Προς το περιεχόμενο

PUBLIC : Φορητός φωτ/κός εκτυπωτής Kodak Mobile Dock 49€ & 80άρι χαρτί κ μελάνι με 9.99€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Auctionfreak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

-Kodak-Photo-Printer-DOCK-PD480-PD450.jpg

ο εκτυπωτής εδώ στα 49€ έχει μπαταρία με αυτονομία 20 φωτό περίπου ..Απίστευτη χρησιμότητα για εκτυπώσεις κυριολεκτικά παντού.. (Ευρώπη από 100€+++) 

έχει ενσωματομένο dock για android KAI Apple phone (περιλλαμβάνει αντάπτορα lightning) και σχετικό APP για τα κινητά.

kodak_phc_80_photo_printer_dock_cartridge_1322986.jpg

τα 80άρια χαρτιά ΜΑΖΙ με τα μελάνια εδώ με 9.99€ ...12 λεπτά η φωτό 10x15 on the spot ευκολία της στιγμιαίας εμφάνισης - εκτύπωσης. (Ευρώπη από 35€+++)

ΑΧΤΥΠΗΤΗ ΤΙΜΗ από το Public ...έπεσα τυχαία επάνω ..θεαματικά χαμηλότηρες τιμές από οπουδήποτε !!

Πολύ καλό γιά κάθε χρήση στο σπίτι ή και στην δουλειά ..

Εγώ πάντως χτύπησα έναν + 10(!) χαρτιά με παραλαβή από κατάστημα...αναμένω ειδοποίηση να παραλάβω γιατί έχω έναν ενδοιασμό για την λήξη των μελανιών (αν έχουν και πότε είναι)..αλλά δεν με χαλάει ακόμα κι αν λήγουν σε 1-2 μήνες ..έτσι κι αλλιώς στην πράξη κρατάνε πολύ περισσότερο..και δεν απευθύνονται και για εκτυπώσεις σε χρήση έκθεσης φωτογραφίας :-)

ob_f4cced_partie2.gif

 

 

 

 

Foto Dock.gif

Επεξ/σία από Auctionfreak
  • Like 6
  • Thanks 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, GiorgarasG είπε

Το μελάνι πόσο κοστίζει και πόσο διαρκεί?

το μελάνι είναι ΜΑΖΙ με τα 80 φύλλα χαρτί ! και είναι ακριβώς το μελάνι που χρειάζονται τα 80 φύλλα ..έτσι απλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Auctionfreak είπε

το μελάνι είναι ΜΑΖΙ με τα 80 φύλλα χαρτί ! και είναι ακριβώς το μελάνι που χρειάζονται τα 80 φύλλα ..έτσι απλά

Εμένα στα μελάνια μου εμφανίζει "διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας".....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, georgep800 είπε

Εμένα στα μελάνια μου εμφανίζει "διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας".....

ήταν διαθεσιμα μέχρι πριν λίγο...δε νομίζω να είχαν κ πολλά ..10 μόνο πήρα εγώ :-Ρ

Επεξ/σία από Auctionfreak
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σχετικά με τα χαρτιά, που το λέειότι περιλαμβανονται τα μελάνια? Εγώ βλέπω μόνο για χαρτί να λέει. Κάτι μου διαφευγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Παιδια σχετικά με τα χαρτιά, που το λέειότι περιλαμβανονται τα μελάνια? Εγώ βλέπω μόνο για χαρτί να λέει. Κάτι μου διαφευγει?

την φωτό την βλέπεις ? είναι 2 "κασσέτες" με το φιλμ των μελανιών κάθε κασσέτα για 40 χαρτιά ..και 80 χαρτιά μαζί στο κουτί. Έτσι πάνε αυτά ...Και της Canon οι αντίστιχοι SELPHY εκτυπωτές έτσι παραδίδονται κασσέτες μελανιού μαζί με τα χαρτιά  

δες και εδώ ..Ελληνικό μαγαζί ΙΔΙΟΣ κωδικός χαρτιών https://www.ekos.gr/product/kodak_phc_80_photo_printer_dock_cartridge_100_x_148_mm_80_pcs25

 

στο ΑΜΑΖΟΝ φαίνεται καλύτερα και το γραφει και πάνω στο κουτί (διαβάζεται) https://www.amazon.co.uk/Kodak-80-Photo-Printer-Cartridge-Paper/dp/B01M7SDUSZ

Επεξ/σία από Auctionfreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ, την εβλεπα τη φωτο αλλά δεν το γραφουνε και πουθενα να ειμαστε και σιγουροι. Έριξα και εγώ την παραγγελία με 5 πακετα και παραλαβή από κατάστημα (να το επιβεβαιώσω επι τόπου). Thanks! Άραγε οι εκτυπώσεις αντέχουν στο χρόνο ή ξεθωριάζουν γρήγορα?

