Προς το περιεχόμενο

Το Netflix φέρνει στους συνδρομητές του υψηλότερης ποιότητας ήχο που προσαρμόζεται στην ταχύτητα της σύνδεσης τους στο Internet


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, RcManiac είπε

Σύμφωνα με το speedtest.net ο μέσος όρος στην Ελλάδα είναι 22.99 για τον Μάρτιο του 2019.

Καλό το παραμύθι αλλά θα πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή. 

Το παραμύθι καλά κρατεί ακόμα γιατί στα 22.9 έχεις και τα 4g που βαρανε 50αρια...

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, StigmaX είπε

Το παραμύθι καλά κρατεί ακόμα γιατί στα 22.9 έχεις και τα 4g που βαρανε 50αρια...

Είναι στην κατηγορία mobile. Εκεί είναι μόνο σταθερές γραμμές

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μετράτε και στο τοπικό υπεριων φαίνονται ανά περιοχή και υποτίθεται φαίνονται και απο την ΕΕΤΤ και στα στατιστικα ποιότητας .

Αλλιώς όλοι έχουμε και δεν έχουμε 50 ρες . Θεωρητικά mobile  κεραία 4G τερματίζει  πόσο 100  / 10  ; πάμε καλά :P 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Να μετράτε και στο τοπικό υπεριων φαίνονται ανά περιοχή και υποτίθεται φαίνονται και απο την ΕΕΤΤ και στα στατιστικα ποιότητας .

Αλλιώς όλοι έχουμε και δεν έχουμε 50 ρες . Θεωρητικά mobile  κεραία 4G τερματίζει  πόσο 100  / 10  ; πάμε καλά :P 

Δεν βγάζει πολύ νόημα το συντακτικό σου. Μπορείς να το διατυπώσεις λίγο καλύτερα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια φτάνει με την καραμέλα με τις τραγικές ταχύτητες.
Έλεος δηλαδή που μένετε επιτέλους, σε σπηλιές?
Καλαμαριά Θεσσαλονίκης, 50αρα ΟΤΕ, κατεβάζω με 5-5.2mb/s (torrent, easybytez) και Speedtest 46Mbps (ναι ΟΚ, θα έπρεπε να ειναι πιο κοντά στο 50, αλλά τι να κάνουμε)
Και με κινητό Samsung S9+, εχω παντού 4G+ και Speedtest χαλαρά, εχω πιάσει μίνιμουμ 107 έως 218, ανατολίτικη Θεσσαλονίκη και κέντρο, αλλά γενικά κανένα θέμα πουθενά.
Οπότε κόψτε λίγο το παραμύθι.
Τώρα στο θέμα μας, για αυτό κατεβάζω Blu-ray Rips και δεν εχω βάλει Netflix 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://hyperiontest.gr/ Έχει στατιστικά και χάρτη . Πχ μπορεί να έχεις πραγματική ταχύτητα ούτε 1 mbps πόσο να "προσαρμοστει" το netflix ;

18 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δεν βγάζει πολύ νόημα το συντακτικό σου. Μπορείς να το διατυπώσεις λίγο καλύτερα;

Είδες ο άλλος θεωρεί ότι υπάρχουν παντού διαθέσιμες 50 ρες  και 200 ρες  .... επειδή έχει η καλαμαριά 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, RcManiac είπε

Σύμφωνα με το speedtest.net ο μέσος όρος στην Ελλάδα είναι 22.99 για τον Μάρτιο του 2019.

Καλό το παραμύθι αλλά θα πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή. 

Πρόπερσι η Ελλάδα ήταν όντως στα 9 Mbps μέσο όρο ταχύτητας σε fixed γραμμές... Τώρα με τις (λίγες) 100άρες και 200άρες συνδέσεις, έχει ανέβει ο μέσος όρος, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι όλοι έχουν γρήγορο ίντερνετ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

https://hyperiontest.gr/ Έχει στατιστικά και χάρτη . Πχ μπορεί να έχεις πραγματική ταχύτητα ούτε 1 mbps πόσο να "προσαρμοστει" το netflix ;

Είδες ο άλλος θεωρεί ότι υπάρχουν παντού διαθέσιμες 50 ρες  και 200 ρες  .... επειδή έχει η καλαμαριά 

Ρε συ μεγάλε όρεξη έχεις μάλλον.
Είπα εγώ ότι έχει παντού 50αρες και 200αρες? Πάντως πληροφοριακά, έχει σχεδόν παντού, τουλάχιστον 30αρες (που καταργήθηκαν κιόλας), για Θεσσαλονίκη μιλάω
Αλλά σχόλια του στιλ, πληρώνω 24 άλλα εχω 8 κτλ ειναι λίγο άκυρα. Γιατί ή θα είσαι στην διαόλου την μάνα από το καφάο του ΟΤΕ και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, από το να περιμένεις να βάλουν κάποιο πιο κοντά σε εσένα, γιατί οι συνδέσεις ADSL και VDSL, έχουν και κάποια όρια απόστασης ή άπλα έχεις πρόβλημα με την καλωδίωση στο σπίτι σου ή απλά έχεις μόντεμ/ ρούτερ από την εποχή του Νώε, δεν υπάρχει κάτι άλλο, ψάξου!!

