Προς το περιεχόμενο

Msi 1660ti συσκευασια /ταινια ασφαλειας


kage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειχε ουτε μια ταινια ασφαλειας εξωτερικα αλλα  ουτε στη  αντιστατικη σακουλα..

Στην αποδειξη δεν εγραψαν s.n...

Καποιος που την αγορασε προσφτα μπορει να κοιταξει αν εχει την ταινια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για την συγκεκριμενη αλλά οποιαδήποτε nvidia είχα ποτέ μου, είχε διάφανες ταινίες τόσο στις δύο μεριές που ανοίγεις το κουτί, όσο και στην αντιστατική σακούλα. Προσωπικά δεν θα την δεχόμουν για να είμαι ειλικρινής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλάχιστον εσωτερικά στην αντιστατική σακούλα έπρεπε να υπήρχε οποσδήποτε μία αυτοκόλλητη ταινία όπως μπορείς να δείς και σε κάποιο unboxing video στο youtube. Εξωτερικά θα μπορούσε να είχε ζελατίνα αλλά οι περισσότεροι sellers πουλάνε χωρίς ζελατίνα οπότε αυτό δεν είναι πρόβλημα. Όσο αφορά το s.n. είμαι σίγουρος οτι πολλά σκρουτζομάγαζα δεν το βάζουν στην απόδειξη. Δεν ξέρω αν είναι υποχρεωμένοι αλλά σοβαρά μαγαζιά όπως το eshop το βάζουν οπότε πηγαίνεις στο μαγαζί και το ζητάς να στον βάλει στην απόδειξη. Βέβαια εδω δεν έχουμε καν ταινία εσωτερικά οπότε προφανώς έχει ανοιχτεί οπότε όπως λέει και ο φίλος παραπάνω και εγώ δεν θα το δεχόμουν.

Επεξ/σία από thor777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βεβαια το αυτοκολλητο πανω στο ανεμιστηρακι ηταν σωστο οπως και στο msi led logo..

Σιγουρα real ειναι η καρτα αλλα αν ηταν refurbished  δεν θα το μαθω και ποτε 😛

Θα την κανω register στην msi μπας και γραψει κατι..

Παντως σε πολλα σκρουτζομαγαζα δειγματοληπτικα μου χαν πει ...οτι  βαζουν απο πανω 2η ταινια ασφαλειας εξωτερικα γιατι μεσα βαζουν gr /eu manual ή  gr φορτιστη ή τα ξεκινανε στην 2η οθονη μετα το welcome για να δουν και σε ποια χωρα απευθυνοταν..

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω msi , αλλα gigabyte και ειχε και στο κουτι ταινια ασφαλειας και στην αντιστατικη σακουλα.

(οπως και στους ανεμιστηρες πανω ειχε προστατευτικα κολλημενα ) 

Αν σε βοηθησα,......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, montelagr είπε

το αυτοκόλλητο το αντικαταστατός άνετα με αλλο 

Στην κάρτες που έχω πάρει (+ μία που πήρα πρόσφατα) βγάζω σιγά σιγά το αυτοκολλητάκι από το πλάι αλλά πάντα έστω και ένα μικρούλι κομματάκι σκίζεται. Αν δε κόψεις με κοπίδι στη μέση το αυτοκόλλητο (πιο νορμαλ είναι να το κάνεις έτσι φυσικά) και μετά βάλεις απο πάνω άλλο, πάλι θα το καταλάβει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Stamer είπε

Στην κάρτες που έχω πάρει (+ μία που πήρα πρόσφατα) βγάζω σιγά σιγά το αυτοκολλητάκι από το πλάι αλλά πάντα έστω και ένα μικρούλι κομματάκι σκίζεται. Αν δε κόψεις με κοπίδι στη μέση το αυτοκόλλητο (πιο νορμαλ είναι να το κάνεις έτσι φυσικά) και μετά βάλεις απο πάνω άλλο, πάλι θα το καταλάβει κάποιος.

Υπάρχει τρόπος ζεστάνεις την Περιοχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2019 στις 5:31 ΠΜ, kage είπε

Θα την κανω register στην msi μπας και γραψει κατι..

Τελικά κατάφερες να κάνεις register στο site της MSI ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, geo4sar είπε

@Diovall,για δώσε μας τα φώτα για την MSI gaming x 1660ti.

Πρόσφατα που αγόρασα την ίδια κάρτα MSI gaming x 1660ti το κουτί δεν είχε ταινίες ασφαλείας αλλά φαινόταν σαν να μην έχει ανοιχτεί. Όμως η αντιστατική σακούλα είχε ταινία ασφαλείας. Επίσης στην απόδειξη γράφει τους 4 μεσαίους χαρακτήρες του S/N.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diovall είπε

Πρόσφατα που αγόρασα την ίδια κάρτα MSI gaming x 1660ti το κουτί δεν είχε ταινίες ασφαλείας αλλά φαινόταν σαν να μην έχει ανοιχτεί. Όμως η αντιστατική σακούλα είχε ταινία ασφαλείας. Επίσης στην απόδειξη γράφει τους 4 μεσαίους χαρακτήρες του S/N.

Ποιους 4 μεσαίους χαρακτήρες ? Για το V375 λές ? Αυτό είναι το part number για την MSI GTX 1660 ti Gaming X  (V375-040R). O 14ψήφιος κωδικός δείχνει το S/N της κάρτας. Οπότε δεν σου έχει γράψει στην απόδειξη το S/N (όπως συμβαίνει σε αρκετά σκρουτζομάγαζα). Έχεις δοκιμάσει να κάνεις Register την κάρτα στo site της MSI ?

19165929321l_cut.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2019 στις 6:03 ΜΜ, thor777 είπε

Ποιους 4 μεσαίους χαρακτήρες ? Για το V375 λές ? Αυτό είναι το part number για την MSI GTX 1660 ti Gaming X  (V375-040R). O 14ψήφιος κωδικός δείχνει το S/N της κάρτας. Οπότε δεν σου έχει γράψει στην απόδειξη το S/N (όπως συμβαίνει σε αρκετά σκρουτζομάγαζα). Έχεις δοκιμάσει να κάνεις Register την κάρτα στo site της MSI ?

19165929321l_cut.jpg

Δεν το γνώριζα αυτό, άρα δεν μου γράφει το σ/ν στην απόδειξη. Την έκανα Register και είναι εντάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...