Κάπου έχω έναν παρόμοιο φορητό της Kodak στην αποθήκη (ήτανε δώρο με κάτι άλλο που είχα πάρει πριν αρκετά χρόνια, πρέπει να ψαξω να δω το μοντέλο). Εκτύπωσα δοκιμαστικά κάποιες, αλλά μετά από κανά 3μηνο ξεθώριασαν και κάπου εκεί πήγε στην αποθήκη. Θα δω μήπως κάνουν και αυτά τα χαρτιά για αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Α οκ, την εβλεπα τη φωτο αλλά δεν το γραφουνε και πουθενα να ειμαστε και σιγουροι. Έριξα και εγώ την παραγγελία με 5 πακετα και παραλαβή από κατάστημα (να το επιβεβαιώσω επι τόπου). Thanks! Άραγε οι εκτυπώσεις αντέχουν στο χρόνο ή ξεθωριάζουν γρήγορα?

Κάπου έχω έναν παρόμοιο φορητό της Kodak στην αποθήκη (ήτανε δώρο με κάτι άλλο που είχα πάρει πριν αρκετά χρόνια, πρέπει να ψαξω να δω το μοντέλο). Εκτύπωσα δοκιμαστικά κάποιες, αλλά μετά από κανά 3μηνο ξεθώριασαν και κάπου εκεί πήγε στην αποθήκη. Θα δω μήπως κάνουν και αυτά τα χαρτιά για αυτόν.

Δεν ξέρω ποιόν είχες εκτυπωτή ...αλλά αυτός είναι 2ης - 3ης γενιάς και οι εκτυπώσεις είναι βελτιωμένες ..Περνάει 3 φιλμ με τα 3 βασικά χρώματα και στο τέλος περνάει και ένα 4ο φίλμ/στρώση με προστατευτική μεμβράνη . Πιστεύω η αντοχή στον χρόνο είναι βελτιωμένη , αλλά μην περιμένεις να τις βρούν και τα εγγόνια σου 😋... Η KODAK αναφέρει πάντως : "resistant Fade proof up to 10 years"

Επεξ/σία από Auctionfreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αυτό με τα 3 φιλμ που περναγε το θυμάμαι.Δεν ειμαι σιγουρος για το 4ο. Όπως  και να έχει η τιμή είναι σουπερ και τα μικρά θα του δωσουν να καταλάβει στις εκτυπώσεις!!

Thanks again!! 👍

(Μένει μόνο να παραλάβουμε και τα μελάνια😁)

Επεξ/σία από jaguar13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας εκανες ανθρωπε μου πρωι πρωι?? Δν το χρειαζομαι αλλα ειναι αυτο που λεμε παρε να υπαρχει.. Θα το σκεφτω μεσα στη μέρα κ ελπιζω μα μν τελειωσει συντομα η προσφορά..! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

"Προκλητικη" η εκπτωση, αλλα ρε παιδια ακομα και αν παρεις 10 πακετα χαρτια, φτηνοτερα βγαινει να τυπωσεις επαγγελματικα τις φωτογραφιες σου, οσες θελεις και οποτε θελεις. Αν το παρω απλα με την σκεψη οτι καποια στιγμη θα τυπωσω, νομιζω δεν αξιζει αφου δεν υπαρχει οικονομικο οφελος ακομα και αν τα τυπωσω ολα τα πακετα, ασε που το πιθανοτερο ειναι να μεινουν τα χαρτια να με κοιταζουν κατι που θα ηταν η απολυτη κακη αγορα. Θα μου πιανουν και χωρο ολα αυτα. Στιγμιαια ειπα και εγω το πρωί, "χμ να το χτυπησω;", αλλα απαντησα το παραπανω στον εαυτο μου και ειπα τωρα να μοιραστω την απαντηση μπας και βοηθησει κανεναν να σκεφτει καθαρα χωρις "συννεφακια προσφορας". :)

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οι περισσότεροι πλέον δεν εκτυπώνουν φωτογραφίες. Τις έχουμε όλοι ηλεκτρονικά. Γι' αυτό και αυτοί οι εκτυπωτές δεν περπάτησαν πολύ και έχουμε αυτές τις προσφορές.