  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, topdim είπε

Ρε συ μεγάλε όρεξη έχεις μάλλον.
Είπα εγώ ότι έχει παντού 50αρες και 200αρες? Πάντως πληροφοριακά, έχει σχεδόν παντού, τουλάχιστον 30αρες (που καταργήθηκαν κιόλας), για Θεσσαλονίκη μιλάω
Αλλά σχόλια του στιλ, πληρώνω 24 άλλα εχω 8 κτλ ειναι λίγο άκυρα. Γιατί ή θα είσαι στην διαόλου την μάνα από το καφάο του ΟΤΕ και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, από το να περιμένεις να βάλουν κάποιο πιο κοντά σε εσένα, γιατί οι συνδέσεις ADSL και VDSL, έχουν και κάποια όρια απόστασης ή άπλα έχεις πρόβλημα με την καλωδίωση στο σπίτι σου ή απλά έχεις μόντεμ/ ρούτερ από την εποχή του Νώε, δεν υπάρχει κάτι άλλο, ψάξου!!

Ναι μόνο εσύ μένεις Θεσ/νίκη και ξέρεις. Μια χαρά υπάρχουν 8άρες και κάτω Ανατολικά καθαρά λόγω οτε.

4G+ παντού και πας μία βόλτα παραλία και δεν έχεις ούτε για email. Αλλά όλα καλά όλα ανθηρά έχει η Καλαμαριά (partially) 50άρες και HCN.

Επεξ/σία από jmirko15
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, topdim είπε

Ρε παλικάρια φτάνει με την καραμέλα με τις τραγικές ταχύτητες.
Έλεος δηλαδή που μένετε επιτέλους, σε σπηλιές?
Καλαμαριά Θεσσαλονίκης, 50αρα ΟΤΕ, κατεβάζω με 5-5.2mb/s (torrent, easybytez) και Speedtest 46Mbps (ναι ΟΚ, θα έπρεπε να ειναι πιο κοντά στο 50, αλλά τι να κάνουμε)
Και με κινητό Samsung S9+, εχω παντού 4G+ και Speedtest χαλαρά, εχω πιάσει μίνιμουμ 107 έως 218, ανατολίτικη Θεσσαλονίκη και κέντρο, αλλά γενικά κανένα θέμα πουθενά.
Οπότε κόψτε λίγο το παραμύθι.
Τώρα στο θέμα μας, για αυτό κατεβάζω Blu-ray Rips και δεν εχω βάλει Netflix 

Και επειδή εσυ στη καλαμάρια είσαι τζιτζι σημαίνει και ότι οι υπόλοιποι είναι ; Μήπως να κοπούν αυτά τα μεμονωμένα παραδείγματα κάποια στιγμή ; Ναι οι ταχύτητες στην Ελλάδα και οι τιμές τους είναι σιχαμερά τραγικές. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Acrobatis7 είπε

Οποτε... Αν εχεις τουμπανο συνδεση αλλα βλεπεις νετφλιξ απο το τάμπλετ, του οποιου ο ηχος ειναι για τα μπαζα, ισως και να ειναι αυτο που ελειπε απο τη ζωη σου...

Υπαρχουν και μια χαρα ακουστικα για ολα τα βαλαντια.. Problem solved!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Vangelis_D9 είπε

Το σπίντεστ βασίζεται στην εθελοντική συμμετοχή χρηστών, αυτοί οι χρήστες που κάθε τόσο μας κοτσάρουν ότι έχουν 150 ταχύτητες κατεβασιάς... από τα κινητά τους με τα 2 γίγα το μήνα. Λίγη σοβαρότητα επιτέλους κύριε Σέρλοκ Χολμς.

Κι εγώ και οι φίλοι μου χρησιμοποιούμε το speedtest της Ookla σε κάθε στήσιμο που κάνουμε, σχεδόν όλοι όσοι ξέρω, όταν αναφέρονται σε speedtest αυτό χρησιμοποιούν. Επίσης, αν έκανες τον κόπο να ανοίξεις τον σύνδεσμο, θα έβλεπες πως άλλος ο μέσος όρος σε monile συνδέσεις, και άλλος σε home!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παντού έχει 100άρες....

Στην περιοχή μου η Wind υποτίθεται θα παρέδιδε vdsl το Q3 2018,  τώρα που κοίταξα να δω τί σκατά απέγινε αυτό το vdsl λέει πήρε παράταση για Q3 2019. 

Άντε γεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μιλάτε για Καλαμαριά στην Σοφούλη με wind max speed στα 9 αντί για 24. Μην γενικεύουμε χωρίς να ξέρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...