου'' με το ιδια διαφερει...επισης το ''περιπου'' μαλλον θα ειναι 600++

εν ολιγης τα χρηματα εχουν ξεφυγει κατα πολυ...

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Οικοσύστημα εννοείς τι; Για να καταλάβω τι σε δεσμεύει...

μπορει να μην εχει σπεσιαλ εφαρμογες, αλλα εχω συνηθησει το λειτουργικο, το σκιν εστω και τα χουγια του και δεν θελω να το αλλαξω...επισης εχω συνηθισει τον τροπο με τον οποιο συναναστρεφομαι με την εταιρεια και ουτε αυτο θελω να αλλαξει...αλλα δε θελω να πληρωσω και περισσοτερα απ οτι εχω δωσει μεχρι τωρα, για να εξακολουθησω απλα να εχω την ιδια εμπειρια...αληθεια δε μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το point σου...μετοχες στην 1+ εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

σορρυ αλλα το ''περιπου'' με το ιδια διαφερει...επισης το ''περιπου'' μαλλον θα ειναι 600++

εν ολιγης τα χρηματα εχουν ξεφυγει κατα πολυ...

μπορει να μην εχει σπεσιαλ εφαρμογες, αλλα εχω συνηθησει το λειτουργικο, το σκιν εστω και τα χουγια του και δεν θελω να το αλλαξω...επισης εχω συνηθισει τον τροπο με τον οποιο συναναστρεφομαι με την εταιρεια και ουτε αυτο θελω να αλλαξει...αλλα δε θελω να πληρωσω και περισσοτερα απ οτι εχω δωσει μεχρι τωρα, για να εξακολουθησω απλα να εχω την ιδια εμπειρια...αληθεια δε μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το point σου...μετοχες στην 1+ εχεις?

Γράφτηκα το 2012 στο insomnia για να προωθήσω τα συμφέροντα της εταιρείας:p 

Το ίδιο επιχείρημα έχω ακούσει σχεδόν για όλες τις εταιρείες που κατά καιρούς είχα θετική άποψη. Μάλλον τα παίρνω από όλες.

Καλά αυτό το ότι έχεις συνηθίσει ένα σκιν και έχεις συνηθίσει την "συναναστροφή" με την εταιρεία, οπότε η εταιρεία σας "εκβιάζει" πάνω στον "εθισμο" που σας έχει δημιουργήσει, εντάξει το αφήνω στην κρίση του καθενός για τον αν στέκει σαν λογική πρόταση ούτε καν σαν επιχείρημα. Απλα να συμπληρώσω ότι μπορείς να βάλεις launcher και να το κάνεις σαν OnePlus.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι ότι είναι ένα κινητό που έχει απίστευτα πράγματα. Το κακό είναι ότι αυτά τα απίστευτα (στα δικά μου μάτια)αν ισχύουν οι τιμές υπερκοστολογηθηκαν.

 

Δεν έχεις δικά σου εργοστάσια να φτιάχνεις κιριν και εχυνος η οθόνες. Από εκεί και μόνο το κόστος είναι χαμηλότερο. Διαφήμιση δε ξοδεύεις.

 

Έχεις βάλει απίστευτα πράγματα μέσα (full body to screen),stereo,fp under screen δυνατή οθόνη,ufs 3. Και πας και και λές το απλό τι pro 600 όταν θα έχω την επιλογή να διαλέξω ανάμεσα σε αυτό και σε δέκα ακόμα κινητά στο τέλος μαϊου πιο οικονομική.

 

Έχω το 1+3 ικέτευα να βγεί νωρίς να πάω να το πάρω day1 και τώρα δε ξέρω αν γενικά θα το πάρω. Η αστεία έκδοση 6Τ vol2σπαει ακόμα περισσότερο τα νεύρα μου.

 

Υγ: έψαχνα τα τελευταία χρόνια vfm κινητά γενικά. Η 1+ ήταν πάντα η πιο πολύτιμη. Πλέον με τόσο ΑΙΣΧΡΟ ram management με τις εφαρμογές να κλείνουν και να κάνουν reload (τ; 8gbηθελα να ήξερα τι διάλο τα κάνει)και με τις εταιρείες τις μεγάλες του χώρου να έχουν κάνει ΑΛΜΑΤΑ, για έναν χρήστη (φανατικό)1+ που πλέον όμως δεν ασχολείται με φλασαρισματα και λόγω χρόνου δε μπορώ να καταλάβω πώς με ένα απλά φουλ σκριν κινητό (έστω και με κάποια πράγματα+)θα με πείσει να ακολουθήσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Γράφτηκα το 2012 στο insomnia για να προωθήσω τα συμφέροντα της εταιρείας:p 

Το ίδιο επιχείρημα έχω ακούσει σχεδόν για όλες τις εταιρείες που κατά καιρούς είχα θετική άποψη. Μάλλον τα παίρνω από όλες.

