Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus εξηγεί γιατί τα επερχόμενα OnePlus 7 και 7 Pro δεν έχουν «πιστοποίηση» τύπου «IPxx» για την αντοχή τους στο νερό


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως να ειμαι η εξαιρεση στην παρεα αλλα πηρα πριν καμμια 10αρια μερες το Redmi Note 7 στα 190ευρω (ουσιαστικα απο την τσεπη μου εδωσα κανα 80αρι, πωληση παλιου, απαλλαγη ΦΠΑ) και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Δεν μπορω πλεον να καταλαβω για ποιο λογο να δωσεις 700+ ευρω να παρεις κινητο. Οθονη μια χαρα αρκετα φωτεινη ωραια χρωματα, ηχος απλα οκ δυνατο ηχειο οχι στερεο, επεξεργαστης mid range δεν εχω δει να κολλαει καπου, νορμαλ φωτο οχι καρτ ποσταλ φυσικα και μια χαρα βιντεο. Εμπειρια χρησης μια χαρα. Σιγουρα οι διαφορες με ενα κινητο των 700 ευρω + θα ειναι αρκετες αλλα τις αξιολογειτε πραγματικα 600+ ευρω αυτες τις διαφορες; Με 600 ευρω φτιαχνεις μηχανημα υπολογιστη να τρεχεις τα παντα ultra 60/fps. Νομιζω οτι τα πραγματα που πληρωνεις με βαση τα συν που παιρνεις ειναι εξωφρενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 ώρες πριν, baiosss είπε

Και το αμέσως επόμενο πρόβλημα είναι οτί υπάρχουν και αυτοι που δεν τους αρέσουν τα UI των Samsung, Huawei κλπ. Οπότε όταν έρθει η ώρα της αγοράς και ξέρεις τι θέλεις η τι ανάγκες έχεις, ανεξαρτήτως τιμών εκείνη την στιγμή, θα πας η σε Oneplus η στην ακριβότερη των περιπτώσεων σε Pixels. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, μην επιμένεις. 

Εάν εσένα σου αρέσουν οι τρύπες μέσα στην οθόνη, με γειά σου με χαρά σου.

Στο μονο πραγμα που ''επιμενω'' ειναι οτι πλεον αυτοι που αγοραζουν ετσι τις συσκευες τους ειναι μειοψηφια με βαση τετοια κριτηρια,οπως μειοψηφια ειναι αυτοι που αγοραζουν day one LG συσκευες αποκλειστικα και μονο για το Dac των ακουστικων.

Και για τα pixel που αναφερεις οι περισσοτεροι πλεον τα αγοραζουν για την καμερα τους παρα για το stock android.

Αλλο πραγμα η προσωπικη προτιμηση του καθενος,και αλλο πραγμα ειναι να μιλαμε γενικα για το πως σκεφτεται και κινειται ο κοσμος.

Προφανως και τα πιο πισω σχολια δεν πανε σε αυτον που κοιταζει αποκλειστικα σε χ συσκευες/εταιρειες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στο μονο πραγμα που ''επιμενω'' ειναι οτι πλεον αυτοι που αγοραζουν ετσι τις συσκευες τους ειναι μειοψηφια με βαση τετοια κριτηρια,οπως μειοψηφια ειναι αυτοι που αγοραζουν day one LG συσκευες αποκλειστικα και μονο για το Dac των ακουστικων.

Και για τα pixel που αναφερεις οι περισσοτεροι πλεον τα αγοραζουν για την καμερα τους παρα για το stock android.

Αλλο πραγμα η προσωπικη προτιμηση του καθενος,και αλλο πραγμα ειναι να μιλαμε γενικα για το πως σκεφτεται και κινειται ο κοσμος.

Προφανως και τα πιο πισω σχολια δεν πανε σε αυτον που κοιταζει αποκλειστικα σε χ συσκευες/εταιρειες.

Φυσικά. Εγώ μιλάω όμως για μένα και τις δικές μου προτιμήσεις. 

