Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε η τιμή του OnePlus 7 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν πλεον το s10 εχει πεσει στα 650ε, μολις ενα μηνα μετα την κυκλοφορια του (ας ειναι καλα η huawei), τοτε δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να το προτιμησει καποιος. Οσο ηταν στα 400-500ε ΟΚ, τωρα απλα δεν εχει νοημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολιάζετε ακόμα την τιμή ενός κινητού που δεν έχει βγει ακόμα και εν τέλη μετά από ένα μήνα κυκλοφορίας θα είναι 100€ κάτω. Πάντως το πρώτο fullview της Samsung κοστίζει 700; δεν θυμάμαι καλά και είναι και σειρά Α. Όταν βγάλει σειρά s με fullview θα ήθελα να δω τιμη. Κάνα 1000ρικο εκκίνηση λογικά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Το καλό είναι ότι είναι ένα κινητό που έχει απίστευτα πράγματα. Το κακό είναι ότι αυτά τα απίστευτα (στα δικά μου μάτια)αν ισχύουν οι τιμές υπερκοστολογηθηκαν.

 

Δεν έχεις δικά σου εργοστάσια να φτιάχνεις κιριν και εχυνος η οθόνες. Από εκεί και μόνο το κόστος είναι χαμηλότερο. Διαφήμιση δε ξοδεύεις.

 

Έχεις βάλει απίστευτα πράγματα μέσα (full body to screen),stereo,fp under screen δυνατή οθόνη,ufs 3. Και πας και και λές το απλό τι pro 600 όταν θα έχω την επιλογή να διαλέξω ανάμεσα σε αυτό και σε δέκα ακόμα κινητά στο τέλος μαϊου πιο οικονομική.

 

Έχω το 1+3 ικέτευα να βγεί νωρίς να πάω να το πάρω day1 και τώρα δε ξέρω αν γενικά θα το πάρω. Η αστεία έκδοση 6Τ vol2σπαει ακόμα περισσότερο τα νεύρα μου.

 

Υγ: έψαχνα τα τελευταία χρόνια vfm κινητά γενικά. Η 1+ ήταν πάντα η πιο πολύτιμη. Πλέον με τόσο ΑΙΣΧΡΟ ram management με τις εφαρμογές να κλείνουν και να κάνουν reload (τ; 8gbηθελα να ήξερα τι διάλο τα κάνει)και με τις εταιρείες τις μεγάλες του χώρου να έχουν κάνει ΑΛΜΑΤΑ, για έναν χρήστη (φανατικό)1+ που πλέον όμως δεν ασχολείται με φλασαρισματα και λόγω χρόνου δε μπορώ να καταλάβω πώς με ένα απλά φουλ σκριν κινητό (έστω και με κάποια πράγματα+)θα με πείσει να ακολουθήσω.

8 giga ram και σου κλεινουν και κανουν reload οι εφαρμογές? 

Τόσο σαπακια τα oneplus?? 

 

 

 

Δεν ηξερα για τετοια μεγάλη ρόμπα των oneplus κινητών!! ξεφτυλιστηκαν στα μάτια μου με αυτό που είπες 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hakunamatata είπε

σορρυ αλλα το ''περιπου'' με το ιδια διαφερει...επισης το ''περιπου'' μαλλον θα ειναι 600++

εν ολιγης τα χρηματα εχουν ξεφυγει κατα πολυ...

μπορει να μην εχει σπεσιαλ εφαρμογες, αλλα εχω συνηθησει το λειτουργικο, το σκιν εστω και τα χουγια του και δεν θελω να το αλλαξω...επισης εχω συνηθισει τον τροπο με τον οποιο συναναστρεφομαι με την εταιρεια και ουτε αυτο θελω να αλλαξει...αλλα δε θελω να πληρωσω και περισσοτερα απ οτι εχω δωσει μεχρι τωρα, για να εξακολουθησω απλα να εχω την ιδια εμπειρια...αληθεια δε μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το point σου...μετοχες στην 1+ εχεις?

οι πρώτες αναφορές κανουν λογο για 569 ευρω και μαλλον καπου εκει θα βρισκεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Agnwstos_X είπε

Οταν πλεον το s10 εχει πεσει στα 650ε, μολις ενα μηνα μετα την κυκλοφορια του (ας ειναι καλα η huawei), τοτε δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να το προτιμησει καποιος. Οσο ηταν στα 400-500ε ΟΚ, τωρα απλα δεν εχει νοημα.

