Προς το περιεχόμενο

Η Google ανακοίνωσε τα Pixel 3a και Pixel 3a XL με τιμές €399 και €479 αντίστοιχα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, whoever81 είπε

Στα €299 το χτυπάω άνετα το μικρό. Στα €399 πιο δύσκολα. Eχει ένα συνδυασμό χαρακτηριστικών που απλά δεν υπάρχουν αλλού:

  • Πλαστική πλάτη (φακ γκλάς μπακς!)
  • Μικρό μέγεθος (one handed use)
  • Υπερκάμερα
  • OS (updates, it just works κτλ.)
  • Headphone jack
  • Notchless

Είναι με άλλα λόγια το καλύτερο μικρό κινητό για casual χρήστες. Αν είχε και Snap 845 θα πανηγύριζα.

Προσωπικά προτιμώ το μέταλλο, αλλά και το πλαστικό μου αρέσει.

Το μέγεθος ΔΕΝ είναι μικρό και ΔΕΝ μπορείς να το χειριστεί με το ένα χέρι. Είναι κινητό με ύψος 15,1 εκατοστά, όταν άλλα κινητά με αρκετά μεγαλύτερη οθόνη είναι 4 χιλιοστά παραπάνω.

Η κάμερα είναι πολύ καλή, αλλά όχι υπερκάμερα. Έχει ελλείψεις.

Updates μια χαρά, αλλά υπάρχουν και κινητά με Android One.

Headphone jack συμφωνώ, αλλά πλέον υπάρχουν και bluetooth ακουστικά για μουσική με απίστευτη ποιότητα σε πολύ καλές τιμές και μπαταρία για μέρες.

Notchless, αλλά με bezels του 2016-17... Είμαστε στα 2019...

Δεν είναι το μικρότερο κινητό για casual χρήστες. Αν είχε SD 845 σιγά μη στο έδινε κάτω από 700-800€ η Google.

4 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Στην Ελλαδα εισάγονται επίσημα ή μόνο στη ζούλα απο σκρουτζομαγαζα;

Στη ζούλα, σε τιμές για κλάματα και χωρίς επίσημη υποστήριξη...

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/9895/Google.html?keyphrase=pixel&o=google+pixel&order_by=pricevat&order_dir=asc

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 pixel, 

τα σαπακια κινητα που κυκλοφορουν να  δυσφημουν το κοσμο του android

 

 

καθε χρόνο σπανε τα ρεκορ σε προβλήματα hardware και software......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Το μέγεθος ΔΕΝ είναι μικρό και ΔΕΝ μπορείς να το χειριστεί με το ένα χέρι. 

Η κάμερα είναι πολύ καλή, αλλά όχι υπερκάμερα. Έχει ελλείψεις.

Πράγματι δεν το λες και μικρό τελικά. Παρασύρθηκα από το 5.6" οθόνη. Είναι μεγαλύτερο και απ'το Pixel 3. 

Ε είναι στις τοπ 3 κάμερες. Τρόπος του λέγειν.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Πράγματι δεν το λες και μικρό τελικά. Παρασύρθηκα από το 5.6" οθόνη. Είναι μεγαλύτερο και απ'το Pixel 3. 

Ε είναι στις τοπ 3 κάμερες. Τρόπος του λέγειν.

Δεν ξέρω ακόμα για τις κάμερες. Σίγουρα θα είναι πάρα πολύ καλές για κινητό, αλλά δε νομίζω καλύτερες από Samsung S9, που είναι περίπου σε αυτά τα χρήματα ή πολύ καλύτερες από Sony ΧΖ2 που κάνει και φθηνότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλές συσκευές,στα χρήματα που κοστίζουν θα μπορούσαν να έχουν και καλύτερο επεξεργαστή βέβαια ,Μόλις πέσει λίγο η τιμή τους θα είναι κομπλέ,προτιμώ κινητά με πλαστικό και αλουμινίου πάρα γυαλί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικός ελληναρας.... Δεν του άρεσε το τηλ λόγο επεξεργαστή. Λες και την 'μερσεντες' την κάνουν τα πολλά κυβικά και άλογα και όχι όλα τα άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johncorfas είπε

Δεν ξέρω ακόμα για τις κάμερες. Σίγουρα θα είναι πάρα πολύ καλές για κινητό, αλλά δε νομίζω καλύτερες από Samsung S9, που είναι περίπου σε αυτά τα χρήματα ή πολύ καλύτερες από Sony ΧΖ2 που κάνει και φθηνότερο.