Καλά αυτό το ότι έχεις συνηθίσει ένα σκιν και έχεις συνηθίσει την "συναναστροφή" με την εταιρεία, οπότε η εταιρεία σας "εκβιάζει" πάνω στον "εθισμο" που σας έχει δημιουργήσει, εντάξει το αφήνω στην κρίση του καθενός για τον αν στέκει σαν λογική πρόταση ούτε καν σαν επιχείρημα. Απλα να συμπληρώσω ότι μπορείς να βάλεις launcher και να το κάνεις σαν OnePlus.

 

τελος παντων, αλλα λεμε αλλα καταλαβαινεις...πριν απο 2 χρονια, οχι πριν απο 20, αγορασα το πιο ακριβο μοντελο στα 500ε. Τωρα το πιο φτηνο θα εχει 650?

 

Αμα δε βλεπεις οτι η ανηφορα δεν εχει τελειωμο, τι να σου πω...προφανως και δε θα παρω το καινουριο, αλλα δε γινεται να μη σχολιασω και το καρναβαλι των τιμων...πλεον η τιμη ειναι στα ιδια με αυτες που εχουν οι ''μεγαλοι'' στα καταστηματα λιανικης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Έτσι και εγώ. Τα χαλάω αλλού σε χόμπυ τα λεφτά μου πια. Κινητό 200€ και τα emails μου βλέπω και το Instagram μου. Λεφτά για ταξίδια, κιθάρες και ενισχυτές. Ούτε άλλο ένα ευρώ για κινητό...

Δηλαδή τα σκας τα λεφτα σε άλλα άσχετα πράγματα, όταν και μια κιθάρα των 200 ευρώ παίζει όλα τα τραγούδια όσο και μια των 1000.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hakunamatata είπε

τελος παντων, αλλα λεμε αλλα καταλαβαινεις...πριν απο 2 χρονια, οχι πριν απο 20, αγορασα το πιο ακριβο μοντελο στα 500ε. Τωρα το πιο φτηνο θα εχει 650?

Αμα δε βλεπεις οτι η ανηφορα δεν εχει τελειωμο, τι να σου πω...προφανως και δε θα παρω το καινουριο, αλλα δε γινεται να μη σχολιασω και το καρναβαλι των τιμων...πλεον η τιμη ειναι στα ιδια με αυτες που εχουν οι ''μεγαλοι'' στα καταστηματα λιανικης...

Μάλλον εσύ και οι περισσότεροι δεν έχετε καταλάβει τι συμβαίνει. Κινητά που υπερκαλύπτουν τις ανάγκες της κάθε εποχής, είναι πιο φθηνά τώρα σε σχέση με παλιά. Με 150 ευρώ είσαι σούπερ καλυμμένος ενώ παλιά είχες μπακατελα. Αυτό που έχει αλλάξει είναι ότι βγαίνουν και καλύτερα από τα καλύτερα που θα μπορούσαν να βγάλουν. Εσύ συνεχισε να αγοράζεις με βάση τις πραγματικές σου ανάγκες και οχι με την αναγκη να έχεις ναυαρχίδα και δεν θα βγει χαμένος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μάλλον εσύ και οι περισσότεροι δεν έχετε καταλάβει τι συμβαίνει. Κινητά που υπερκαλύπτουν τις ανάγκες της κάθε εποχής, είναι πιο φθηνά τώρα σε σχέση με παλιά. Με 150 ευρώ είσαι σούπερ καλυμμένος ενώ παλιά είχες μπακατελα. Αυτό που έχει αλλάξει είναι ότι βγαίνουν και καλύτερα από τα καλύτερα που θα μπορούσαν να βγάλουν. Εσύ συνεχισε να αγοράζεις με βάση τις πραγματικές σου ανάγκες και οχι με την αναγκη να έχεις ναυαρχίδα και δεν θα βγει χαμένος.

 

τα τελευταια 3 χρονια με 200-250ε μπορεις να εχεις κινητο που κανει τα παντα...εγω αυτο που λες οτι βγαινουν καλυτερα απο τα καλυτερα δε το βλεπω, και δε βλεπω που το βλεπεις εσυ κιολας...αλλα θα ηθελα να μου πεις πως ας πουμε το 5 ειναι καλυτερο απο το 3τ η το 6 καλυτερο απο το 5τ και δεν ειναι απλα μια πιο εξελιγμενη μορφη του ιδιου κονσεπτ...εγω απλα βλεπω μια φυσιολογικη εξελιξη με βαση απλα το οπως εξελισεται η τεχνολογια...το να εχεις επεξεργαστη μιρκοτερης λιθογραφιας ερχεται σαν φυσικη εξελιξη, δεν ειναι καποιο επιπλεον χαρακτηριστικο...το οτι γινονται οι οθονες λιγο καλυτερη, ειναι επισης εξελιξη, οχι νεο χαρακτηριστικο...οι καμερες το οτι βελτιωνονται απο λιγο επισης ειναι θεμα εξελιξης...

 

αμα δεν πηγαιναν ετσι τα πραγματα θα επρεπε να πληρωνεις για ιντερνετ κανα εκατομυριο ευρω το μηνα, για ψηφιακη τηλεοραση το ιδιο οπως και για τους πολυπυρηνους επεξεργαστες

Επεξ/σία από hakunamatata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...