Προς το περιεχόμενο

Πόσο κοστίζει η ζωή στη πιο φθηνή γκαρσονιέρα με πολλές περικοπές σε έξοδα?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Τα μαγειρεία καλά είναι αλλά δεν μπορείς να πηγαίνεις κάθε μέρα.. Θα αλλάζει  και το μενού... Έχει μερίδες καλές  ο Σκλαβενίτης με 5-6 ευρώ...Αλλά έχει και φαγητά όπως γίγαντες με 3  φασόλια  ευρω..

καταλαβα...θα με παει αιμα στην εργασια λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Τα μαγειρεία καλά είναι αλλά δεν μπορείς να πηγαίνεις κάθε μέρα.. Θα αλλάζει  και το μενού... Έχει μερίδες καλές  ο Σκλαβενίτης με 5-6 ευρώ...Αλλά έχει και φαγητά όπως γίγαντες με 3  ευρώ φασόλια μακαρονάδες..

Μα γι αυτό είναι τα μαγειρεία γιατί κάθε μέρα μπορείς να πάρεις κάτι άλλο ρε.

Και τους γίγαντες πχ θα τους πάρεις στο μαγειρείο 4 αντί για 3 αλλά θα ναι πολύ καλύτεροι αυτό λέω, ότι για 1-1μιση ευρώ δεν αξίζει ο Σκλάβε

1 λεπτό πριν, APPLEGEEK είπε

καταλαβα...θα με παει αιμα στην εργασια λολ

:D:P:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, APPLEGEEK είπε

καταλαβα...θα με παει αιμα στην εργασια λολ

Μπα όχι..Πήγαινε να ρίξεις μια ματιά.. Έχει και κοτόπουλο μουσακά και άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτός που θα νοικιάσει νέο σπίτι, γυμνός θα πάει α; ρούχα δε θα έχει ήδη; όλο για έξοδα ντυσίματος γράφετε.στις εκπτώσεις , hollister,asos,amazonκτλπ, μια χαρά ανανεώνεις τη γκαρνταρόμπα ρε καλές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vrwmiaris είπε

Δηλαδή αυτός που θα νοικιάσει νέο σπίτι, γυμνός θα πάει α; ρούχα δε θα έχει ήδη; όλο για έξοδα ντυσίματος γράφετε.στις εκπτώσεις , hollister,asos,amazonκτλπ, μια χαρά ανανεώνεις τη γκαρνταρόμπα ρε καλές τιμές.

8α εχει- αλλα εγω 8ελω νεα ρουχα βαλε 1000-2000 στανδαρ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. εχω δει καποια κομματια της κουβεντας. 30τετρ. γκαρσονιερα εξαρταται απο περιοχη/κατασταση/οροφο που βρισκεται. Αμπελοκηποι (αθηνα φανταζομαι) 30τετρ 200αρι υπολογιστε για να ειστε μεσα και πιστεψτε με πλεον θα ειστε κ τυχεροι.

Καταναλωση μηνα υπολογισετε τα παγια βασικα και σα γκαρσονιερα δςν θα εχετε μεγαλες καταναλωσεις πανω κατω τα εχετε πει 20 τηλ/ιντερνετ 10 νερο δεη κανα 30αρι+καταναλωση (σημειωση εδω παιζει ρολο μεγαλο σε ποιο δημο ειστε δημοτικα τελη εχουν μεγαλες διαφορες)

Η καταναλωση ρευματος θα ειναι η ιδια οπου κ να πατε.

Τωρα προσωπικα εξοδα ανευ αγορων ρουχων κτλ μονο φαγητο εξοδος κτλ. Υπολογισε 10ε την μερα ΑΛΛΑ χωρις πολλα φαγητα απ εξω να αγοραζεις καμια λαικη και να φτιαχνεις φαι μεσα κτλ Επισης δεν καπνιζω. Φαινομενικα ισως νομιζετε οτι πανω κατω πανε τα ιδια εξω κ μεσα φαι αλλα δεν ισχυει. Κρεας κιλο 7ε λεμε τωρα σουβλακι εξω 2ε με ενα κιλο τρως 2 μερες. πατατες κανουν 1ε/ κιλο και εξω 2ε η μεριδα.κοτοπουλο ολοκληρο 5ε 1.5κιλο εξω ψητο του κιλου κανα 7αρι 8αρι Προσωπικα ως φοιτητης ετσι εζησα. Και ειχα και το ποτακι μου το Σαββατο. Καλη ζωη οχι ξεφρενη. Αν το δειτε στο7ημερο -70ε δηλαδη με 5ε καταναλωση φαγητου την μερα 35ε φαγητο καντα σου μενουν αλλα 35ε. 

