Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, renaxan είπε

Και για τις Biostar που είδαμε, άγνωστο εάν έρθουν στην Ελλάδα.

Ο Πρόεδρος με την Lisa Su!  Εγώ και άλλοι 5 κάναμε like :P

Εχει και μερικά διαμαντάκια η BIOSTAR και σε καλές τιμές.

 

Ελπίζω απλά να φτιάξουν λίγο την υποστήριξη στα XMP και προσωπικά αν βγει 16/32 σε AM4 ίσως να την τιμήσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kostas_anes είπε

Αδελφε, πραγματικα το forum και καμια βολτα με την κοπελα μου ειναι τα μονα που με κρατανε να μην φουνταρω αυτην την περιοδο... Ολα τα αλλα τα εχω παρατησει για το διαβασμα. Αν θυμασαι ελεγα πως κατεβαινω με την 5450 σε διαγωνισμο που γινεται τωρα στο HWBot. Ε, ετρεξα μια φορα τα benches πριν κανα μηνα οτι ειχε ξεκινησει, τωρα εχω μεινει με 3 καρτες στα χερια τις οποιες δεν προκειτε να τις ακουμπησω, γιατι τελειωνει 6 Ιουνη.... 7 αρχιζω να γραφω BTW.

Σχεδον μεσα. ΟΕΦΕ εχω γραψει, τωρα γραφουμε μερικα της Keynote, κατι αλλα Inhouse του φροντιστηριου και γενικα πιεση. 14 Ιουνιου τελειωνω με Χημεια (18 οσοι πηραν Βιολογια), μια μερα μετα τα γενεθλια μου... 
Στις ενδοσχολικες το εχασες :P . Δηλωνω περηφανος αποφοιτος Λυκειου ενα χρονο τωρα. Απλως δεν πηγα στην σχολη μου και ξαναδινω διοτι οικονομικα θα πιεζονταν πολυ η οικογενεια μου (εστω και αν μου ελεγαν οτι θα ειναι μια χαρα) να με στειλουν Γιαννενα. Οποτε πηρα την αποφαση να ξαναδωσω για να περασω Πατρα. Και πριν πει καποιος για μεταγραφη, η βαση ηταν 6 μορια. Παιδες δεν ξερω για εσας, αλλα εγω χαιρομαι που δεν εχω λογους για να μου δωσουν 6 μορια... Καλυτερα να εχουμε την υγεια μας και ας ξαναπερασω 1 χρονο προετοιμασια πανελληνιων.

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΠΑΙΧΝΙΔΙΑΛΕΕΙ :) .... Αν εξαιρεσεις κανα game που μπαινω LoL μια φορα την εβδομαδα περιπου, εχω να παιξω κανονικο παιχνιδι..... απο Φεβρουαριο νομιζω? 

Θα σου πω και εγω την εμπειρια μου λοιπον, η πιο σωστα, την εμπειρια του φιλου μου του Νικηφορου. Απο τα χερια του εχουν περασει 2 ιδια στικακια, ενα της G.Skill, το αλλο δεν θυμαμαι. B-Die downbin και τα 2. Δουλευαν μονο με τα settings που του εδινα εγω, δοκιμασμενα στις δικες μου. Τα ετρεχε σε Ryzen πλατφορμα με R5 2600 και B450 Tomahawk. Ακριβως ιδια συμπεριφορα με τις δικες μου, τι σε timings, σε voltages, tRFC κτλ. 

Τι κανει ο buildzoid και τις πηγε εκει δεν ξερω, πιθανο να του εκατσε καλυτερο bin. Σε intel επισης δεν ξερω, πολυ πιθανον να συμπεριφερονται διαφορετικα και να οφειλονται εκει οι διαφορες. Το 3200 14-14-14-28 αδυνατο σε Ρυζια. Το λιγοτερο 14-15-14-28.

Γιάννενα τα ενοίκια είναι ασύμφορα ρε συ καλά έκανες, αλλά θα κανεις και εδώ καλή φοιτητική ζωή :P Καλή επιτυχία και ευχομαι τα καλύτερα! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

θα κανεις και εδώ καλή φοιτητική ζωή

Νομιζω πως με παρεξηγησες (και λογικο γιατι δεν με ξερεις και απο κοντα :P ). Ειμαι λιγο special snowflake οσον αφορα την διασκεδαση μου. Η εννοια της "φοιτητικης ζωης" που εχουν οι περισσοτεροι στο μυαλο τους με αφηνει πραγματικα αδιαφορο. Κλαμποκαταστασεις κτλ τις σιχαινομαι, επισης δεν πινω ιδιαιτερα και περναω καλα με πιο...  "εναλλακτικες" φασεις απο οτι οι περισσοτεροι. Ναι, γενικα με τα αλλα παιδακια δεν τα πολυβρισκουμε. Γι αυτο και ποτε δεν ειχα αλλωστε την μεγαλη παρεα. Νταξει, σε αυτο φταιει λιγο και το ιδιορρυθμο χιουμορ μου που η θα το αγαπησεις, η θα το μισησεις 😂.
Εδω ουτως η αλλως εχω την παρεα μου, την κοπελα μου και δεν μπορω να πω οτι με περιοριζουν οι γονεις μου καπου, για να πω οτι θελω να φυγω. Οποτε δεν εχω παραπονο σε αυτον τον τομεα. Το μονο που θελω μεσα στα επομενα χρονια, αν ειναι δυνατον οικονομικα, ειναι να φυγω απο το σπιτι και να μεινω μονος μου γιατι δεν γινεται να μενω για παντα στους γονεις μου. Θα δειξει ομως, εχουμε καιρο ακομα.