Δεν γίνεται όμως να θες επιπλέον features και δυνατότητες σε ένα smartphone και ταυτόχρονα να θες όλο το πακέτο με 500 ευρώ. Αυτό εξηγώ. 

Όπως και να έχει, η Oneplus ακόμα και έτσι, κρατάει μια απόσταση από τους άλλους που κοστολογούν με 1100 ευρώ και πανω. 

Εάν θα πιάσει, εάν θα ψαρωσει ο καταναλωτής σε Αμερική, Ευρώπη και Κίνα, θα το δούμε λίαν συντόμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, hakunamatata είπε

η 1+ ξεκινησε με σλογκαν flagship killer, more for less, μπλα μπλα

τωρα εγιναν flagship embarrassment, less for more και λοιπα...

 

ειχα την εντυπωση πως το ''απλο'' 7αρι θα ηταν ολο οθονη αλλα απ οτι διαβασα θα εχει νοτσ...πραγματικα δε ξερω τι κανουν εκει στην 1+...και τιμουλα φυσικα στα 600+...στα 550 αυτη τη στιγμη παιρνεις 9αρι note, σημειωτεον....με μοναδικο συμβιβασμο τον μισης γενειας πισω επεξεργαστη 

 Τα είπες όλα, ακριβώς αυτό. Και φαντάσου ότι έχω 5Τ και είμαι πολύ ευχαριστημένος ... αλλά οκ μην τρελαθούμε, δεν θα το συγκρίνω και με το note

2 ώρες πριν, tsibosp είπε

Ισως να ειμαι η εξαιρεση στην παρεα αλλα πηρα πριν καμμια 10αρια μερες το Redmi Note 7 στα 190ευρω (ουσιαστικα απο την τσεπη μου εδωσα κανα 80αρι, πωληση παλιου, απαλλαγη ΦΠΑ) και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Δεν μπορω πλεον να καταλαβω για ποιο λογο να δωσεις 700+ ευρω να παρεις κινητο. Οθονη μια χαρα αρκετα φωτεινη ωραια χρωματα, ηχος απλα οκ δυνατο ηχειο οχι στερεο, επεξεργαστης mid range δεν εχω δει να κολλαει καπου, νορμαλ φωτο οχι καρτ ποσταλ φυσικα και μια χαρα βιντεο. Εμπειρια χρησης μια χαρα. Σιγουρα οι διαφορες με ενα κινητο των 700 ευρω + θα ειναι αρκετες αλλα τις αξιολογειτε πραγματικα 600+ ευρω αυτες τις διαφορες; Με 600 ευρω φτιαχνεις μηχανημα υπολογιστη να τρεχεις τα παντα ultra 60/fps. Νομιζω οτι τα πραγματα που πληρωνεις με βαση τα συν που παιρνεις ειναι εξωφρενικα.

Από τους πιο μάγκες είσαι ... αφού μπορείς να αντισταθείς :). Κοίταζα προχθες από κοντά το Redmi Pro (το 6 μάλιστα). Οκ πραγματικά για λιγότερα από μισά λεφτά ... πέρνεις μια χαρά κινητό. Όντως πληρώνεις υπερβολικά πολλά για να πας σε ναυαρχίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, baiosss είπε

Δεν γίνεται όμως να θες επιπλέον features και δυνατότητες σε ένα smartphone και ταυτόχρονα να θες όλο το πακέτο με 500 ευρώ. Αυτό εξηγώ. 

Οταν στο προσφερει ο ανταγωνισμος,γιατι δεν γινεται?

Οπως σου ειπα και το βλεπεις και στο S10e,αυτο που θα την φαει την Oneplus ειναι αυτο ακριβως.Το οτι οι τιμες της μενουν στασιμες.

