Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Nikosmile είπε

Μεταφορά θερμότητας με αγωγή, εννοεί ο Κώστας. Για την ηλικία του όμως αρκετά ξέρει.

Oτι ψαχνω μονος μου βασικα, υπαρχουν ατομα που εχουν ασχοληθει παραπανω και γνωριζουν αρκετα περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Oτι ψαχνω μονος μου βασικα, υπαρχουν ατομα που εχουν ασχοληθει παραπανω και γνωριζουν αρκετα περισσοτερα.

Μπα ούτε εγώ ξέρω τίποτα στην πραγματικότητα, είναι τεράστια τα θέματα, για την ορθότητα των λόγων κυρίως χώθηκα, επειδή ασχολείσαι.

άντε να έχω μια εμπειρία παραπάνω αλλά στην μέση τάση. To τι γίνεται στην ηλεκτρονική των mV, έχω ξεχάσει και αυτά που ήξερα, τα λίγα.    

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, dem είπε

αλλά άλλο είναι το θέμα, δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί υπάρχει 3700Χ και 3800Χ τα 80 παραπάνω τα αξίζει ο δεύτερος? Με την απορία θα πάω. 

🤷‍♂️

για να βγάζουν € 80 παραπάνω; Θεωρητικά καλύτερο binning, πρακτικά όχι; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πανε και τα threads τα πετσοκοψαμε και αυτα. :lol:

https://wccftech.com/amd-ryzen-5-3500x-3500-6-core-cpu-benchmarks-prices-specs-leak/

 

Επεξ/σία από intelrisen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, intelrisen είπε

πανε και τα threads τα πετσοκοψαμε και αυτα. :lol:

https://wccftech.com/amd-ryzen-5-3500x-3500-6-core-cpu-benchmarks-prices-specs-leak/

Θα είναι πιο φθηνός όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Σκέφτομαι την αγορά συστήματος ryzen 3600 και ψάχνω τις μητρικές. Έχει δοκιμάσει κανείς την Asrock Steel Legend B450M? Είναι δυνατόν να flasharιστεί BIOS χωρίς άλλο CPU? Επίσης θα μπορεί να σηκώσει μελλοντικά 8 core CPU με 4+2 power phases?

Τι λένε οι έμπειροι χρήστες AMD Ryzen?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@t0ne_de4f Αν θυμάμαι καλά κάπου είχε αναφερθεί εδώ ότι δεν έχει και τόσο καλά vrm. Γενικά σε Β450 η Tomahawk MAX είναι ίσως η καλύτερη και έχει και bios flashback..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, t0ne_de4f said:

Βρήκα αυτόν τον οδηγό για όποιον άλλο ενδιαφέρεται:

  Hide contents

v41vtfrvxkk31.png

Εχει βγει καιρό τώρα, πολύ μέτρια η κατηγοριοποίησή του, γιατί ουσιαστικά μετράει αριθμό phases, όχι πόσο ποιοτικά είναι ή πόσα Α έχουν rated έκαστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, t0ne_de4f είπε

Έχει κατηγοριοποίηση και με την ποιότητα των components. Σε κάποιες με 4 phases δίνει ΟΚ για 3900x και σε άλλες όχι...

Κατηγοριοποίηση του κώλου κάνει. Μη το παίρνεις και πολύ στα σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το release των ryzen 3 πολύ περιπετειώδες! Είναι όντως μπιστόλια αλλά θες να αγοράσεις ένα ρημαδοπισί και φοβάσαι, δε θα παίζει η μητρική, δε θα παίζει το game ,  θα πιάνει τα ρολόγια; κλπ κλπ. Επίσης ελάχιστες decent matx μητρικές...

Θέλω να τους δώσω τα λεφτά μου και δε με αφήνουν! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, glight είπε

Γουστάρω AMD αλλά αυτό ρε σεις δεν θα ήθελα με τίποτα να το πάθω, ιδίως σε 600+ ευρώ μητρική

τρελενομαι να διαβαζω τα σχολια κατω απο τετοια βιντεο ,διαβαζεις απιστευτες μ@λ@κιες 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...