Προς το περιεχόμενο

WANGKA USB Charging Laptop Backpack 15.6 inch


afairesths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

 

edit: πάντως αν τσεκάρετε το ξανάνοιξε το μαγαζάκι, έχει κάμποσα προϊόντα χωρίς στοκ, ότι πάρεις $10 😂

Θα του στείλω you are on fire my man

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο στον πωλητή. Σημερινό tracking CN που έφυγε σήμερα. 3 παρήγγειλα αν έρθουνε όπως πρέπει εννοείται θα ξανά παραγγείλω. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, God είπε

Καθόλου. Πάντα τις στέλνουν χωριστά, ακόμα και με διαφορά λεπτών να τις βάλεις. Το έχω κάνει πάμπολες φορές όταν δεν θέλω να βάλω πολλά πράγματα μαζί για να μην εκτελωνιστούν. Δεν δικαιούται να τα στείλει μαζί όταν βάζεις χωριστές παραγγελίες.

Τώρα αν έστειλε 4 τσάντες μαζί σε ένα δέμα, χαλάλι του, στον εκτελωνιστή να δω τι θα πω του ανθρώπου! :P

Edit: Κι εμένα διαφορετικό το tracking, RPXXXXX6019CN

Εμενα παλι μου εχει τυχει απειρες φορες να βαζουν 2-3 παραγγελιες μαζι αν τις βαλεις εντος της ιδιας ημερας (παλι καλα που μιλαμε για πραγματα των 3-4-5-6ε οποτε και παλι δεν ξεπερναμε τα 22ε).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε τσολιαδες..στο τελωνειο πως θα τις περασετε ? 2 και 3 κομματια σε αυτο το μεγεθος πως θα τους πεισετε οτι τις πηρατε 5 ευρω συνολο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Ghost1978 είπε

βρε τσολιαδες..στο τελωνειο πως θα τις περασετε ? 2 και 3 κομματια σε αυτο το μεγεθος πως θα τους πεισετε οτι τις πηρατε 5 ευρω συνολο??

Υπάρχει απόδειξη να τους στείλουμε που είναι το δύσκολο. 

 

 

Screenshot_AliExpress_20190506-134814.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Βλέπω να παραλαμβάνετε όλοι μια ωραία φωτογραφία του backpack 😋🤣.

Αν είναι έγχρωμη άξιζε το ένα ευρώ

😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο το Ali τουλαχιστον ποτε δεν εχω χασει ευρω. Μια φορα που χρειαστηκε να ζητησω να ξανα στειλουν δευτερη οθονη για ενα κινητο γιατι η αλλη δεν εκανε την εστειλαν αμεσα με tracking και ολα καλα. Κατα 99% εχει στειλει κανονικα τις τσαντες. Αν δεν απλα refund και τελος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, God είπε

Καθόλου. Πάντα τις στέλνουν χωριστά, ακόμα και με διαφορά λεπτών να τις βάλεις. Το έχω κάνει πάμπολες φορές όταν δεν θέλω να βάλω πολλά πράγματα μαζί για να μην εκτελωνιστούν. Δεν δικαιούται να τα στείλει μαζί όταν βάζεις χωριστές παραγγελίες.

Τώρα αν έστειλε 4 τσάντες μαζί σε ένα δέμα, χαλάλι του, στον εκτελωνιστή να δω τι θα πω του ανθρώπου! :P

Edit: Κι εμένα διαφορετικό το tracking, RPXXXXX6019CN

Εμένα πάλι μου συμβαίνει πάντα το αντίθετο οπότε αν θέλω να έχω 2 παραδόσεις από τον ίδιο πωλητή για λόγους τελωνείου περιμένω να αποστείλει την 1η και μετά βάζω την δεύτερη. Και το κάνω επειδή μου έχει στραβωσει παλιότερα. Είσαι σίγουρος ότι μιλάς για πολλαπλές αγορές από ίδιο πωλητή την ίδια περίπου ώρα και μέρα;

Στα του θέματος: μου απεστάλησαν κι εμένα οι 6 τσάντες που παρήγγειλα (και αυτές του θέματος και οι άλλες), ήταν 2 παραγγελίες ίδιας ημέρας και πήραν 1 tracking no όπως πάντα. 

