Προς το περιεχόμενο

Για 6ο συνεχόμενο τρίμηνο η AMD αυξάνει το μερίδιο της στην αγορά επεξεργαστών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Plig88 είπε

Δηλαδή εσυ θέλεις να μου πεις ότι κάποιος που θέλει να παίξει παιχνίδια , αν δεν πάρει titan δεν μπορεί ,,,,,φίλε εγώ έχω μια Vega 64 , 350 ευρώ ..... στο battlefield v ξεφτιλίζει   Σε dx12 και 1070 ti και 1080 και με μικρή διαφορά κάτω από την 1080 ti..... ψαχτο το και δείς ότι δεν τα βγάζω από το στομάχι μου ,, σε καινουρια μάλιστα posts,,,,,,όσο για τη κάρτα που προανέφερες , ναι είναι θυριο αλλά πάντα μιλάμε για το τι θελουμε να κάνουμε και ποσα λεφτά θελουμε να δώσουμε ,,,,,, και οι περισσότεροι είναι αυτοί που θέλουν να παίξουν παιχνίδια ,,,, ούτε overclock ούτε rendering ,,,,, σίγουρα είναι μικρό το ποσοστό ,,,,

Εδώ είναι και το θέμα που ανέφερα 

 

https://wccftech.com/battlefield-v-closed-alpha-benchmarks/amp/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Φίλε μου μόνο λογική δεν είναι η τιμή του 9900κ 

κανονικα ένα εκατοσταρικο κάτω έπρεπε να ήταν η τιμή της 

Με σχέση με αυτά που αποδίδει αν τα έχεις τον παίρνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, asdfaster είπε

O 9600Κ και ο 9700Κ τι το καλο εχει? δυο μέτρια cpu είναι. Οι αντίστοιχη ryzen είναι πιο δυνατή και σε καλύτερη τιμή... Ο 9900κ κανει 500 euro και ο αντίστοιχος ryzen κάνει 300 euro 😂😂και εχει και καλυτερο power consumption. Ευτυχώς μου έδωσες τα video στου youtube. Αυτα ειναι ντοκουμέντα. Αμα ξεκινάμε να κρίνουμε με βάση το youtube. θα σου βρω και εγώ video με τον ryzen να έχει 100 fps πιο πολλά τι σημαίνει αυτό?

O 9900k καταναλώνει 95watt και με turbo boost φτάνει τα 5Ghz και διαχειρίζεται μέχρι 128gb ram. Ποιον ryzen έχεις στο μυαλό σου στα 300€ που να έχει αυτα τα χαρακτηριστικα;  (ελπίζω να μην εννοείς τον 2700x γιατί δεν ισχύει) https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i9-9900K-vs-AMD-Ryzen-7-2700X/4028vs3958 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MTX είπε

Πύρρειος νίκη , παγκόσμια πρωτοτυπία , αύξηση τις μερίδας πωλήσεων και μείωση εσόδων , μονο στην AMD γίνονται αυτά , και αφού πάτωσε και δεν κατάφερε να βγάλει κέρδος την περίοδο του mining που γινόταν party και ο κόσμος λόγο έλλειψης αγόραζε ότι σαβούρα έβρισκε να δούμε πως θα βγάλουνε κέρδος απόδο και πέρα , αν συνεχίζει να κερδίζει έτσι την βλέπω να τα τινάζει στο τέλος 

Η απάντηση είναι απλή....ps5 και xbox scarlett (προσωρινή ονομασία). Όπως της έδωσαν (ps4, xbox one) τα κεφάλαια για τους ryzen, ετσι θα της δωσουν κεφαλαια για τα επόμενα βήματα. Πλέον με αυτήν την αποκλειστικη συνεργασία στις κονσολες, η AMD δεν γίνεται να σβήσει. Θα πρέπει να κάψει η ίδια τα εργοστάσιά της!!! Θα έχει χρήματα για πολλά χρόνια χωρίς να προσπαθήσει καν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

AMD Ryzen Threadripper 1920X Box  363€ 12/24

Intel Core i7-9700K Box  406€   8/8

Intel Core i5-9600K Box 255€ 6/6

AMD Ryzen 7 2700X Box  290 € 8/16

 

Να πουμε και για τα lanes    ποσα δινει ο καθενας και απο που;

με το καλο οι νεοι AMD  και ελπιζω σε   πτωση τιμων  απο ολους !