Το S10e το αναφερω γιατι σιγουρα θα ειναι φθηνοτερο απο το απλο Oneplus7.

https://www.skroutz.gr/s/17447995/Samsung-Galaxy-S10e-Dual-128GB.html?keyphrase=s10e

https://www.skroutz.gr/s/15488571/Samsung-Galaxy-Note-9-Dual-128GB.html(ναι μεν παλιοτερη ναυαρχιδα αλλα και παλι για οποιον δεν τον πειραζει να εχει την τελευταια ναυαρχιδα ή να μην εχει OxygenOs,ειναι ισως οτι καλυτερο ).

Αυτα ειναι τα κακα οταν μου κραταει την ιδια τιμη και δεν πεφτει οπως στις αλλες εταιρειες,αλλα με υψηλη αρχικη τιμη.Φτανει να ζηταει περισσοτερα απο τους αλλους.

Και εγω το OxygenOs προτιμαω απο skin σε σχεση με αλλες εταιρειες(ειδικα κατι emui,miui Και της lg το skin)αλλα δεν θα το πληρωσω χρυσαφι αν ισχυουν οι τιμες του 7pro.

Οντως η Oneplus φετος θα προσφερει το κατι παραπανω και μπραβο της γιαυτο.

Το προβλημα ομως ειναι οτι θα ζηταει περισσοτερα χρηματα απο τον ανταγωνισμο,εκει ειναι το φαουλ της. 

Και η Sony θα δωσει φετος το κατι παραπανω,και μπραβο της αλλα μου ζηταει 1000ευρω αρχικη τιμη.Και μετα απορουν γιατι δεν πουλανε...

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οταν στο προσφερει ο ανταγωνισμος,γιατι δεν γινεται?

Οπως σου ειπα και το βλεπεις και στο S10e,αυτο που θα την φαει την Oneplus ειναι αυτο ακριβως.Το οτι οι τιμες της μενουν στασιμες.

Το S10e το αναφερω γιατι σιγουρα θα ειναι φθηνοτερο απο το απλο Oneplus7.

https://www.skroutz.gr/s/17447995/Samsung-Galaxy-S10e-Dual-128GB.html?keyphrase=s10e

https://www.skroutz.gr/s/15488571/Samsung-Galaxy-Note-9-Dual-128GB.html(ναι μεν παλιοτερη ναυαρχιδα αλλα και παλι για οποιον δεν τον πειραζει να εχει την τελευταια ναυαρχιδα ή να μην εχει OxygenOs,ειναι ισως οτι καλυτερο ).

Αυτα ειναι τα κακα οταν μου κραταει την ιδια τιμη και δεν πεφτει οπως στις αλλες εταιρειες,αλλα με υψηλη αρχικη τιμη.Φτανει να ζηταει περισσοτερα απο τους αλλους.

Και εγω το OxygenOs προτιμαω απο skin σε σχεση με αλλες εταιρειες(ειδικα κατι emui,miui Και της lg το skin)αλλα δεν θα το πληρωσω χρυσαφι αν ισχυουν οι τιμες του 7pro.

Οντως η Oneplus φετος θα προσφερει το κατι παραπανω και μπραβο της γιαυτο.

Το προβλημα ομως ειναι οτι θα ζηταει περισσοτερα χρηματα απο τον ανταγωνισμο,εκει ειναι το φαουλ της. 

Και η Sony θα δωσει φετος το κατι παραπανω,και μπραβο της αλλα μου ζηταει 1000ευρω αρχικη τιμη.Και μετα απορουν γιατι δεν πουλανε...

Ε λογικό δεν είναι; Δεν παρουσιάζονται όλες οι συσκευές των εταιριών την ίδια μέρα. 

Εγώ ξέρω ότι εάν καλύπτει κάτι τις ανάγκες σου περιμένεις να κυκλοφορήσει και να κρίνεις τότε. Είναι τελείως διαφορετικό θέμα η τσέπη του καθενός και που θα επενδύσει τα χρήματα του. Άλλος θέλει να δώσει 200 ευρώ, άλλος 700 και άλλος 1500. Δεν χρειάζεται απαραίτητα να τον ενδιαφέρει τι είναι πιο φθηνό. Σε τελική ανάλυση εδώ στην χώρα μας όλοι σε Samsung, Huawei και Xiaomi θα πάνε. Δεν θα πάνε σε Oneplus που την ξέρουν 5 νοματαιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, baiosss είπε

 Σε τελική ανάλυση εδώ στην χώρα μας όλοι σε Samsung, Huawei και Xiaomi θα πάνε. Δεν θα πάνε σε Oneplus που την ξέρουν 5 νοματαιοι.

