Προς το περιεχόμενο

ASUS PRIME PRO X470 μαζί με μεταφορικά 110Ε απο EBAY


Lizarloth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, nek4d είπε

Απο τον πωλητη, ζηταμε τα ρεστα.

Απο την NLpost, ζηταμε τα ρεστα. (μια χαρα θα απαντησει οτι εφυγε απο αυτους την ταδε ημερομηνια).

Απο το δικο μας μπαχαλο ταχυδρομειο, δεν ζηταμε τιποτε, γιατι θεωρουμε δεδομενο οτι δεν υπαρχει περιπτωση να απαντησει...

Για ολα φταινε οι "αλλοι", εκτος απο τους "δικους μας"..., αρκει που φταινε καποιοι.

Μηπως να ρωτησουμε το δικο μας ταχυδρομειο στο twitter? 😜😂

επειδή δεν διευκρινίζει που κόλλησε το τρακ του πα για nl αν κόλλησε εδώ εννοείται να πάει απ τα ελτα να κάνει μία ερώτησής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απαντηση σημερα απο email και claim τα χρηματα μου πισω

 

Good morning, the package has been lost by the postal service.

Please start the claim within the resolution centre, so I can send you the money back.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Κάποιος τυχερός κέρδισε "λαχείο" 

Μπαα, συστημενα τα στελνει, θα αποζημιωθει ο πωλητης και θα πληρωσει οποιος το "εχασε", καθως κατοπιν, οι ευθυνες θα αναζητηθουν στον οργανισμο/γραφειο απο το οποιο χαθηκε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nek4d είπε

Μπαα, συστημενα τα στελνει, θα αποζημιωθει ο πωλητης και θα πληρωσει οποιος το "εχασε", καθως κατοπιν, οι ευθυνες θα αναζητηθουν στον οργανισμο/γραφειο απο το οποιο χαθηκε.

Δεν είναι εξ ορισμού ασφαλισμένα ακόμα και συστημένα ή είναι μέχρι ένα ποσό (το πιο συχνό που έχω δει είναι το 50αρι του εκάστοτε νομίσματος).

Με έξυνε και εμένα το χέρι να την πάρω, αλλά τελικά όταν είδα ότι φάγανε άκυρο για αναβαθμίσεις σε PCIE 4.0 ξενέρωσα (όπου γινόταν τουλάχιστον)...

Επεξ/σία από non-serviam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν η μητρική είναι γνήσια και δε μας παρουσιάσει πρόβλημα, όλα μέλι γάλα.

Εάν όμως παρουσιάσει πρόβλημα, τότε τι; Πρέπει να τη πάμε στην αντιπροσωπία της Asus για έλεγχο και αν κρίνουν οτι δεν είναι υπαιτιότητα κακής χρήσης έχουμε καινούργια.

Το καλό με κάποια μεγαλοκαταστήματα (στα οποία αγοράζεις ακριβότερα) είναι ότι αν παρουσιαστεί πρόβλημα, είτε σου δίνουν καινούριο (ή καινούργιο) προϊόν μπορεί και σε λίγες ώρες, ή σου δίνουν πιστωτικό για άλλη αγορά.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, -^fallen είπε

Εάν η μητρική είναι γνήσια και δε μας παρουσιάσει πρόβλημα, όλα μέλι γάλα.

Εάν όμως παρουσιάσει πρόβλημα, τότε τι; Πρέπει να τη πάμε στην αντιπροσωπία της Asus για έλεγχο και αν κρίνουν οτι δεν είναι υπαιτιότητα κακής χρήσης έχουμε καινούργια.

Το καλό με κάποια μεγαλοκαταστήματα (στα οποία αγοράζεις ακριβότερα) είναι ότι αν παρουσιαστεί πρόβλημα, είτε σου δίνουν καινούριο (ή καινούργιο) προϊόν μπορεί και σε λίγες ώρες, ή σου δίνουν πιστωτικό για άλλη αγορά.

Καινούργιο δε δίνουν. Refurbished δίνουν όπως και η αντιπροσωπεία μετά από τους πρώτους 6 μήνες. Οι νόμιμοι-καθαροί μεταπωλητές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, thetiesthatbind είπε

Καινούργιο δε δίνουν. Refurbished δίνουν όπως και η αντιπροσωπεία μετά από τους πρώτους 6 μήνες. Οι νόμιμοι-καθαροί μεταπωλητές 

Ναι σωστά.

 

Το μεγάλο κατάστημα ίσως σου δώσει νέο του κουτιού, αλλά και πάλι δε ξέρω. Πριν χρόνια είχα επιστρέψει κάρτα γραφικών σε μεγάλο κατάστημα με μαύρο και κόκκινο λογότυπο και μου έδωσαν πιστωτικό σε έξι ώρες. Αλλά αυτό ήταν πριν χρόνια. Οι πολιτικές αλλάζουν.

Νομίζω όμως, δεν είμαι σίγουρος, οτι υπάρχουν καταστήματα που σου κάνουν αλλαγή με νέο εάν είναι διαθέσιμο στο ράφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, -^fallen είπε

Ναι σωστά.

Το μεγάλο κατάστημα ίσως σου δώσει νέο του κουτιού, αλλά και πάλι δε ξέρω. Πριν χρόνια είχα επιστρέψει κάρτα γραφικών σε μεγάλο κατάστημα με μαύρο και κόκκινο λογότυπο και μου έδωσαν πιστωτικό σε έξι ώρες. Αλλά αυτό ήταν πριν χρόνια. Οι πολιτικές αλλάζουν.

Νομίζω όμως, δεν είμαι σίγουρος, οτι υπάρχουν καταστήματα που σου κάνουν αλλαγή με νέο εάν είναι διαθέσιμο στο ράφι.

BTW η ΑSUS ζητάει απόδειξη αγοράς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

BTW η ΑSUS ζητάει απόδειξη αγοράς 

Όλοι δεν ζητάνε;

Οπουδήποτε δεν ζητάνε απόδειξη αγοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

BTW η ΑSUS ζητάει απόδειξη αγοράς 

paypal transaction details, print σε pdf, αν χρειαστει και ebay order details αντιστοιχο.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, -^fallen είπε

Όλοι δεν ζητάνε;

Οπουδήποτε δεν ζητάνε απόδειξη αγοράς;

Όχι, στους επεξεργαστές πχ δε ζητάνε τίποτα. 

3 λεπτά πριν, nek4d είπε

paypal transaction details, print σε pdf, αν χρειαστει και ebay order details αντιστοιχο.

Σε καλύπτει όμως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nek4d είπε

paypal transaction details, print σε pdf, αν χρειαστει και ebay order details αντιστοιχο.

Το ebay όμως δεν είναι μαγαζί και ο πωλητής άμα δεν έχει το ΑΦΜ του είναι σαν να ναι μία συναλλαγή με ιδιώτη που η asus δεν θα σε καλύψει σε εγγύηση εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...