Προς το περιεχόμενο

Αγορα Ταμπλετ 10' εως 350 ευρω


penguinsare3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Γεια σας! Ειχα ενα asus transformer 10' τα τελευταια 4 χρονια απο το οποιο εμεινα πολυ ευχαριστημενη το οποιο ομως χαλασε και δεν νομιζω οτι αξιζει το κοστος να το φτιαξω. Οπποτε, ψαχνω για καινουριο με τα εξης...
 
1) Το ποσό που διαθέτουμε: εως 350 ευρω
2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): browsing και kodi (πολυ kodi οποτε ειναι βασικο να μην κολλαει με αυτο-να μην εχει ασυμβατοτητα). Θα το χρησιμοποιει και η μητερα μου οποτε θα ηταν καλυτερο να μην βγαζει θεματακια που θελουν εμπειρια , αν γινεται:)
3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε: 10'
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.): θα εκτιμουσα να εχει hdmi
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; οχι

6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G; οχι

7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ; οχι απαραιτητα
8  ) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύησ στην Ελλάδα; ναι
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot; Oχι ιδιαιτερα. (Σημειωτεον οτι δεν εχω δουλεψει ποτε apple και εχω διαβασει οτι εχουν θεματακια με το kodi)
10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία; οπως ολους φανταζομαι
11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; μονο Ελλαδα
12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); οχι
13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο; καινουριο     
 
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!          
Επεξ/σία από penguinsare3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ξανα... Μετα απο ψαξιμο εχω καταληξει στα εξης και θα εκτιμουσα συμβουλες... 

1. Huawei Mediapad M5 Lite 10.1' (32 GB) 

2. Samsung Galaxy TabA T595 4G 10.5' (32 GB) 

3. Samsung Galaxy Tab S3 WiFi 9.7' (32 GB)

4. Asus Transformer Book T101HA GR030T 10.1' (128 GB)  

 Αν μπορειτε κατι να προτεινετε,  θα το εκτιμουσα πολυ! 

Και μια ερωτηση: αν στα τρια πρωτα επεκτεινω τη μνημη μπορω να αποθηκευσω και εφαρμογες στην επιπλεον μνημη ή μονο στην αρχικη του? 

 

Σας ευχαριστώ πολυ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένα από αυτά. Με το "μόνο από Ελλάδα" θα πάρεις τελικά χειρότερο ταμπλετ. 

Από Amazon έχει παίζει συνέχεια το Huawei MediaPad M5 10.8 στα 300 - 320€ τελική με μεταφορικά.

https://www.amazon.de/Huawei-MediaPad-Tablet-PC-interner-Prozessor/dp/B079S8NYKH/

Καλυτερο από όλα στη λίστα σου. 

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpokwsths είπε

Κανένα από αυτά. Με το "μόνο από Ελλάδα" θα πάρεις τελικά χειρότερο ταμπλετ. 

Από Amazon έχει παίζει συνέχεια το Huawei MediaPad M5 10.8 στα 300 - 320€ τελική με μεταφορικά.

https://www.amazon.de/Huawei-MediaPad-Tablet-PC-interner-Prozessor/dp/B079S8NYKH/

Καλυτερο από όλα στη λίστα σου. 

Δεν γνωρίζω εαν εχει προβλήματα με kodi,  αλλα σε αυτα τα χρήματα ίσως  αξιζει να δεις και iPad 9.7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που έχεις στην λίστα, σου προτείνω το 1.Huawei mediapad m5 lite. Αρκετά καλό και στο σκρουτζ βλέπω ότι έχει πέσει στα 224. Δεν γνωρίζω όμως πως συνεργάζεται με το Kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2019 στις 12:24 ΜΜ, mpokwsths είπε

Κανένα από αυτά. Με το "μόνο από Ελλάδα" θα πάρεις τελικά χειρότερο ταμπλετ. 

Από Amazon έχει παίζει συνέχεια το Huawei MediaPad M5 10.8 στα 300 - 320€ τελική με μεταφορικά.

https://www.amazon.de/Huawei-MediaPad-Tablet-PC-interner-Prozessor/dp/B079S8NYKH/

Καλυτερο από όλα στη λίστα σου. 

Καλησπέρα φίλε μου

Επειδή με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σου σχετικά με την υποστήριξη LTE

Διότι με την "φτωχή" μου λογική κάνω hotspot το κινητό και τραβάω από εκεί. Η διαφορά είναι στα 50ευρώ

αλλά περίπου τόσο έχει και το pen (αν δεν το έχει μέσα στην συσκευασία του) ή κάποιο άλλο περιφερειακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και είπες. Το LTE στις ταμπλέτες είναι πολυτέλεια για το 90%των χρηστών. Εφόσον χρειάζεσαι ιντερνετ, χρησιμοποιείς το κινητό σου για να δίνεις στην ταμπλετα. 

Και το πρόβλημα πάααααει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...