Ε λογικο δεν ειναι?Αφου ουτε επισημη αντιπροσωπεια/service εχει στην χωρα μας(οπως και σε αλλες χωρες του εξωτερικου),ουτε ειδικα μαγαζια οπως εχει πχ στην Αγγλια και επισης ουτε χρηματα σε marketing/προβολη/διαφημιση δινει για να γινει πιο γνωστη.Ενας λογος παραπανω που ειναι παραλογο να μου ζητας τοσα οσα ο ανταγωνισμος.

Μην κοιτας εμεις στα τεχνολογικα forum που ψιλο ασχολουμαστε παραπανω με αυτα και ξερουμε ποια ειναι η Oneplus ή Oppo/Vivo και παει λεγοντας.

Δηλαδη πες μου εσυ πως πρεπει να νιωσει ενας οταν βλεπει σποτακια οπως του θεματος με την αδιαβροχοποιηση,οτι δηλαδη δεν εχουν πιστοποιηση για να κρατησουν χαμηλα την τιμη τους,και μετα δει το Op7 και 7pro να ζητανε περισσοτερα χρηματα απο οσα οι αλλες συσκευες που εχουν πιστοποιηση?

Ειναι ή δεν ειναι για κλωτσιες αυτες της οι ενεργειες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά διαφήμιση κάνει αλλά όχι στην χώρα μας. 

https://techblog.gr/mobile/oneplus-7-pro-teaser-epivevaionei-tripli-piso-kamera-katheti-diataxi-gyalini-plati/

https://techblog.gr/mobile/oneplus-7-pro-fotografia-poy-travixe-exofyllo-periodikoy-chreiastike-techniki-epexergasia/

Στο τελευταίο συμφωνώ. Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης αυτού του spot περί πιστοποίησης και δεν καταλαβαίνω καν γιατί μπορεί να το έκαναν.

Όπως και να έχει, αγόρασε ακριβό hardware αυτήν την φορά και έπρεπε να το πουλήσει αναλόγως. Τζάμπα δε θα στο έδινε σίγουρα. Και επειδή κάποτε ξεκίνησε να πουλάει συσκευές με 300 ευρώ και προσκλήσεις, δεν σημαίνει ότι θα το κάνει για πάντα. Εταιρεία είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, VagAnd είπε

Cat

Παράθεσε το φυλλάδιο εγγύησης που το γράφει. Δε νομίζω να το βρεις κάπου.

Η απάντηση είναι : κανένα κινητό δε δίνει εγγύηση γι αυτό το λόγο. Η λογική είναι απλή: η αδιαβροχοποίηση έχει κάποιες προδιαγραφές πχ το ΙΡ67 λέει ότι αντέχει βύθιση σε νερό 1 μέτρου, χωρίς αλάτι, για 30 λεπτά. Πές μου πως θα καταλάβει αν εσύ το αφήσεις για 35 λεπτά και πάρει νερό; Ή αν το νερό ήταν 1,5 μέτρο; 

Από τη στιγμή που δε μπορεί να αποδειχθεί τίποτα, δε μπορεί να παρέχει καμία εταιρεία εγγύηση.

Εδώ μία επεξήγηση για τα ΙΡ:

https://www.trustedreviews.com/opinion/what-is-ip68-ip-ratings-explained-2947135

Επεξ/σία από johncorfas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Παράθεσε το φυλλάδιο εγγύησης που το γράφει. Δε νομίζω να το βρεις κάπου.

