Προς το περιεχόμενο

Αγορά Dolby Atmos


Drolok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, dmyl είπε

Καλο θα ηταν για ολα τα μελη,  να κοινοποιησεις την εμπειρια σου για να γνωριζουμε ολοι το τι μπορουμε να διαπραγματευτουμε.

επειδη εχω κανει βολτα στα μαγαζια αυτες τις ημερες γραφω κατι απο τη δικη μου εμπειρια που απευθυνεται στις προσφατες ημερες και δεν εξεπλαγην και ηταν τιμες σκρουτζ.

θες διαφορα ε? μαλλον λεμε και οι δυο μπουρδες και σε παρακαλω αφησε την κατα μερος αντιπαραθεση δεν εχει νοημα .

Το επομενο μηνυμα σου με αποδεκτη εμενα απλα δε θα στο απαντησω διοτι  προσπαθω να διατηρησω εναν επικοδομητικο διαλογο με σκοπο την κοινη ενημερωση και δεχομαι προσβλητικους χαρακτηρισμους.

Δεν έχει χατήρια. όποιος ψάχνει βρίσκει. Δεν είπα κάτι που δεν είναι γνωστό και στις πέτρες. Ότι δηλαδή στα καταστήματα εντός γίνονται άλλες τιμές. Και όχι μόνο εντός αλλά και όταν ζητάς προσφορά.

Επίσης ούτε άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε έχει. Ζήτα συγνώμη για την επίθεση και ίσως το σκεφτώ να σου πω. Για την ώρα μετράς μια κωλοτούμπα με το skroutz. Άσε που δεν έχεις ιδέα από skroutz γενικότερα και τους κράχτες ή τα ξεχασμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οσες φορές έχω ψωνίσει κατά την αναβάθμιση του home cinema , πάντα το κατάστημα που προτιμώ, μουυ εδινε καλύτερες τιμές από το Σκρουτζ. Προφανώς δεν προτιμώ καταστήματα αλυσίδες που πουλάνε τα πάντα κ οι γνώσεις τους στο αντικείμενο είναι ανύπαρκτες. Δοκίμασε μαγαζια που η δουλειά τους είναι αποκλειστικά ο ήχος, με στημένα συστήματα, που ξέρουν τι τους γίνεται , κ θα σου δείξουν έμπρακτα τις διαφορές των συστημάτων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι μόνο η καλύτερη τιμή, την οποία λογικό είναι να μην τη γνωρίζουν όσοι είναι του καναπέ και νομίζουν ότι κάνουν έρευνα αγοράς με το skroutz και τους box-movers.

Είναι και το support κατόπιν και σε ό,τι αφορά το Atmos, είναι επιβεβλημένο καθώς υπάρχουν προδιαγραφές στο που μπαίνει ποιο ηχείο και πως καθώς και ο τύπος του ηχείου. Και στις ρυθμίσεις και, και, και, και, και...

Αν νομίζετε ότι είναι σαν να ψωνίζεις κάτι που το κουμπώνεις και παίζει, είστε μακράν νυχτωμένοι. Προϋποθέτει σοβαρό support και τεχνογνωσία όλο αυτό.

Αλλιώς ξέρετε. Παίξτε το... ηχομπαράδες και μην ασχολείστε με τον ήχο. Γιατί αν ακούσετε κανονικό 5.1 ή atmos σύστημα, μάλλον θα κλάψετε από το πως παίζει ένα κανονικό Home Cinema.

Επεξ/σία από mitspetr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξου και το γνωστο ασμα:

"Εχω κλαψει

Για πολλα surround εχω κλαψει

Μα για τ' atmos πιο πολυ"

Ειπαμε αν δεν φτιαξεις το χωρο σου πραγματικο/σωστο πολυκαναλικο (αλλά και δικαναλο) ηχο δεν ακους

Οταν ακους και και λες καλο ακουγεται αλλα το μετρητικο σου δειχνει πτωση 20db στις μισες συχνοτητες λογω χωρου τοτε ειναι για κλαματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σπίτια και διαμερίσματα ζούμε. Με μια προσεκτική τοποθέτηση των ηχείων και με το παρεχόμενο σύστημα ισοστάθμισης παίζει ωραία και δεν έχει σχέση με ηχομπάρες. Το αποτέλεσμα είναι καθηλωτικό!

Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο πάντα, οπότε όποιος μπορεί προχωρά και σε room treatment και παίζει ακόμα καλύτερα.

Επεξ/σία από mitspetr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...