στα  youtube κοιτατε και λιγο το cpu usage  να μεινει και κατι 

Επεξ/σία από artshadows
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Η απάντηση είναι απλή....ps5 και xbox scarlett (προσωρινή ονομασία). Όπως της έδωσαν (ps4, xbox one) τα κεφάλαια για τους ryzen, ετσι θα της δωσουν κεφαλαια για τα επόμενα βήματα. Πλέον με αυτήν την αποκλειστικη συνεργασία στις κονσολες, η AMD δεν γίνεται να σβήσει. Θα πρέπει να κάψει η ίδια τα εργοστάσιά της!!! Θα έχει χρήματα για πολλά χρόνια χωρίς να προσπαθήσει καν. 

κάτι μας είπες τώρα και εσύ γιατί στις προηγούμενες γενιές ps3 xbox , τις AMD δεν ήτανε πάλι τα τσιπάκια και την φέρανε εδώ που είναι με αυτά τα αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κάνει τη δουλειά της η Intel και μια χαρά ξεπουλαει. Όποιος θέλει κορυφαίες επιδόσεις στο gsming εκεί πάει. Όποιος δεν έχει τη δυνατότητα να πληρώσει η δε θέλει να δώσεις τόσα όσα ζητάνε οι 9700K 8700K και 9900K μένει σε 2700x και έχει το 80 με 90% των επιδοσεων τους με κόστος 100 έως 250 ευρώ κάτω. Αυτο όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι όποιος θέλει τις απόλυτα κορυφαίες επιδόσεις πάει σε Intel. 

Όπως τα είπε και ο gamermeld οι gamers έχουμε καταντήσει μεγάλα κορόιδα ακριβoπληρώνοντας οτιδήποτε εχει τον όρο Gaming μπροστά, ημιτελή προϊόντα σε beta φάση, ολοκληρωμένα προϊόντα που δεν αξίζουν 100 ευρώ για  gold-deluxe-super duper deluxe editions, season pass και τόσα άλλα που παλιότερα τα είχαμε για ένα μικρό μέρος του σημερινού κόστους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MTX είπε

κάτι μας είπες τώρα και εσύ γιατί στις προηγούμενες γενιές ps3 xbox , τις AMD δεν ήτανε πάλι τα τσιπάκια και την φέρανε εδώ που είναι με αυτά τα αποτελέσματα

Εεεε όχι. Το ps3 είχε τον cell που ήταν κατασκευής Sony και το xbox 360 είχε της IBM. Κάπου τα μπέρδεψες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

O 9900k καταναλώνει 95watt και με turbo boost φτάνει τα 5Ghz και διαχειρίζεται μέχρι 128gb ram. Ποιον ryzen έχεις στο μυαλό σου στα 300€ που να έχει αυτα τα χαρακτηριστικα;  (ελπίζω να μην εννοείς τον 2700x γιατί δεν ισχύει) https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i9-9900K-vs-AMD-Ryzen-7-2700X/4028vs3958 

σοβαρέψου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Plig88 είπε

Δηλαδή εσυ θέλεις να μου πεις ότι κάποιος που θέλει να παίξει παιχνίδια , αν δεν πάρει titan δεν μπορεί ,,,,,φίλε εγώ έχω μια Vega 64 , 350 ευρώ ..... στο battlefield v ξεφτιλίζει   Σε dx12 και 1070 ti και 1080 και με μικρή διαφορά κάτω από την 1080 ti..... ψαχτο το και δείς ότι δεν τα βγάζω από το στομάχι μου ,, σε καινουρια μάλιστα posts,,,,,,όσο για τη κάρτα που προανέφερες , ναι είναι θυριο αλλά πάντα μιλάμε για το τι θελουμε να κάνουμε και ποσα λεφτά θελουμε να δώσουμε ,,,,,, και οι περισσότεροι είναι αυτοί που θέλουν να παίξουν παιχνίδια ,,,, ούτε overclock ούτε rendering ,,,,, σίγουρα είναι μικρό το ποσοστό ,,,,

Η Titan δεν είναι κάρτα για παιχνίδια, αλλά για τεχνητή νοημοσύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, Dr_73 said:

9600Κ , 9700Κ & 9900Κ ήταν παραπάνω από κιχ θα έλεγα ...