Το πρώτο βήμα έγινε αδέρφια. Να δούμε τώρα αν θα παραλάβουμε τσάντες ή συμπιεσμένες σακούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
 
 
1 ώρα πριν, Μακιαβέλλι είπε

Εμένα πάλι μου συμβαίνει πάντα το αντίθετο οπότε αν θέλω να έχω 2 παραδόσεις από τον ίδιο πωλητή για λόγους τελωνείου περιμένω να αποστείλει την 1η και μετά βάζω την δεύτερη. Και το κάνω επειδή μου έχει στραβωσει παλιότερα. Είσαι σίγουρος ότι μιλάς για πολλαπλές αγορές από ίδιο πωλητή την ίδια περίπου ώρα και μέρα;

Σιγουρότατος και το έχω κάνει πάμπολες φορές. Δεν δικαιούται να τα στείλει μαζί αν βάζεις χωριστές παραγγελίες (ειδικά όταν χρεώνεσαι ξεχωριστά και τα μεταφορικά). Έχω βάλει και 10 πράγματα από τον ίδιο πωλητή σε διάστημα 3 λεπτών και τα έστειλε όλα χωριστά, όπως έπρεπε. 

Αν στα στείλει μαζί και κολλήσουν τελωνείο εξαιτίας της συνολικής αξίας, θα το πληρώσεις κανονικότατα και δεν θα πάρεις και αποζημίωση, δεν θα δεχθεί ο arbitrator στο dispute πως αν τα έστελνε χωριστά εσύ μπορεί να μην πλήρωνες. Αυτοί που λες προφανώς στα βάζουν μαζί γιατί εσύ έχεις χρεωθεί σε όλα μεταφορικά (και δωρεάν να λένε, είναι στην τιμή, μη γελιόμαστε) αλλά αυτοί πληρώνουν για να στείλουν 1 δέμα - κοινώς κονομάνε εις βάρος σου. Οπότε με το που το κάνει ανοίγεις dispute σε όλες και ζητάς ακύρωση γιατί σου έδωσε ίδιο tracking σε πολλαπλές παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, God είπε

Σιγουρότατος και το έχω κάνει πάμπολες φορές. Δεν δικαιούται να τα στείλει μαζί αν βάζεις χωριστές παραγγελίες (ειδικά όταν χρεώνεσαι ξεχωριστά και τα μεταφορικά). Έχω βάλει και 10 πράγματα από τον ίδιο πωλητή σε διάστημα 3 λεπτών και τα έστειλε όλα χωριστά, όπως έπρεπε. 

Αν στα στείλει μαζί και κολλήσουν τελωνείο εξαιτίας της συνολικής αξίας, θα το πληρώσεις κανονικότατα και δεν θα πάρεις και αποζημίωση, δεν θα δεχθεί ο arbitrator στο dispute πως αν τα έστελνε χωριστά εσύ μπορεί να μην πλήρωνες. Αυτοί που λες προφανώς στα βάζουν μαζί γιατί εσύ έχεις χρεωθεί σε όλα μεταφορικά (και δωρεάν να λένε, είναι στην τιμή, μη γελιόμαστε) αλλά αυτοί πληρώνουν για να στείλουν 1 δέμα - κοινώς κονομάνε εις βάρος σου. Οπότε με το που το κάνει ανοίγεις dispute σε όλες και ζητάς ακύρωση γιατί σου έδωσε ίδιο tracking σε πολλαπλές παραγγελίες.

Βεβαια ξερεις πως οι περισσοτεροι δεν εχουν μεταφορικα οποτε δεν μπορεις να τους πεις πως σε φεσωσαν :)

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...