υπαρχει λογος φιλε, η οθονη του s10 ειναι μικρη για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowfax-1- είπε

Το καλό είναι ότι είναι ένα κινητό που έχει απίστευτα πράγματα. Το κακό είναι ότι αυτά τα απίστευτα (στα δικά μου μάτια)αν ισχύουν οι τιμές υπερκοστολογηθηκαν.

Δεν έχεις δικά σου εργοστάσια να φτιάχνεις κιριν και εχυνος η οθόνες. Από εκεί και μόνο το κόστος είναι χαμηλότερο. Διαφήμιση δε ξοδεύεις.

Έχεις βάλει απίστευτα πράγματα μέσα (full body to screen),stereo,fp under screen δυνατή οθόνη,ufs 3. Και πας και και λές το απλό τι pro 600 όταν θα έχω την επιλογή να διαλέξω ανάμεσα σε αυτό και σε δέκα ακόμα κινητά στο τέλος μαϊου πιο οικονομική.

Έχω το 1+3 ικέτευα να βγεί νωρίς να πάω να το πάρω day1 και τώρα δε ξέρω αν γενικά θα το πάρω. Η αστεία έκδοση 6Τ vol2σπαει ακόμα περισσότερο τα νεύρα μου.

Υγ: έψαχνα τα τελευταία χρόνια vfm κινητά γενικά. Η 1+ ήταν πάντα η πιο πολύτιμη. Πλέον με τόσο ΑΙΣΧΡΟ ram management με τις εφαρμογές να κλείνουν και να κάνουν reload (τ; 8gbηθελα να ήξερα τι διάλο τα κάνει)και με τις εταιρείες τις μεγάλες του χώρου να έχουν κάνει ΑΛΜΑΤΑ, για έναν χρήστη (φανατικό)1+ που πλέον όμως δεν ασχολείται με φλασαρισματα και λόγω χρόνου δε μπορώ να καταλάβω πώς με ένα απλά φουλ σκριν κινητό (έστω και με κάποια πράγματα+)θα με πείσει να ακολουθήσω.

IkzZP.jpg

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, asdfaster είπε

Δεν υπάρχει ακόμα κάποιος κατασκευαστής oled που να έχει οθονες καλύτερς από τις samsung και τις huawei. Αν νομίζεις ότι τα 90hz θα σε πάνε σε επίπεδο samsung και huawei κανεις μεγάλο λάθος. Kαι μια στο εκατομμύριο να μπορέσει έσω να είναι ισάξια τις samsung και huawei δεν βλέπω τον λόγο να κοστίζει τόσο ακριβά. Για να μπορέσεις να κοστολόγησης τόσο ακριβά πρέπει να μπορείς να στάθης διπλα σε samsung,apple,huawei. Και για να το κανεις αυτό δεν χρειάζεται να βάλεις ότι υπάρχει σε τελευταία τεχνολογία. Xρειάζεται απλά να βγάλεις καλο σύνολο κινητού. Kαι τα one plus δεν είχαν ποτε καλο σύνολο. Tο μονο που είχαν ήταν ταχύτητα. Μακάρι η one plus να πουλήσει αλλα όταν υπάρχει ένα Νote 9 εκεί έξω 150 με 200 euro κατο. Δεν γίνετε να πουλήσεις. Kαι apple να είσαι πάλι δεν θα πουλήσεις. Tο ότι έβαλε ότι "high end" υπάρχει δεν σε κάνει εταιρία που μπορείς να στάθης σε τέτοια θηρία.

Αυτό που λέω είναι ότι θα ήθελα να το δω πριν το κράξω. Αν αυτά που λένε δεν ισχύουν τότε μαζί σου. Απλά το βρίσκω άτοπο να χαρακτηριζουμε μια συσκευή αρνητικά χωρίς να την έχουμε δει με μόνο κριτήριο την αυξημένη τιμή 

7 ώρες πριν, hakunamatata είπε

o κοσμος δε θελει τουμπανα σπεκς...θελει χαμηλη τιμη πολυ καλα σπεκς τα οποια θα προκυψουν απο εντιμους συμβιβασμους...δηλαδη δε χρειαζομαι 4κ οθονη στις 6 ιντσες, δε χρειαζομαι ζαφυρι και αλλα πολυτιμα υλικα, αλλα θελω οτι ειναι πραγματικα χρηστικο οπως 2 σιμ επεκτασιμη μνημη και λοιπα...το να μας βαλει τουμπανη οθονη ειναι πραγματικα αδιαφορο, αμα η οθονη εχει ποιοτητα γκαλαξι ς7 ειναι κατι παραπανω απο παρα πολυ καλη, παραπανω ειναι πλεονασμος