Το Pixel 3 είχε σίγουρα καλύτερη κάμερα από το S9 και το Pixel 3a θα έχει ακριβώς την ίδια κάμερα (λογισμικό + σένσορας).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Το Pixel 3 είχε σίγουρα καλύτερη κάμερα από το S9 και το Pixel 3a θα έχει ακριβώς την ίδια κάμερα (λογισμικό + σένσορας).

Η πισω ειναι ίδια με του 3. Η μπροστινη εχει ελλειψεις.

Έχει πολύ καλη πίσω κάμερα,  δε διαφωνώ, αλλα το κινητό δεν ειναι μονο κάμερα.  Αν κάποιος δίνει 400€ για μια πολύ καλη κάμερα και μετριότητες στα περισσότερα απο τα αλλα χαρακτηριστικά, τοτε τί να πω;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, nickelodeon είπε

Μέτρια specs

Μέτριο design

Μέτρια ποιότητα κατασκευής, με πλαστικό και χωρίς gorilla glass, αναμένετε να διπλώνει σαν σοκολάτα στον ήλιο.

Δεν θα πουλήσει, όπως δεν πούλησαν και τα ακριβά του αδερφάκια, όπως δεν πούλησαν ποτέ και τα Nexus παρά τις κραυγές αγωνίας των οπαδών της σειράς για resurrection.

Δεν τους νοιάζουν οι πωλήσεις και το δείχνουν ξεκάθαρα. Βγάζουν από αλλού λεφτά, βγάζουν από τους πάντες λεφτά, από όλες τις πλατφόρμες και τα λειτουργικά συστήματα.

But the f***ing thing has the best camera and a headphone jack.

Πληρώνουμε υποστήριξη λογισμικού, oled οθόνη και φυσικά μια απίστευτη κάμερα, και μικρό μέγεθος συσκευής.

Τώρα αν νομίζεις ότι ακόμα και ο 660 πλέον  δεν μπορεί να τα καταφέρει σε καθημερινή χρήση, νομίζω κάνεις λάθος. Οι επεξεργαστές μετά τον 625 και πάνω απογειώθηκαν, πλέον κάνεις τα πάντα με ενα κινητό με mind range επεξεργαστή φίλε μου.. τα πάντα..

Εγώ πάντα πονταρα στην εμπειρία χρήσης και υποστήριξη λογισμικού/ κάμερα, οπότε το ότι επέστρεψε η εποχή των Nexus σε pixel μορφή μια χαρά μου φαίνεται. Σεβαστή και η άποψη σου πάντως.

Για εμάς που μεγαλώσαμε με Nexus και είμαστε καμμενοι με το καθαρό λογισμικο,αναβαθμίσεων και κάμερας σε ένα εποχή Nexus 5x επιτέλους.

projectNexus with new skin named pixel. Thanks Google.. back to basics camera, software support, day to Day use. Και άσε τους άλλους να αγοράζουν brand's

Επεξ/σία από bromoxitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και όχι πολύ ενημερωμένος έχω την εντύπωση ότι τα κινητά αυτά πιθανόν να ήταν προγραμματισμένα να κυκλοφορίσουν το περασμένο καλοκαίρι μαζί με τα premium Pixel 3.

 

Τότε ίσως να ήταν καλύτερο το momentum. Όμως θα χανόταν το wow factor της κάμερας για τα ακριβά μοντέλα και μπήκαν στο ψυγείο για μισό χρόνο.

 

Σαν συσκευές για ΗΠΑ είναι καλές αλά εδώ λίγο ρίσκο να τις προτείνεις σε κάποιον καθώς δεν θα έχουν τόσο καλή hardware υποστήριξη και service.

 

Στα πολύ θετικά η επανεμφάνιση του headphone jack  καθώς ως android θα υποστηρίζουν flac και πολύ μεγάλη γκάμα αρχείων ήχου και πολυμέσων. Για μουσικόφιλους και λάτρης της mobile photography  πιάνουν τον παλμό μιας μερίδας του αγοραστικού κοινού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καλό δρόμο είναι. 

Η καλύτερη κάμερα που υπάρχει,

καλή οθόνη amoled ,καλή μπαταρία και σωστό android. 

Ολα τα άλλα είναι δευτερεύοντα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...