Προς το περιεχόμενο

WANGKA USB Charging Laptop Backpack 15.6 inch


afairesths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, chrisk είπε

Μια εβδομάδα πάντως μετά την δημιουργία των tracking numbers δεν έχουν κουνηθεί καθόλου!

Πολύ φοβάμαι ότι απλά τα εξέδωσε από το site και τα έβαλε στις παραγγελίες να φαίνονται αλλά ποτέ δεν έστειλε ή θα στείλει κάτι...

Τι λες τώρα!!!!! Λες να κάνει τέτοιο πράγμα ο αθεόφοβος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τα δικά μου δεν φαίνεται να τα έχει στείλει ακόμη. Το μόνο που λέει το tracking είναι πως έχει δημιουργήσει αριθμό αποστολής αλλά δεν έχει στείλει στην πράξη τίποτα. E, σε 10 μέρες που θα μπορώ να ανοίξω το dispute, θα το φάει.

Το πιο πιθανό είναι να εξέδωσε τους αριθμούς αποστολής για να τους βάλει στις παραγγελίες, ελπίζοντας πως κάποιοι θα το ξεχάσουν και θα φτάσουν να κλείσουν (μετά 2-3 μήνες) οι παραγγελίες, ώστε να πληρωθεί αυτόματα από το Aliexpress. Μόλις πέσουν βροχή τα dispute όμως ο κακομοίρης θα χάσει και την εγγύηση που πλήρωσε και δεν πρόκειται να πάρει δεκάρα, ακόμη και να κλείσουν κάποιες παραγγελίες. Απατεώνας της δεκάρας μου φαίνεται...

Επεξ/σία από God
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, makhs5 είπε

Ο τυπος τελικα αποδειχτηκε απατεωνας, εσβυσε και το ονομα του και το καταστημα του το Ali.

Απίστευτο :P

Τα λεφτά τώρα επιστρέφονται αυτόματα από το Ali ή χρειάζεται dispute κτλπ? 

Επεξ/σία από Themos3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορούμε να κάνουμε dispute? Δεν σου δίνει επιλογή  τώρα νομίζω σε καμία 10 άρια μέρες η όταν υποθετικά θα έπρεπε να φτάσει το δέμα ( ημερομηνίες εννοώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λεφτά από το Ali δεν πρόκειται να χάσετε. Απλά θέλει υπομονή να περάσει η προθεσμία, διαφορετικά θα σας τα επιστρέψει αυτόματα το ίδιο το Ali. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Παιδιά λεφτά από το Ali δεν πρόκειται να χάσετε. Απλά θέλει υπομονή να περάσει η προθεσμία, διαφορετικά θα σας τα επιστρέψει αυτόματα το ίδιο το Ali. 

Μετά από 10 μέρες από την υποτιθέμενη αποστολή της τσαντας, μπορείς να ανοίξεις dispute. Μόλις άνοιξα με δικαιολογία fake or invalid tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ανοιξα μολις dispute και στις 2 τσαντες ξεχωριστα λογικα θα γινει αυτοματo refund απο Ali. 

 

O τυπος εβγαλε τα trackings και καλα οτι τα εστειλε αλλα δεν εστειλε τιποτα. Πρωτη φορα να πετυχω τετοιο απατεωνα στο ali.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν έχει σημασία τι γράψαμε:

if the seller does not respond on time, the request will be automatically closed and you will receive your refund as requested.

πως να απαντήσει αφού δεν υπάρχει καν το μαγαζί λολ

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι φεσωσε το Ali με ολες αυτες τις χιλιαδες παραγγελιες, γιατι οκ εμας θα μας τα επιστρεψει το Ali, αλλα ολα αυτα τα χρηματα απο τον πωλητη δεν θα τα παρει αφου δεν υπαρχει καν πλεον εκει. Πιθανον ηθελε να κανει ζημια στο Ali, γιατι οκ, εχασε τα χρηματα της προκαταβολης ο πωλητης, αλλα φεσωνει το Ali με πολλαπλασια χασουρα, χιλιαδες οι παραγγελιες, και οχι μονο απο αυτο που πηραμε εμεις, ειχε και μπουφαν που εδινε στα ιδια χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Το θεμα ειναι οτι φεσωσε το Ali με ολες αυτες τις χιλιαδες παραγγελιες, γιατι οκ εμας θα μας τα επιστρεψει το Ali, αλλα ολα αυτα τα χρηματα απο τον πωλητη δεν θα τα παρει αφου δεν υπαρχει καν πλεον εκει. Πιθανον ηθελε να κανει ζημια στο Ali, γιατι οκ, εχασε τα χρηματα της προκαταβολης ο πωλητης, αλλα φεσωνει το Ali με πολλαπλασια χασουρα, χιλιαδες οι παραγγελιες, και οχι μονο απο αυτο που πηραμε εμεις, ειχε και μπουφαν που εδινε στα ιδια χρηματα.

Στο ali δεν είναι χαζοί ούτε θα είναι οι πρωτη φορά αυτό με τυχάρπαστους απατεώνες (ειδικά εκεί που είναι και κοντά 2 δις κόσμος)

 

Θα έχει δικλείδες και χαμένο δεν θα βγει ;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Στο ali δεν είναι χαζοί ούτε θα είναι οι πρωτη φορά αυτό με τυχάρπαστους απατεώνες (ειδικά εκεί που είναι και κοντά 2 δις κόσμος)

Θα έχει δικλείδες και χαμένο δεν θα βγει ;)

Ο μονος τροπος για να μην βγει χαμενο, ειναι να παρει τα χρηματα που θα δωσει σε ολους, απο τον πωλητη. Δηλ πολλες χιλιαδες ευρω. Εγω χλωμο τελειως το κοβω αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makhs5 είπε

Ο μονος τροπος για να μην βγει χαμενο, ειναι να παρει τα χρηματα που θα δωσει σε ολους, απο τον πωλητη. Δηλ πολλες χιλιαδες ευρω. Εγω χλωμο τελειως το κοβω αυτο. 

Ε εντάξει δεν νομίζω να έχει θέμα το συγκεκριμένο.

 

Βγάζει πολλά εκατομμύρια κάθε μερα,δεν έγινε και κάτι να μπει μερικές χιλιάδες ευρώ μεσα 😋😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Ε εντάξει δεν νομίζω να έχει θέμα το συγκεκριμένο.

Βγάζει πολλά εκατομμύρια κάθε μερα,δεν έγινε και κάτι να μπει μερικές χιλιάδες ευρώ μεσα 😋😋

Σημασια εχει οτι το φεσωσε, τωρα το οτι δεν εχει αναγκη γνωστο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...