9600 = 8600 (+100hz ? lol), 9700k <= 8700k.  O 9900k ειναι σε αλλο product segment, μιας και κανει 500αρα+. Το να βγαλεις κατι καλυτερο σημαινει, περα απο επιδοσεις, να ειναι στην ιδια τιμη με το προηγουμενο. Ο 9900k λοιπον δεν ειναι καλυτερος απο τον 8700k, αλλα ακριβοτερος.

13 hours ago, alexis67676767 said:

O 9900k καταναλώνει 95watt και με turbo boost φτάνει τα 5Ghz και διαχειρίζεται μέχρι 128gb ram. Ποιον ryzen έχεις στο μυαλό σου στα 300€ που να έχει αυτα τα χαρακτηριστικα;  (ελπίζω να μην εννοείς τον 2700x γιατί δεν ισχύει) https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i9-9900K-vs-AMD-Ryzen-7-2700X/4028vs3958 

Το να μην εχεις ιδεα, γενικα δεν ειναι κακο. Το να εκφραζεις αποψη ενω δεν εχεις ιδεα ομως νομιζω ειναι. Τι 95watt ρε μαν, που σε idle? 

 

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9D

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, petasis είπε

Η Titan δεν είναι κάρτα για παιχνίδια, αλλά για τεχνητή νοημοσύνη.

Εμένα με νοιάζει να παίζει παιχνίδια ,,,, αν δεν το κάνει , μου είναι άχρηστη ,,,,, :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, strawman είπε

9600 = 8600 (+100hz ? lol), 9700k <= 8700k.  O 9900k ειναι σε αλλο product segment, μιας και κανει 500αρα+. Το να βγαλεις κατι καλυτερο σημαινει, περα απο επιδοσεις, να ειναι στην ιδια τιμη με το προηγουμενο. Ο 9900k λοιπον δεν ειναι καλυτερος απο τον 8700k, αλλα ακριβοτερος.

Το να μην εχεις ιδεα, γενικα δεν ειναι κακο. Το να εκφραζεις αποψη ενω δεν εχεις ιδεα ομως νομιζω ειναι. Τι 95watt ρε μαν, που σε idle? 

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9D

https://www.anandtech.com/show/13400/intel-9th-gen-core-i9-9900k-i7-9700k-i5-9600k-review/21

170 πιάνει με όλα στο max. Τα 250 δεν ισχύουν σε κανένα σενάριο, γιατί απλά η Intel έχει ορίσει το peak στα 210, αρα θα ειχε καεί.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, alexis67676767 said:

https://www.anandtech.com/show/13400/intel-9th-gen-core-i9-9900k-i7-9700k-i5-9600k-review/21

170 πιάνει με όλα στο max. Τα 250 δεν ισχύουν σε κανένα σενάριο, γιατί απλά η Intel έχει ορίσει το peak στα 210, αρα θα ειχε καεί.

Ρε φιλε δεν ειπαμε, οταν δεν εχεις ιδεα δεν χρειαζεται να γραφεις αρλουμπες....

Στο αμεσως προηγουμενο σου post ηταν 95, τωρα πηγες στο 170! Τι φαση? Πως πριν 3 ωρες ηταν 95? 

Το 210 ειναι το peak για τα stock clocks μαζι με τα boost. Αν το clockaris χειροκινητα ανεβαινει. Να το ξαναεπαναλαβω. Αφου δεν γνωριζεις, γιατι postaris ασυναρτησιες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...