Η απάντηση είναι : κανένα κινητό δε δίνει εγγύηση γι αυτό το λόγο. Η λογική είναι απλή: η αδιαβροχοποίηση έχει κάποιες προδιαγραφές πχ το ΙΡ67 λέει ότι αντέχει βύθιση σε νερό 1 μέτρου, χωρίς αλάτι, για 30 λεπτά. Πές μου πως θα καταλάβει αν εσύ το αφήσεις για 35 λεπτά και πάρει νερό; Ή αν το νερό ήταν 1,5 μέτρο; 

Από τη στιγμή που δε μπορεί να αποδειχθεί τίποτα, δε μπορεί να παρέχει καμία εταιρεία εγγύηση.

Του κολλητού το επισκευάσαν , το δικό μου που έσπασε το τζαμάκι τις FLIR και κατι ψιλά ακόμα μου στο επιστρέψαν σε κατάσταση καινούργιου. Αν θες να σε στείλω το τιμολόγιο με τα ανταλλακτικα που αλλαχθηκαν στον δικο μου με συνολική χρέωση 0 μπορώ να στο στείλω με PM για ευννόητους λόγους. Μήν είσαι τόσο απόλυτος. Λόγω δουλείας δεν ξερω κ εγω ποσα smartphone χάλασα απο σκληρή χρήση κ απροσεξία. Οι μόνοι που το επισκέυασαν χωρίς μα κ μου

 

Επεξ/σία από VagAnd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, VagAnd είπε

Του κολλητού το επισκευάσαν , το δικό μου που έσπασε το τζαμάκι τις FLIR και κατι ψιλά ακόμα μου στο επιστρέψαν σε κατάσταση καινούργιου. Αν θες να σε στείλω το τιμολόγιο με τα ανταλλακτικα που αλλαχθηκαν στον δικο μου με συνολική χρέωση 0 μπορώ να στο στείλω με PM για ευννόητους λόγους. Μήν είσαι τόσο απόλυτος.

Δεν είμαι απόλυτος. Παράθεσε το βιβλιαράκι της εγγύησης που το αναφέρει σου είπα. Το έχει στο κουτί του κινητού. Είναι πολύ εύκολο να το βρεις.

Εσένα μπορεί να στο κάλυψαν για να σε εξυπηρετήσουν ή βρήκαν και κάτι άλλο και το κάλυψαν και μπράβο τους. Πάντως, επίσημα, ΔΕΝ το καλύπτει από εισαγωγή οποιουδήποτε υγρού καμία από τις εταιρείες που έχω δει μέχρι σήμερα. Μου έχει τύχει να με καλύψουν από υγρό σε Samsung και Sony, αλλά επίσημα δεν το καλύπτουν, που σημαίνει ότι σε όποιον χρήστη θέλουν μπορούν να αρνηθούν την εγγύηση. Με τιμολόγιο τα έστειλα και εγώ και με κάλυψαν, αλλά σε γνωστούς μου το γύρισαν πίσω εκτός εγγύησης.

Επεξ/σία από johncorfas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johncorfas είπε

Δεν είμαι απόλυτος. Παράθεσε το βιβλιαράκι της εγγύησης που το αναφέρει σου είπα. Το έχει στο κουτί του κινητού. Είναι πολύ εύκολο να το βρεις.

Εσένα μπορεί να στο κάλυψαν για να σε εξυπηρετήσουν ή βρήκαν και κάτι άλλο και το κάλυψαν και μπράβο τους. Πάντως, επίσημα, ΔΕΝ το καλύπτει από εισαγωγή οποιουδήποτε υγρού καμία από τις εταιρείες που έχω δει μέχρι σήμερα. Μου έχει τύχει να με καλύψουν από υγρό σε Samsung και Sony, αλλά επίσημα δεν το καλύπτουν, που σημαίνει ότι σε όποιον χρήστη θέλουν μπορούν να αρνηθούν την εγγύηση. Με τιμολόγιο τα έστειλα και εγώ και με κάλυψαν, αλλά σε γνωστούς μου το γύρισαν πίσω εκτός εγγύησης.