Το 700αρι που αναφερθηκε δεν ειναι εκτος οριων αλλα κατω απο 500 να ζεις και ΜΟΝΟΣ με ενοικιο ειναι αδυνατον. 

Ο λογος δεν ειναι η καθημερινοτητα αλλα τα παγια εξοδα. Ενοικιο τηλεφωνα δεη ιντερνετ κτλ κτλ. Δεν σωνεται πολυ η κατασταση αν "φας" αντι γαι 10ε την μερα 12ε ή 13ε...γιατι μιλαμε για τετοια αλλαγη...των 2ευρω.

Αλλιως συγκατοικηση αλλα και εκει πλεον λογω αυξησης των ενοικιων....αμα βρεις με 2 υπνοδωματια κατω απο 400 στο κεντρο παλι τυχερος θα εισαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adventurer είπε

καλησπερα. εχω δει καποια κομματια της κουβεντας. 30τετρ. γκαρσονιερα εξαρταται απο περιοχη/κατασταση/οροφο που βρισκεται. Αμπελοκηποι (αθηνα φανταζομαι) 30τετρ 200αρι υπολογιστε για να ειστε μεσα και πιστεψτε με πλεον θα ειστε κ τυχεροι.

Καταναλωση μηνα υπολογισετε τα παγια βασικα και σα γκαρσονιερα δςν θα εχετε μεγαλες καταναλωσεις πανω κατω τα εχετε πει 20 τηλ/ιντερνετ 10 νερο δεη κανα 30αρι+καταναλωση (σημειωση εδω παιζει ρολο μεγαλο σε ποιο δημο ειστε δημοτικα τελη εχουν μεγαλες διαφορες)

Η καταναλωση ρευματος θα ειναι η ιδια οπου κ να πατε.

Τωρα προσωπικα εξοδα ανευ αγορων ρουχων κτλ μονο φαγητο εξοδος κτλ. Υπολογισε 10ε την μερα ΑΛΛΑ χωρις πολλα φαγητα απ εξω να αγοραζεις καμια λαικη και να φτιαχνεις φαι μεσα κτλ Επισης δεν καπνιζω. Φαινομενικα ισως νομιζετε οτι πανω κατω πανε τα ιδια εξω κ μεσα φαι αλλα δεν ισχυει. Κρεας κιλο 7ε λεμε τωρα σουβλακι εξω 2ε με ενα κιλο τρως 2 μερες. πατατες κανουν 1ε/ κιλο και εξω 2ε η μεριδα.κοτοπουλο ολοκληρο 5ε 1.5κιλο εξω ψητο του κιλου κανα 7αρι 8αρι Προσωπικα ως φοιτητης ετσι εζησα. Και ειχα και το ποτακι μου το Σαββατο. Καλη ζωη οχι ξεφρενη. Αν το δειτε στο7ημερο -70ε δηλαδη με 5ε καταναλωση φαγητου την μερα 35ε φαγητο καντα σου μενουν αλλα 35ε. 

Το 700αρι που αναφερθηκε δεν ειναι εκτος οριων αλλα κατω απο 500 να ζεις και ΜΟΝΟΣ με ενοικιο ειναι αδυνατον. 

Ο λογος δεν ειναι η καθημερινοτητα αλλα τα παγια εξοδα. Ενοικιο τηλεφωνα δεη ιντερνετ κτλ κτλ. Δεν σωνεται πολυ η κατασταση αν "φας" αντι γαι 10ε την μερα 12ε ή 13ε...γιατι μιλαμε για τετοια αλλαγη...των 2ευρω.

Αλλιως συγκατοικηση αλλα και εκει πλεον λογω αυξησης των ενοικιων....αμα βρεις με 2 υπνοδωματια κατω απο 400 στο κεντρο παλι τυχερος θα εισαι.

Για "Καλή  ζωή " 3000 μόνος τόσα βγάζει φίλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, APPLEGEEK είπε

Για "Καλή  ζωή " 3000 μόνος τόσα βγάζει φίλος

Καλα μιλαμε θεωρητικα τωρα ετσι απλα για να λεμε διαφορα και οτι μας κατεβει ή πρακτικα; Αν το παμε ετσι εγω θελω 5000 βαση των δικων μου κριτηριων, αναγκων μου και της ηλικιας μου κτλ. 

Αλλα ως προς την κουβεντα που ανοιξε δεν ξερω και πολλα ατομα που εχουν τετοιους μισθους ή επιδωτησεις απο γονεις με τετοια ποσα...φιλος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, adventurer είπε

Καλα μιλαμε θεωρητικα τωρα ετσι απλα για να λεμε διαφορα και οτι μας κατεβει ή πρακτικα; Αν το παμε ετσι εγω θελω 5000 βαση των δικων μου κριτηριων, αναγκων μου και της ηλικιας μου κτλ. 

