Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μπράβο ρε παιδάκια, κρατήστε το κλίμα έτσι. Μπαίνω κάθε 2-3 ώρες και βλέπω 6-7 καινούριες σελίδες, σκέφτομαι "ωωωω θα μπήκε κάνας jτάδε και θα τα έχουν κάνει λαμπόγυαλο πάλι..."

Και τσουπ, απλά φιλική κουβεντούλα 🤗

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3700x Ελλάδα 350 360 αρχική τιμή ; 

Οι 570 πότε θα είναι Ελλάδα τώρα.... 

Όλο στο περίμενε είμαι ... 

Αυτός ο @akoinonitos φταίει .. 😛

Τώρα θα ήμουν άνετος με κάνα 2600 3200cas14 και κάνα καλούτσικο b450 και θα περίμενα άνετος για το upgrade. Τώρα φτάσαμε πολύ κοντά ...

Τώρα ούτε τι μνήμες παίρνουμε πάλι δεν ξέρω , άντε πάλι από την αρχή ... 

Strix E , GA ultra , carbon ; Από μητρικές κάπου εκεί μας βλέπω.

Πάντως πέτυχα ότι fanless θα έχει η giga έστω μόνο ένα κομμάτι το έχει το extreme. :P

Ένα σημαντικό ερωτηματικό είναι τα τούμπανα vrm είναι για τον 16c μόνο ή υπάρχει κάνα καλό περιθώριο OC, και στα zen2+ θα τα δώσει default η amd; 

Επεξ/σία από dem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dem είπε

3700x Ελλάδα 350 360 αρχική τιμή ; 

Οι 570 πότε θα είναι Ελλάδα τώρα.... 

Όλο στο περίμενε είμαι ... 

Αυτός ο @akoinonitos φταίει .. 😛

Τώρα θα ήμουν άνετος με κάνα 2600 3200cas14 και κάνα καλούτσικο b450 και θα περίμενα άνετος για το upgrade. Τώρα φτάσαμε πολύ κοντά ...

Τώρα ούτε τι μνήμες παίρνουμε πάλι δεν ξέρω , άντε πάλι από την αρχή ... 

Strix E , GA ultra , carbon ; Από μητρικές κάπου εκεί μας βλέπω.

Πάντως πέτυχα ότι fanless θα έχει η giga έστω μόνο ένα κομμάτι το έχει το extreme. :P

Ένα σημαντικό ερωτηματικό είναι τα τούμπανα vrm είναι για τον 16c μόνο ή υπάρχει κάνα καλό περιθώριο OC, και στα zen2+ θα τα δώσει default η amd; 

 

παρε ενα Bdie κιτ τωρα που ειναι καλες οι τιμες ,μεθαυριο δεν ξερεις που μπορεις να φτασουν.  1μηνας και κατι ειναι μωρε... καλοκαιρι ζεστη στο Pc θα καθεσαι? :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

παρε ενα Bdie κιτ τωρα που ειναι καλες οι τιμες ,μεθαυριο δεν ξερεις που μπορεις να φτασουν.  1μηνας και κατι ειναι μωρε... καλοκαιρι ζεστη στο Pc θα καθεσαι? :lol:

To top binned 3600c15 ειναι στα ~180€ πλακα πλακα. Αμα κυκλοφορουσε σε RGB κιολας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, renaxan είπε

P.S: και μην ξεχνάμε ο 1700 πάει στον @kostas_anes :wub:

Ειπαμε, ειμαι αξια ανεκτιμητη :P ! Btw ακομα δεν καταλαβα γιατι θες να τον δωσεις σε εμενα και δεν τον πουλας η κατι, αλλα δεν θα πω οχι. Πεφτει και κοντα με τα γενεθλια μου κι ολας (13 Ιουνιου), οποτε το δικαιολογω σαν δωρακι ;) .

1 ώρα πριν, STORM1978 είπε

Εννοείται !!! Ότι έχεις το θέλουμε 😂

Μεταξυ μας, αν παιχτουν οι πουστιες με την MSI που μας ειπε ο @akoinonitos ετοιμασου για αγορα X470 Gaming Pro Carbon σε τιμη κοστους μαλλον, μιας και δεν πηρες την Prime.... Αν την θες φυσικα. 

Εχω ξενερωσει τρελα μιλαμε, καινουργια μητρικη, ουτε 3μηνο δεν την εχω και να βαλει "κοφτη" στο OC.... Και να πω οτι το VRM δεν αντεχει ξερω γω... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostas_anes είπε


Εχω ξενερωσει τρελα μιλαμε, καινουργια μητρικη, ουτε 3μηνο δεν την εχω και να βαλει "κοφτη" στο OC.... Και να πω οτι το VRM δεν αντεχει ξερω γω... 

