Προς το περιεχόμενο

Brexit και τελωνείο απο UK.


Savvaskarakitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/4/2021 στις 12:05 ΜΜ, noKso είπε

Είναι πάνω από 22 ευρώ και έχει πληρωθεί μέσω paypal, μου είπαν σε email πως  η Royal Mail η courier που χρησιμοποιούν  σε ευρωπαϊκους προορισμους κάνει 4-6 ήμερες απλά τώρα με τις αργίες που έρχονται  και αν τον στείλουν  26.4 θα προλάβει να φτάσει ιόνια νησιά;  η θα κολλήσει και εντός  ελλαδας κάπου; ,αυτό με ενδιαφέρει αν γνωρίζεις να μου πεις αν ειναι να το κανονίσω για μετά το πασχα.

χωρίς να διαβάσω απο την αρχή το θέμα σου, αρχές του μήνα παρήγγειλα από sportsdirect ρούχα.

το κόστος τους ήταν κάπου στα 130 ευρώ αν θυμάμαι καλά. έκαναν 2 εβδομάδες να έρθουν περίπου αλλά τελωνείο δεν πλήρωσα.

δεν ξέρω αν σε κάλυψα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια δεμα που εφυγε απο uk στις 1/3 δεν εχει ερθει ακομα ...(m&s).......Εχουν αρχισει να με ζωνουν τα φιδια.......Λετε να χαθηκε? Δεν υπαρχει tracking.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχει κανείς ιδέα τι παίζει με αγορά από ebay μεταχειρισμένου (40 χρόνων) προϊόντος αξία με τα μεταφορικά 120 ευρω? Πρόκειται για ηχοσύστημα.

Αγορά από ΗΒ. αποστολή με DPD.

Επεξ/σία από dchatz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dchatz είπε

έχει κανείς ιδέα τι παίζει με αγορά από ebay μεταχειρισμένου (40 χρόνων) προϊόντος αξία με τα μεταφορικά 120 ευρω?

120 * 24% φπα + έξοδα εκτελωνισμού

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι χρεώσεις που γράφει επιπλέον το ebay.co.uk είναι τελικές ή θα φάω κι άλλα;

"Import charges: £10.00 (estimated and based on current bid)"

(ως παράδειγμα, φυσικά αφορούν το παρόν ποσό προσφοράς, αυτό ίσως αλλάξει αλλα μετά ότι βγάλει στο τέλος τέρμα; αυτό ήταν;).

Επεξ/σία από dchatz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο λιγο με το θεμα, αλλα αν παραγγειλω κατι που ερχεται χωρις track number μπορω να παω στο ΕΛΤΑ να ρωτησω αν ηρθε σε περιπτωση που το χαρτί χαθει; 

Γιατι κανα χρονο πριν νομιζω μου ειχε ερθει κατι χωρις track number και αυτες στο ΕΛΤΑ λεγαν πως αυτο δεν γινεται και πως ολα εχουν track number. Ασχετες ηταν δηλαδη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, artist1 είπε

Ασχετο λιγο με το θεμα, αλλα αν παραγγειλω κατι που ερχεται χωρις track number μπορω να παω στο ΕΛΤΑ να ρωτησω αν ηρθε σε περιπτωση που το χαρτί χαθει; 

Γιατι κανα χρονο πριν νομιζω μου ειχε ερθει κατι χωρις track number και αυτες στο ΕΛΤΑ λεγαν πως αυτο δεν γινεται και πως ολα εχουν track number. Ασχετες ηταν δηλαδη!

 

ισχύει φίλε..ενημέρωτοι όσο δεν παίρνει άλλα βλέπουμε στα site τους και όταν τους ρωτας.. όχι δεν ισχυει..δεν ξέρουμε που το είδατε..΄΄οτι ναναι...εγω εστειλα ένα δεμα χθες στην αθήνα μόνο απόδειξη μου έδωσε..ούτε tracknumber  τίποτα..πληρωσα 3,40 συγκεκριμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

 

παρηγγειλα δεμα  εφυγε 06/04 απο UK,  εχουν περασει 19 εργασιμες,  κοιταξα στο tracking και αναφερει οτι στις 27/04 σταματησε σε  transit hub  λογω covid  στην αγγλια και μετα τελος

θα ερθουν?

 

 

1.jpg

12.jpg

5475.jpg

2.6.jpg

s-l5001.jpg

sig130.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, George56 είπε

καλησπερα παιδια,

 

παρηγγειλα δεμα  εφυγε 06/04 απο UK,  εχουν περασει 19 εργασιμες,  κοιταξα στο tracking και αναφερει οτι στις 27/04 σταματησε σε  transit hub  λογω covid  στην αγγλια και μετα τελος

θα ερθουν?

 

 

1.jpg

12.jpg

5475.jpg

2.6.jpg

s-l5001.jpg

sig130.jpg

Λογικά θα έρθουν. Τώρα αν θα πληρώσεις κάτι έξτρα, εξαρτάται από που τα πήρες και πόσο πλήρωσες συνολικά. 

Επεξ/σία από TuXaKoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Δέμα από Αγγλία με απλό ταχυδρομείο, ακόμη το περιμένω. Το έστειλαν 16/02. Λέτε να έχει χαθεί ή απλά καθυστέρησε; Πόσο είναι το περισσότερο που έχει κάνει σε εσάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ξερετε me DPD  παιχνιδια περιπου στις 100 λιρες , αν περασει τελωνειο , ποσο περιπου θα ειναι το κοστος  ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rooney79 είπε

παιδια ξερετε me DPD  παιχνιδια περιπου στις 100 λιρες , αν περασει τελωνειο , ποσο περιπου θα ειναι το κοστος  ? 

115 ευρώ + 24% + εκτελωνισμός

115 + 28 + εκτ

143 + εκτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

115 ευρώ + 24% + εκτελωνισμός

115 + 28 + εκτ

143 + εκτ

ναι οκ το φπα το ξερω , λιγο πολυ ειναι σε ολα ετσι , ο εκτελωνισμος της DPD ποσο ειναι αν ξερει κανεις :-)  

Επεξ/σία από rooney79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...