Αλλα ως προς την κουβεντα που ανοιξε δεν ξερω και πολλα ατομα που εχουν τετοιους μισθους ή επιδωτησεις απο γονεις με τετοια ποσα...φιλος

700 enikio

 

φαει 500-600 σιγουρα γιατι κανει διατροφη

αμάξι  400-500 βενζινα εχει δυλιτρο τουρμπατο 

μεγαλη θεση οποτε ρουχα καλα πολυ καλα

εγω στο 1.5 δεν κανω εξοδα περιτα - 

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

700 enikio

φαει 500-600 σιγουρα γιατι κανει διατροφη

αμακι 400-500 βενζινα εχει δυλιτρο τουρμπατο 

μεγαλη θεση οποτε ρουχα καλα πολυ καλα

εγω στο 1.5 δεν κανω εξοδα περιτα - 

Κομενα έχεις α;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει θεση καλα κανει και χαλαει αλλα η θεση που κατεχει διαμορφωνει και τα εξοδα του και εχει καβαλησει κ λιγο το καλαμι μια και προσωπικα θα εκανα αποταμιευση στα ατομικο 3000μισθο. 500ε βενζινη συγνωμη αλλα ολη η οικογενεια μου χαλαγε τοσα καθε μηνα με 2 αυτοκινητα. εσυ με 1500 καλα εισαι.

Αλλα για να επαναφερω την κουβεντα εδω δεν μπηκα για να χαρακτηρισω ουτε εσενα ουτε το φιλο σου και την ζωη σας. Χωρις παρεξηγηση δεν μου καιγεται καρφι.

Μπηκα για να απαντησω στο αρχικο ερωτημα. Μια γκαρσονιερα που λεει ο τιτλος σιγουρα δεν θελει 3000 για εξοδα...και το κλεινουμε εδω. Δεν εχω αλλο χρονο να χανω με ασχετα σχολια.

.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, APPLEGEEK είπε

για δες...

λιγα ειναι- χαρτί τοιλετας- μάσκα προσώπου- οδοντόκρεμα - νερο για σιδερο - πουκάμισα στο καθαριστήριο καμιά φορά ανάλογα 

κτλ κτλ

Ναι ενταξει αλλα σιγουρα σε αυτα που λεω υπαρχει και μια αποκληση των +50€. Εγω λεφτα σε καθαριστηριο δεν δινω για πουκαμισα. Οσο κανω ζεστο μπανιο εχω το πουκαμισο στην κρεμαστρα μεσα στο μπανιο και σιδερονεται μονο του.  Και παλι εγω το θεωρω μια χαρα. Και κατι τελευταιο που ξεχασα. Ο καφες! Αλεσμενος εσπρεσσο 80% arabica και 20% robusta το κιλο κανει 13€ στο the mart που ειναι για επιχειρησεις και αλλα 3€ τα ποτηρακια, καπακια καλαμακια  συνολο 16€ μου παει ο καφες του μηνα. Εννοειται ομως οτι αγορασα την εσπρεσιερα 50€ αλλα την αποσβεση της την εκανε τον πρωτο μηνα. Και η θερμανση δεν ειμαι θεμα γιατι ειμαι στο ισογειο, τον χειμωνα δεν εχει κρυο και το καλοκαιρι εχει πραγματικα πολυ δροσια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, adventurer είπε

Αν εχει θεση καλα κανει και χαλαει αλλα η θεση που κατεχει διαμορφωνει και τα εξοδα του και εχει καβαλησει κ λιγο το καλαμι μια και προσωπικα θα εκανα αποταμιευση στα ατομικο 3000μισθο. 500ε βενζινη συγνωμη αλλα ολη η οικογενεια μου χαλαγε τοσα καθε μηνα με 2 αυτοκινητα. εσυ με 1500 καλα εισαι.

Αλλα για να επαναφερω την κουβεντα εδω δεν μπηκα για να χαρακτηρισω ουτε εσενα ουτε το φιλο σου και την ζωη σας. Χωρις παρεξηγηση δεν μου καιγεται καρφι.

Μπηκα για να απαντησω στο αρχικο ερωτημα. Μια γκαρσονιερα που λεει ο τιτλος σιγουρα δεν θελει 3000 για εξοδα...και το κλεινουμε εδω. Δεν εχω αλλο χρονο να χανω με ασχετα σχολια.

.

Γκαρσονιερα με έξοδα κατω από 800 Όχι για καλή ζωή. 

 

Όλα γίνονται και με 400_500 αλλά λιγοστό φάει 

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...