Το τιμολόγιο που έστειλαν αυτοί είπα. το βιβλιαράκι του δικού μου λεέι οτι δεν πρέπει να μείνει πανω απο μία ώρα σε βάθος μεγαλύτερο απο 2/5 μέτρα ανάλογα με την ρύθμιση. 

Το θέμα είναι ότι το καλύπτουν.

Κ την επόμενη φορά που θα σε πουν ότι δεν μπορείς να αποδείξεις για ποση ώρα έμεινε βουτηγμένο , απαίτησε να σου αποδείξουν αυτοί οτι έμεινε για παραπάνω απο όσο επιτρέπετε ώστε να το βγαλουν εκτός εγγυησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, VagAnd είπε

Το τιμολόγιο που έστειλαν αυτοί είπα. το βιβλιαράκι του δικού μου λεέι οτι δεν πρέπει να μείνει πανω απο μία ώρα σε βάθος μεγαλύτερο απο 2/5 μέτρα ανάλογα με την ρύθμιση. 

Το θέμα είναι ότι το καλύπτουν.

Κ την επόμενη φορά που θα σε πουν ότι δεν μπορείς να αποδείξεις για ποση ώρα έμεινε βουτηγμένο , απαίτησε να σου αποδείξουν αυτοί οτι έμεινε για παραπάνω απο όσο επιτρέπετε ώστε να το βγαλουν εκτός εγγυησης 

Γι αυτό το λόγο γράφουν στην εγγύηση ότι δεν καλύπτουν τη ζημιά από υγρό και είναι καλυμμένοι.Το τιμολόγιο γράφει ότι επισκευάστηκε ζημιά από εισαγωγή υγρού; Εννοώ συγκεκριμένα αυτή τη φράση και όχι πχ "αλλαγή πλακέτας" ή "επισκευή μικροφώνου".

Αυτό που γράφεις για τα μέτρα είναι η επεξήγηση του προτύπου αδιαβροχοποίησης. Στο προηγούμενο ποστ μου, αν μπεις στη διεύθυνση που σου έδωσα, γράφει ότι για το ΙΡ68 ο κατασκευαστής ορίζει τις συνθήκες αδιαβροχοποίησης, χωρίς αυτό να είναι δεσμευτικό για την εγγύηση. 

Η εγγύηση καλύπτει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ κατασκευαστικά λάθη. Ο λάθος χειρισμός του χρήστη δεν καλύπτεται από τους κατασκευαστές. Από τη στιγμή που δε μπορεί να αποδειχθεί αν η εισαγωγή υγρού έγινε από υπαιτιότητα του χρήστη ή από κατασκευαστικό λάθος, όσοι κατασκευαστές έχω δει γράφουν ότι δεν καλύπτουν ΕΠΙΣΗΜΑ τα κινητά τους για την αδιαβροχοποίηση. Πολλά service, για να μην χάσουν πελάτες (ειδικά τους εταιρικούς), το κάνουν ανεπίσημα και το γράφουν αλλιώς για να ξεγελάσουν την κεντρική εταιρεία και να καλύψουν τους πελάτες τους. Σε πιστεύω ότι σε κάλυψαν, απλά αυτό δεν είναι κανόνας. Άλλον δε θα τον καλύψουν. Εδώ είναι και η εγγύηση:

https://www.catphones.com/download/Warranty-Statements

πάτησε τα ελληνικά και γράφει στο τέλος της 3ης σελίδας:

"Αυτή η εγγύηση δεν ισχύει στις ακόλουθες περιπτώσεις:

α) για ελαττώματα εμφάνισης, που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται σε γρατσουνιές, χτυπήματα και σπασμένα πλαστικά μέρη·

β) για βλάβες που προκλήθηκαν από τη χρήση προϊόντων που δεν ανήκουν στην CAT Phones·

γ) για βλάβες που προκλήθηκαν από ατύχημα, κατάχρηση, κακή χρήση, επαφή με υγρό, πυρκαγιά, σεισμό ή άλλες εξωτερικές αιτίες...."

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...