δε θα το ελεγα...προφανως τα ρεντμι ειναι πιο φτηνιαρικα αλλα κανουν και 200ε...επισης ειναι πραγματικα αξιοπρεπεστατα τηλεφωνα, πηραμε ενα νοτε 5 και πραγματικα το vfm ειναι τρομερο, για να μη πω για τη μπαταρια του...οι ναυαρχιδες ειναι ποιοτικοτατες με τα μιξ να ειναι τρομερα και τα μι8 9 κλπ πολυ καλα αν και εχουν το ενοχλητικο σεμεδακι οποτε απο μενα τρωνε ακυρο

εδω εισαι λαθος...η χιαομι υπηρχε πολυ πριν την 1+...τα δε τηλεφωνα της τον πρωτο καιρο που κυκλοφορουσε ηταν πραγματικα εκτος συναγωνισμου...ειχα φερει μι3 και ηταν πραγματικο τερας και καλυτερο σε ολα απο ολες τις ναυαρχιδες που κυκλοφορουσαν τοτε

Εσύ δεν θέλεις τούμπανο σπεκς, όχι ο κόσμος. Αν η 1+ μπορεί να προσφέρει όσα ο ανταγωνισμός ή και περισσότερα σε αυτό το price range δε θα αφήσει τον κόσμο αδιάφορο. 

Επεξ/σία από torm23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sezebo είπε

υπαρχει λογος φιλε, η οθονη του s10 ειναι μικρη για μενα.

Παρε το s10+. H το note. H το P30 pro. Η το pixel 3 XL. H τα mate 20/pro. Η το Mi9.

Ολα με οθονη 6.4"+, ολα τελευταιες ναυαρχιδες και - απο λιγο εως πολυ - φτηνοτερα (με εξαιρεση το p30 pro αλλα κ αυτο μεχρι να κυκλοφορησει σε ενα μηνα το 1+ pro θα χει πεσει στα ιδια επιπεδα τουλαχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 6αρι ακόμα να προσθέσουν εγγραφή h265.. γιατί όχι και με eis εκτος από το ois. 

(Το πρώτο γίνετε με κάμερες κατεβασμένες απο play αλλά χωρις 60fps.

Το δεύτερο με το eis γίνετε?)

 

Το αποτέλεσμα είναι να τραβάς 4k 60fps σε h264 με μέγεθος 1 γίγα το λεπτό γιατί το bitrate ειναι στα 120Mbps..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S10+ εχει πεσει στα 789 ευρω ηδη. Ειναι δυσκολος ο ανταγωνισμος και δεν μιλαω για note 9 mate 20 pro σε κατω απο 600. Η oneplus θα πρεπει να παρουσιασει κατι πραγματικα επαναστατικο για να δικαιολογήσει την τιμη. Γιατι τα oneplus δεν χανουν τιμη ενω τα samsung/huawei χανουν 300 ευρω τους πρωτους 2 μηνες.

Στις 26/4/2019 στις 12:05 ΜΜ, silotx είπε

Τα Samsung με τον snapdragon είναι σαφώς καλύτερα, τα ευρωπαϊκά με τον exynos όμως έχουν ένα σωρό θέματα με μεγαλύτερο το battery drain και η απάντηση της Samsung είναι "δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για το πρόβλημα του battery drain του exynos στείλτε μας feedback και θα το βελτιώσουμε στο μέλλον".

Μακάρι να έβγαζαν και εδώ την snapdragon εκδοσή να υπήρχε μία εναλλακτική , επίσης δεν γίνεται να κάνεις root τα samsung  το οποίο είναι τεράστιο Deal breaker για πολλούς ειδικά τους devs.

Επίσης τα Oneplus, Xiaomi  και Huawei έτρεχαν ένα σωρό services που συλλέγουν data είτε έχεις αρνηθεί ή όχι την συλλογή των δεδομένων σου, στην oneplus έκαναν βήματα και αφαίρεσαν κάποια δεν γνωρίζω τι έχει ξεμείνει ακόμα στην Xiaomi και Huawei δεν έχει γίνει καμία κίνηση γιατί απλά βγάζουν ζεστό χρήμα από εκεί όποιος δεν rootarei και αρχίζει να ξηλώνει μόνος του να ξέρει ότι απλά ότι δουλεύει εμμέσως για τους Κινέζους.

Για το root

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s10-plus-s10e-s10-exynos-rooted-magisk-canary/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τελείωσε και η OnePlus. Το όλο concept "λογική τιμή/καλά specs". Είναι τελικά πολύ δύσκολο να μην πάρει ο κ@λος σου αέρα όταν αρχίσεις να πουλάς σε όλες τις ηπείρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...