Σε ποιο cpu και με ποιο bios σου βαραει κοφτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

Μπράβο ρε παιδάκια, κρατήστε το κλίμα έτσι. Μπαίνω κάθε 2-3 ώρες και βλέπω 6-7 καινούριες σελίδες, σκέφτομαι "ωωωω θα μπήκε κάνας jτάδε και θα τα έχουν κάνει λαμπόγυαλο πάλι..."

Και τσουπ, απλά φιλική κουβεντούλα 🤗

Ξενερα εε? Αμα δεν κλειδωθει τωρα το νημα ποτε θα κλειδωθει ρε παιδια.... Αντε οι γνωστοι αγνωστοι πιαστε δουλεια, γιατι με βλεπω να φτιαχνω troll account να την κανω εγω για εσας...

2 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Σε ποιο cpu και με ποιο bios σου βαραει κοφτη?

Κανενα και κανενα. Αλλα ο @akoinonitos ειπε πως ειδε καπου πως η MSI δεν θα τους στηριξει ολους στις 3ΧΧ και στις Χ470 στους μεγαλους θα εχει θεμα ειτε υποστηριξης, ειτε θα βαλουν κοφτη στο OC κτλ.
Αν ειναι 16πυρηνος να μην παιρνει απο κλοκι, το δεχομαι (αν και μου αρεσει να εχω την ελευθερια να μπορω να βαλω φωτια στο VRM). Το θεμα ειναι οτι προβλεπω οτι θα φαω φολα με τα 8πυρηνα....

29 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

τι είναι τούτο;

Adata Spectrix D41 16GB DDR4-3600MHz  (CAS: 16 μάλλον όχι ε;)

edit: CAS:17

Ειχα ενα παιδι στους TTL να μου λεει για το ποσο γαματες ειναι αυτες οι RAM.... Νταξει παιδες, B-die Downbin ειναι σαν τις παλιες δικες μου :P
Περαν αυτου εχω δει γυφτικα ντατσουν λιγοτερο φορτωμενα με φωτακια και σχεδια κτλ xD 

Δηλαδη νταξει, το μονο που λειπει ειναι απο την μια μερια να γραφει ΑΓΙΑΒΑΡΒΑΡΑ και απο την αλλη ΠΕΙΡΑΖΜΟΣ (και τα δυο τα εχω δει ακριβως ετσι σε ντατσουν παρακαλω!) 


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Ξενερα εε? Αμα δεν κλειδωθει τωρα το νημα ποτε θα κλειδωθει ρε παιδια.... Αντε οι γνωστοι αγνωστοι πιαστε δουλεια, γιατι με βλεπω να φτιαχνω troll account να την κανω εγω για εσας...

Κανενα και κανενα. Αλλα ο @akoinonitos ειπε πως ειδε καπου πως η MSI δεν θα τους στηριξει ολους στις 3ΧΧ και στις Χ470 στους μεγαλους θα εχει θεμα ειτε υποστηριξης, ειτε θα βαλουν κοφτη στο OC κτλ.
Αν ειναι 16πυρηνος να μην παιρνει απο κλοκι, το δεχομαι (αν και μου αρεσει να εχω την ελευθερια να μπορω να βαλω φωτια στο VRM). Το θεμα ειναι οτι προβλεπω οτι θα φαω φολα με τα 8πυρηνα....

Ειχα ενα παιδι στους TTL να μου λεει για το ποσο γαματες ειναι αυτες οι RAM.... Νταξει παιδες, B-die Downbin ειναι σαν τις παλιες δικες μου :P
Περαν αυτου εχω δει γυφτικα ντατσουν λιγοτερο φορτωμενα με φωτακια και σχεδια κτλ xD 

Δηλαδη νταξει, το μονο που λειπει ειναι απο την μια μερια να γραφει ΑΓΙΑΒΑΡΒΑΡΑ και απο την αλλη ΠΕΙΡΑΖΜΟΣ (και τα δυο τα εχω δει ακριβως ετσι σε ντατσουν παρακαλω!) 


 

Που το ειπα αυτο εγω ρε? Τα μπερδεψες λιγο κοιτα ξανα ποια ηταν η συζητηση 😛

Μην με βγαλουν και προβοκατορα μετα :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ilos είπε

Η msi σύμφωνα με τον linus ΔΕΝ θα υποστηρίξει zen2 σε b350/x370. Ακόμα και σε b450/x470 ίσως "κόψει" τα μεγάλα SKU's ή περιορίσει εντελώς το OC. Έχω απορία τι θα κάνουν και οι υπόλοιποι....

@akoinonitos 
Μπερδεψα τα ατομα. Το σχολιο σου ειναι ακριβως απο κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...