Προς το περιεχόμενο

Chernobyl (2019) ΗΒΟ


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα χθες τα 2 πρώτα επεισόδια, απίστευτη σειρά! Εξαιρετική παραγωγή, τρομερή ατμόσφαιρα και πολύ καλοδουλεμένο γενικά. Αν μιλάγανε ρώσσικα θα γούσταρα περισσότερο και κατά τη γνώμη μου θα έφτανε την τελειότητα, τώρα "απλά την αγγίζει". Παρόλα αυτά οι ερμηνείες είναι άψογες και ο Jared Harris κορυφή.

Πάω τώρα επιτόπου για 3ο και 4ο.

Επεξ/σία από Norone92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το είδα πριν μια βδομάδα, τα πρώτα τρία επεισόδια, και πραγματικά είναι με διαφορά η καλύτερη παραγωγή που έχει γίνει ποτέ στην τηλεόραση. Ερμηνείες, σενάριο, σκηνοθεσία, μουσική, τα πάντα είναι άριστα. Ήδη στο IMDB έχει την υψηλότερη βαθμολογία από όλες τις σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, elorant είπε

Το είδα πριν μια βδομάδα, τα πρώτα τρία επεισόδια, και πραγματικά είναι με διαφορά η καλύτερη παραγωγή που έχει γίνει ποτέ στην τηλεόραση. Ερμηνείες, σενάριο, σκηνοθεσία, μουσική, τα πάντα είναι άριστα. Ήδη στο IMDB έχει την υψηλότερη βαθμολογία από όλες τις σειρές.

Αυτο ειδα και εγω.Τερμα η βαθμολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ε λογικό. Καταρχάς η σειρά με το καλημέρα σε βάζει στην πρίζα. Δεν τραβάνε τα επεισόδια για να βγάζουν σεζόν με τη σέσουλα. Η σειρά από ότι έχω καταλάβει θα είναι μια σεζόν όλη κι όλη και τέλος. Οπότε είναι πολύ πιο μαζεμένη η πλοκή και δεν σε κουράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@elorant Ακριβώς αυτό. Μήπως στην τελική είναι καλύτερες τέτοιες μικρές σειρές; 1-2 σεζόν, καμιά 10άρια το πολύ επεισόδια, της 1 ώρας όμως να το ευχαριστιέσαι, και τέλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

@elorant Ακριβώς αυτό. Μήπως στην τελική είναι καλύτερες τέτοιες μικρές σειρές; 1-2 σεζόν, καμιά 10άρια το πολύ επεισόδια, της 1 ώρας όμως να το ευχαριστιέσαι, και τέλος..

Το πλεονέκτημα είναι ότι μπορείς να πάρεις κορυφαίους ηθοποιούς οι οποίοι διαφορετικά θα είχαν πρόβλημα να δεσμευθούν για πολλές σεζόν συνεχόμενες. Και το True Detective το ίδιο έκανε και στην τελευταία σεζόν είχε ηθοποιό που πήρε όσκαρ, όπως και στην πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, elorant είπε

Το είδα πριν μια βδομάδα, τα πρώτα τρία επεισόδια, και πραγματικά είναι με διαφορά η καλύτερη παραγωγή που έχει γίνει ποτέ στην τηλεόραση. Ερμηνείες, σενάριο, σκηνοθεσία, μουσική, τα πάντα είναι άριστα. Ήδη στο IMDB έχει την υψηλότερη βαθμολογία από όλες τις σειρές.

νταξει οκ ο υποκιμενισμος αλλα το "με διαφορα" οταν υπαρχουν The Wire, True Detective Season 1, Breaking Bad, Twin Peaks για να πω μερικα, λιγο τραβηγμενο.
Φοβερο το Chernobyl οπως και να χει, παρομοιο στησιμο κλιματος με το The Terror

Επεξ/σία από Kadaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, totalius είπε

Το 4ο θελει πραγματικα γερο στομαχι 

Δεν έχω ψυχοπλακωθεί περισσότερο με επεισόδιο ποτέ όπως με το συγκεκριμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2019 στις 1:32 ΜΜ, Whargoul είπε

(* Το συγκεκριμένο κανάλι είναι full στη ραδιοφοβία. Τα βιντεάκια με τις τερατογενέσεις ειδικά, είναι ότι νάνε. Αυτός ο μύθος έχει καταρριφθεί επιστημονικά πολλάκυς )

Εγώ πάντως έχω διαβάσει άπειρα όσα άρθρα και άλλες τόσες φωτογραφίες που εμφανίζουν άμεση συσχέτιση της αύξησης των τερατογενέσεων με το πυρηνικό ατύχημα στο Chernobyl. Διαβάζω βέβαια ότι ακόμα και σήμερα το συγκεκριμένο θέμα είναι debatable αλλά όταν έχει αύξηση τερατογενέσεων σε περιοχές κοντά στο Chernobyl και όταν ξέρουμε ότι η ραδιενέργεια έχει τη δύναμη να αποδομεί κύτταρα, ε δεν το λες και ακριβώς απορριπτέο σενάριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Παω να βρω το The Terror αν λετε οτι ειναι τοσο καλο :P

 

Πάρα πολύ καλό, καλογυρισμένο δεν θα το μετανιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Kadaz είπε

νταξει οκ ο υποκιμενισμος αλλα το "με διαφορα" οταν υπαρχουν The Wire, True Detective Season 1, Breaking Bad, Twin Peaks για να πω μερικα, λιγο τραβηγμενο.
Φοβερο το Chernobyl οπως και να χει, παρομοιο στησιμο κλιματος με το The Terror

Όλες οι προσωπικές απόψεις είναι υποκειμενικές ρε αδερφέ. Το ίδιο υποκειμενική είναι και η δική σου που θεωρείς καλύτερες τις σειρές που παραθέτεις. Παρεμπιπτόντως, τις έχω δει όλες κι αν και θεωρώ το The Wire την καλύτερη νομίζω ότι το Chernobil είναι ακόμα καλύτερο για τον απλούστατο λόγο ότι αφορά πραγματικό γεγονός. Πέρα από το ψυχαγωγικό κομμάτι δηλαδή υπάρχει και το ενημερωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...