Προς το περιεχόμενο

Πόσο κοστίζει η ζωή στη πιο φθηνή γκαρσονιέρα με πολλές περικοπές σε έξοδα?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Φίλε συγγνώμη , θα κάνω λίγο τον αστυνόμο της ορθογραφίας. Είναι "φαΐ" το άτιμο, όχι "φαει" 

Γινε δάσκαλος...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Φίλε συγγνώμη , θα κάνω λίγο τον αστυνόμο της ορθογραφίας. Είναι "φαΐ" το άτιμο, όχι "φαει" 

Μονο αυτο σε πειραξε εσενα? τα αλλα δεν τα ειδες?

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

Γινε δάσκαλος...

Το σχόλιο μου ήταν καλοπροαίρετο. Το να γράφεις τόσο εξοφθαλμα ανορθόγραφα εξηγείται με 2 τρόπους : αυτόματη διόρθωση κειμένου ή μη γνώση ορθογραφίας. Σε καθε περίπτωση μπορούσες να δεχτείς το σχόλιο και να μάθεις κάτι καινούριο αντί να μου πεις να γίνω δάσκαλος. 

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mourouzis2005 είπε

Το σχόλιο μου ήταν καλοπροαίρετο. Το να γράφεις τόσο εξοφθαλμα ανορθόγραφα εξηγείται με 2 τρόπους : αυτόματη διόρθωση κειμένου ή μη γνώση ορθογραφίας. Σε καθε περίπτωση μπορούσες να δεχτείς το σχόλιο και να μάθεις κάτι καινούριο αντί να μου πεις να γίνω δάσκαλος. 

 bariemai

σε ολες της εταιριες γραφω αγγλικα απο το 1995 οποτε .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Κομενα έχεις α;

Toυ τα τρώει όλα 

2 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

Εαν κάποια θέλει εργασια για μάγειρας  ας στείλει 

και δεν του μαγειρεύει η κάρχια. 

Απλγκικ ζεις ενα δράμα ☹️

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω, από μεταφορικά τι έξοδα παίζει άμα μεταφέρω ένα ψυγειάκη, ένα κρεβάτι, έναν υπολογιστή και έναν καναπέ? 

Προσωπικά προτιμώ να μείνω σε ισόγειο αν και δε ξέρω κατά πόσο ασφαλές είναι ιδικά στο κέντρο, βέβαια άλλο ιλίσσια και άλλο λυκαβητός ξέρω γω. Θα δυσκολευόμουν να ζήσω στην επαρχία. Είμαι πολύ συνηθησμένος στη πολυκοσμία και τι φασαρία γενικά, κάποτε ζούσα δίπλα από εκεί που γινόντουσαν πορείες στη πλατεία μαβίλη, γενικά αγαπάω το κέντρο. Τώρα ζω παλαιό φάληρο και είναι χάλια η περιοχή, γεμάτη σουπερ μάρκετ, βενζινάδικα και πολύ κακή φασαρία, σαν νεκρή είναι. Οι πολίτες δε είναι τέρμα συντηρητικούρες συγκριτικά με το κέντρο όπου είναι πιο "ανθρώπινοι". Μου αρέσουν και άλλες περιοχές όπου υπάρχει πολυκοσμία και ¨χρήσιμα μέροι" να πας και να κάτσεις ή να περπατήσεις και υπάρχει μία καλή ατμόσφαιρα. Δε ξέρω πως θα αντιδρούσα άμα ζούσα επαρχία, μάλλον θα ένιωθα απομωνομένος και εγκλοβισμένος. Εδώ, στο φάληρο νιώθω έτσι...

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε στο έγραψα και χτες, οι ερωτήσεις σου είναι τέρμα γενικόλογες και απορώ που βρέθηκαν άτομα να τσακωθούν σχεδόν για το αν φτάνουν 300, 500 ή περισσότερα ευρώ για να ζεις. Θα τα κουβαλήσεις με φίλους? Θα χρειαστείς εργατικά? Βρήκες το σπίτι και η πρόσβαση είναι εύκολη δηλ. έχει το σπίτι ασανσέρ, χωράει το ασανσέρ τα πράγματα ή θα πάνε από τις σκάλες?