21 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Καλή επιτυχία και ευχομαι τα καλύτερα!

Ευχαριστω! Ολους σας! Και σορρυ αν σας πρηζω λιγο με τα δικα μου, ειναι δυσκολη η περιοδος ^_^ 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πάντως οι τιμές δεν ξεφτιλίστηκαν όπως έλεγαν τα leaks :P. Θα προχωρήσω σε αγορά αμέσως μετά τα Χριστούγεννα, για να γλιτώσω κανένα 50ρι από cpu-mobo-ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Νομιζω πως με παρεξηγησες (και λογικο γιατι δεν με ξερεις και απο κοντα :P ). Ειμαι λιγο special snowflake οσον αφορα την διασκεδαση μου. Η εννοια της "φοιτητικης ζωης" που εχουν οι περισσοτεροι στο μυαλο τους με αφηνει πραγματικα αδιαφορο. Κλαμποκαταστασεις κτλ τις σιχαινομαι, επισης δεν πινω ιδιαιτερα και περναω καλα με πιο...  "εναλλακτικες" φασεις απο οτι οι περισσοτεροι. Ναι, γενικα με τα αλλα παιδακια δεν τα πολυβρισκουμε. Γι αυτο και ποτε δεν ειχα αλλωστε την μεγαλη παρεα. Νταξει, σε αυτο φταιει λιγο και το ιδιορρυθμο χιουμορ μου που η θα το αγαπησεις, η θα το μισησεις 😂.
Εδω ουτως η αλλως εχω την παρεα μου, την κοπελα μου και δεν μπορω να πω οτι με περιοριζουν οι γονεις μου καπου, για να πω οτι θελω να φυγω. Οποτε δεν εχω παραπονο σε αυτον τον τομεα. Το μονο που θελω μεσα στα επομενα χρονια, αν ειναι δυνατον οικονομικα, ειναι να φυγω απο το σπιτι και να μεινω μονος μου γιατι δεν γινεται να μενω για παντα στους γονεις μου. Θα δειξει ομως, εχουμε καιρο ακομα.

Ευχαριστω! Ολους σας! Και σορρυ αν σας πρηζω λιγο με τα δικα μου, ειναι δυσκολη η περιοδος ^_^ 
 

Όχι, όταν λέω φοιτητική ζωή, εννοώ με την ευρύτερη έννοια. Όχι να κλαμπάρεις (Βλ. Ναβόνα, Χάντρες κοκ) αλλά να περάσεις καλά γενικότερα με όποιον τρόπο και αν σου αρέσει (πχ να αράζεις έξω με μπυρίτσα κλπ) (πχ Θεατράκι (περιοχή στα Γιάννενα) υποθέτω ότι εσείς αράζετε είτε Γεωργίου είτε στα σκαλάκια (;). Γενικότερα από πλευρά ζωής και ασφάλειας τα Γιάννενα είναι ιδανικά για έναν φοιτητή αλλά έχει τρομερά υψηλά ενοίκια στο κέντρο (και όχι μόνο) που δεν ανταποκρίνονται στην ποιότητα των σπιτιών και σίγουρα σε έναν φοιτητή. 

Καλό είναι να μιλάς τώρα γιατί υπάρχει και άγχος οπότε δεν πρήζεις κανέναν (αν και είμαστε way off topic αλλά η ζωή έρχεται πρώτη). Γενικότερα έχεις δει πως είναι οι πανελλαδικές, τις έχεις απομυθοποιήσει φαντάζομαι και θα πας χαλαρός να δώσεις τις εξετάσεις σου και με λίγη τύχη θα πετύχεις το στόχο σου. 

ΥΓ. Θα σε προσλάμβανα εγώ να μου έκανες τα κλόκια αν ήσουν Γιάννενα ρε γιατί είμαι ατσούμπαλος :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, birel-motosport είπε

Λοιπόν δίνουμε τον 2700χ την msi b450 carbon την κρατάμε για τον επόμενο η δεν κάνει για τίποτα??

Δεν ξερουμε, θα δουμε. Προτεινω να κρατησεις και τον 2700Χ για κανα 2βδομαδο ακομα τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kostas_anes 

Κατ' εμέ οι πανελλαδικές δεν είναι καθόλου "μύθος". Από εκεί ξεκινά ένας δοκιμασμένος/safe δρόμος για καριέρα είτε στον ιδιωτικό τομέα, είτε στο δημόσιο. Ειδικά στο δεύτερο θα έχεις και χρόνο για gaming και τεχνολογία μέχρι προχωρημένη ηλικία. Πάντα σε πόστο ισορροπημένο από άποψη μισθού και ευθυνών.

Σχετικά με τις Πανελλήνιες, πρέπει να κρατάς το μυαλό σου εκεί. Αν ας πούμε μπαίνεις νετ και βλέπεις πράγματα που θα τα σκέφτεσαι κατά τη μελέτη, βράστα. Άλλο το να βγαίνεις για βόλτα. Ξέρω πόσο δύσκολο να κρατηθείς συγκεντρωμένος σε αυτή την ηλικία. Μπορείς όμως να πάρεις δύναμη σκεπτόμενος το μετά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...