Προς το περιεχόμενο

Lenovo IdeaPad 320-15/ E2-9000/ 4GB/ 128GB SSD 160€ με κάρτες Εθνικής (199€)


zaratustra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από cosmote.gr η προσφορά

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20366430

 

Σκρουτζ 279€

https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f/596343/AMD-E-Series.html?keyphrase=lenovo+ideapad&order_by=pricevat&order_dir=asc

 

Αυτή την περίοδο τρέχει προσφορά της ΕΤΕ - πρόγραμμα go 4more με 20% σε Γερμανό και Cosmote. To laptop με κάρτα Εθνικης βγαίνει 160€.

Από χαρακτηριστικά δε λέει πολλά πράγματα  (έχει όμως ssd), αλλά 160€ με κάρτα Εθνικής το θεωρώ πολύ καλή προσφορά για κάποιον που είναι σε στριμόκωλο budget και θέλει το πιο φτηνό laptop, να κάνει τη δουλειά του.

 

 

Επεξ/σία από zaratustra
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που δε θα κάνει τη δουλειά του 😋 Τυπικά σε αυτά τα χρήματα λογίζεται προσφορά, αλλά τι να σου κάνει ένας ssd, δεν αξίζει κι ας μην υπάρχει καλύτερη εναλλακτική σε λάπτοπ σε αντίστοιχα χρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μέρες που βγήκε/εκτός από κόσμοτε και στο Γερμανό ίδια /ρώτησα στο νήμα λαπτοπ τον ζάχαρη και μου είπε να μην πλησιάσω δεν αξίζει ουτε τόσα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν βάλεις windows XP , office 2003 θα τσουλάς  , για ιντερνετ στο 2-3 tab θα σέρνεται.

αν κάποιον τον αντιπαθείτε στείλτε το δώρο και παρακολουθήστε τον να τυραννιέται.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια τι χρηση κανει ενας μεσος χρηστης??Ιντερνετ-office -movies-downloading.

Αυτα τα κανει,εχω δει χειροτερα λαπτοπ με χειροτερους επεξεργαστες(c2d) να τα κανουν.και δεν θα τα κανει αυτος με ssd?

Χαλαρωστε λιγο,δεν ειναι σουπερ wow  αλλα τα βασικα τα κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ!!ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ,εχω ένα παρόμοιο και απλα ειναι τραγικα αργό.Εμένα μετα το τελευταιο update σερνεται σαν την χελώνα ,δεν κανει ουτε για τα βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον επεξεργαστη στα laptop κατα 99,9% τον παντρευεσαι. Τετοιοι επεξεργαστες πρακτικα ειναι αχρηστοι. Ποσο μαλλον σε 6 μηνες , 1+χρονο. 
Καλυτερα επενδυστε παραπανω χρηματα τωρα-μακροπροθεσμα συμφερει περισσοτερο.

Επεξ/σία από spongebobgal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bill27 είπε

Βρε παιδια τι χρηση κανει ενας μεσος χρηστης??Ιντερνετ-office -movies-downloading.

Αυτα τα κανει,εχω δει χειροτερα λαπτοπ με χειροτερους επεξεργαστες(c2d) να τα κανουν.και δεν θα τα κανει αυτος με ssd?

Χαλαρωστε λιγο,δεν ειναι σουπερ wow  αλλα τα βασικα τα κανεις.

c2d εννοεις Core 2 duo?

Γιατι αν εννοεις αυτον τον τυπο επεξεργαστων (βγηκαν καμποσες γενιες βεβαια απο αυτους, αλλά το ιδιο ισχυει και για τη σειρα "Ε") εισαι ΠΟΛΥ λαθος. Ειναι σαφεστατα καλυτεροι απο τον Ε2 9000, ριξε απλα μια ματια στα benchmarks του notebookcheck.net. Ο αρκετα "ταπεινος" Ρ8400 που εχει το λαπτοπακι που πηρα το 2008 ειναι τουλαχιστον 25% ισχυροτερος (σε αρκετα τεστ η διαφορά ανεβαινει πολυ παραπανω). Μην πεταμε σχολια χωρις στοιχεια με τοση ευκολια, επισης το αν ενα λαπτοπ ή συστημα θα σερνεται δεν εξαρταται μονο απο τον επεξεργαστη (αλλά σιγουρα δε θες να εισαι εξ αρχης "καταδικασμενος" λογω επεξεργαστη). Εκανα το λαθος μια φορα αρχες 2011 για ενα netbook τοτε (πρακτικα δεν υπηρχε εναλλακτικη σε αυτο το μεγεθος τοτε) αλλά ακριβως για αυτον τον λογο δε θα το ξανακανω ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλη χρηση μια χαρα θα ειναι.

Εχω ενα toshiba του 2008 με turion tk 57.

Ναι το cpu βαραει 100% μονιμα,αλλα με λιγη υπομονη και σερφαρεις και office δουλευεις ευκολα.

Το μονο που θα ηθελα παραπανω θα ηταν να επαιζε και 720p αρχεια για να βλεπα και καμια σειρα ανετα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...