Προφανώς για κάποιον που τυπώνει φωτογραφίες αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Auctionfreak είπε

έχει ενσωματομένο dock για android KAI Apple phone (περιλλαμβάνει αντάπτορα lightning) και σχετικό APP για τα κινητά.

Type-c είναι το dock ή micro usb;

Επίσης μπορείς να καταλάβεις πόση ώρα κάνει να εκτυπώσει; Γιατί από το promo video βλέπω ότι πρέπει να το feedάρεις 4 φορές μέχρι να εμφανιστεί η φωτογραφία. Δεν ξέρω πόσο πρακτικό είναι αυτό για on-the-go χρήση.

9 λεπτά πριν, matrixxx είπε

"Προκλητικη" η εκπτωση, αλλα ρε παιδια, φτηνοτερα βγαινει να τυπωσεις επαγγελματικα τις φωτογραφιες σου, οσες θελεις και οποτε θελεις. Αν το παρω απλα με την σκεψη οτι καποια στιγμη θα τυπωσω, νομιζω δεν αξιζει αφου το πιθανοτερο ειναι να μεινουν τα χαρτια να με κοιταζουν. Θα μου πιανουν και χωρο ολα αυτα. Στιγμιαια ειπα και εγω το πρωί, "χμ να το χτυπησω;", αλλα απαντησα το παραπανω στον εαυτο μου και ειπα τωρα να μοιραστω την απαντηση μπας και βοηθησει κανεναν να σκεφτει καθαρα χωρις "συννεφακια προσφορας". :)

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ εξ αρχής, όμως με αυτό το σκεπτικό έχω 2 χρόνια που όλο αναβάλλω την εκτύπωση κάποιων φωτογραφιών γιατί απλά δεν έχω χρόνο ή βαριέμαι ή το ξεχνάω. Κι εδώ στη Γερμανία κάθε 50 μέτρα έχει dm/rossmann/budni τα οποία έχουν μέσα μηχανήματα που εκτυπώνεις φτηνά φωτογραφίες. Οπότε, για τη στιγμή και τον αυθορμητισμό της κατάστασης πιστεύω αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, matrixxx είπε

"Προκλητικη" η εκπτωση, αλλα ρε παιδια ακομα και αν παρεις 10 πακετα χαρτια, φτηνοτερα βγαινει να τυπωσεις επαγγελματικα τις φωτογραφιες σου, οσες θελεις και οποτε θελεις. Αν το παρω απλα με την σκεψη οτι καποια στιγμη θα τυπωσω, νομιζω δεν αξιζει αφου δεν υπαρχει οικονομικο οφελος ακομα και αν τα τυπωσω ολα τα πακετα, ασε που το πιθανοτερο ειναι να μεινουν τα χαρτια να με κοιταζουν κατι που θα ηταν η απολυτη κακη αγορα. Θα μου πιανουν και χωρο ολα αυτα. Στιγμιαια ειπα και εγω το πρωί, "χμ να το χτυπησω;", αλλα απαντησα το παραπανω στον εαυτο μου και ειπα τωρα να μοιραστω την απαντηση μπας και βοηθησει κανεναν να σκεφτει καθαρα χωρις "συννεφακια προσφορας". :)

Πόσο δίκιο. Έχω μια canon shelphy να με κοιτάει από παλιά ενθουσιώδη αγορά. Έβγαλα 5-10 φωτογραφίες και έκτοτε κάθεται στην άκρη.

Η προσφορά είναι πολύ καλή αλλά απευθύνεται σε κοινό που έχει πάθος με τις φωτογραφίες.

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστούμε TS για την ενημέρωση και την άψογη ανάρτηση! :)

(Αν δεν την είχα <<πατήσει>> με την shelphy θα ήταν πολύ πιθανό να την είχα χτυπήσει ήδη!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...