Και το βασικότερο: αυτά που θα κουβαλήσεις τα έχεις ήδη ή θα τα αγοράσεις και θα τα πηγαίνεις 1-1? Υποτίθεται θες το σπίτι για να φεύγεις όταν μαλώνεις με τη συγκάτοικο. Για αυτό και θα πληρώνεις ΔΕΗ μόνο για το PC. Ή θα μετακομισεις οριστικά (που σημαίνει ότι τα έχεις ήδη και όντως μπορείς αν αποφασίσεις να μεταφερθείς). Ρούχα με βαλίτσες δεν θα έχεις? Πιάτα, κατσαρόλες, τα είδη υγιεινής σου? Πετσέτες, οδοντόκρεμες, απορρυπαντικά. Ή θα τα χαρίσεις στην συγκάτοικο? 

Επεξ/σία από mourouzis2005
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Φίλε στο έγραψα και χτες, οι ερωτήσεις σου είναι τέρμα γενικόλογες και απορώ που βρέθηκαν άτομα να τσακωθούν σχεδόν για το αν φτάνουν 300, 500 ή περισσότερα ευρώ για να ζεις. Θα τα κουβαλήσεις με φίλους? Θα χρειαστείς εργατικά? Βρήκες το σπίτι και η πρόσβαση είναι εύκολη δηλ. έχει το σπίτι ασανσέρ, χωράει το ασανσέρ τα πράγματα ή θα πάνε από τις σκάλες?

Και το βασικότερο: αυτά που θα κουβαλήσεις τα έχεις ήδη ή θα τα αγοράσεις και θα τα πηγαίνεις 1-1? Υποτίθεται θες το σπίτι για να φεύγεις όταν μαλώνεις με τη συγκάτοικο. Για αυτό και θα πληρώνεις ΔΕΗ μόνο για το PC. Ή θα μετακομισεις οριστικά (που σημαίνει ότι τα έχεις ήδη και όντως μπορείς αν αποφασίσεις να μεταφερθείς). Ρούχα με βαλίτσες δεν θα έχεις? Πιάτα, κατσαρόλες, τα είδη υγιεινής σου? Πετσέτες, οδοντόκρεμες, απορρυπαντικά. Ή θα τα χαρίσεις στην συγκάτοικο? 

Φίλε στα λόγια ζω και εγώ με 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Φίλε στο έγραψα και χτες, οι ερωτήσεις σου είναι τέρμα γενικόλογες και απορώ που βρέθηκαν άτομα να τσακωθούν σχεδόν για το αν φτάνουν 300, 500 ή περισσότερα ευρώ για να ζεις. Θα τα κουβαλήσεις με φίλους? Θα χρειαστείς εργατικά? Βρήκες το σπίτι και η πρόσβαση είναι εύκολη δηλ. έχει το σπίτι ασανσέρ, χωράει το ασανσέρ τα πράγματα ή θα πάνε από τις σκάλες?

Και το βασικότερο: αυτά που θα κουβαλήσεις τα έχεις ήδη ή θα τα αγοράσεις και θα τα πηγαίνεις 1-1? Υποτίθεται θες το σπίτι για να φεύγεις όταν μαλώνεις με τη συγκάτοικο. Για αυτό και θα πληρώνεις ΔΕΗ μόνο για το PC. Ή θα μετακομισεις οριστικά (που σημαίνει ότι τα έχεις ήδη και όντως μπορείς αν αποφασίσεις να μεταφερθείς). Ρούχα με βαλίτσες δεν θα έχεις? Πιάτα, κατσαρόλες, τα είδη υγιεινής σου? Πετσέτες, οδοντόκρεμες, απορρυπαντικά. Ή θα τα χαρίσεις στην συγκάτοικο? 

Δεν έχω αρχίσει να ψάχνω, αν βρω θα είναι ισόγειο οπότε δεν τίθεται θέμα με σκάλες κτλ. Μικροείδη μπορώ να τα πάω και μόνος μου σε δύο βαλίτσες ξέρω γω. Θα μπορούσα θεωρητικά να τα κουβαλήσω όλα εγώ αλλά θα προτιμούσα να τα πάει μία μεταφορική μπαμ και έξω με ένα φορτηγάκι. 3-4 πράγματα θέλω εκεί. Ένα κρεβάτι, ένα ψυγειάκη, τον υπολογιστή μαζί με ενα τραπεζάκι, αυτά τα λίγα.  Αυτά θα τα πάρω από εδώ που ζω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...