Προς το περιεχόμενο

Chernobyl (2019) ΗΒΟ


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eκπληκτικο και το δευτερο επεισοδιο... πολυ "ωραια" ατμοσφαιρα ...ειμαι λατρης του αριστουργηματος για το PC Stalker Shadow of Chernobyl οποτε παει  η σειρα και δενει πακετο ....

Για να δουμε τι θα δουμε στο επομενο.

Επεξ/σία από afterhours
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, afterhours είπε

Eκπληκτικο και το δευτερο επεισοδιο... πολυ "ωραια" ατμοσφαιρα ...ειμαι λατρης του αριστουργηματος για το PC Stalker Shadow of Chernobyl οποτε παει  η σειρα και δενει πακετο ....

Για να δουμε τι θα δουμε στο επομενο.

Το ειχα λιώσει κ εγω το stalker . Εχω περπατήσει σε κάθε δρομάκι του Pripyat . 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, MadPax είπε

Τότε θα βλέπαμε μια σειρά βουβή, αφού δεν υπάρχει τέτοια γλώσσα, ούτε και υπήρξε ποτέ...

Φυσικά και υπάρχει.Η Ρωσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Βγηκαν και υποτιτλοι για το δευτερο επεισοδειο,τρομερη σειρα μεχρι τωρα,9.8 το δευτερο επεισοδειο στο imdb

Αυτά είναι! Τους περίμενα πως και πως, thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με ενθουσίασε ιδιαιτέρως. Περισσότερο γυρισμένη σαν δράμα με φόντο ένα πυρηνικό ατύχημα είναι παρά σαν περιγραφή "ιστορικών" γεγονότων. Ακόμα και στα σημεία που προσπαθεί να περιγράψει, πχ την αρχική προσπάθεια συγκάλυψης, θεωρώ ότι έχει αποτύχει. Η περιγραφή της σχάσης με τα νετρόνια - σφαίρες ήταν κάπως γελοία. Θύμιζε μια φθηνή προσπάθεια περιγραφής απλά για να εντυπωσιάσει. Το ατύχημα με το ελικόπτερο πάλι ήταν historical inaccurate. Το ελικόπτερο συνετρίβη 6 μήνες μετά το ατύχημα, επειδή κτύπησε σε γερανό, όχι τις πρώτες μέρες, και λόγω ραδιενέργειας οπως το παρουσιάσαν....

Προσωπικά έχω την εντύπωση ότι θα κάνει capitalize την παραπληροφόρηση και τις φοβίες γύρω από το ατύχημα. Ελπίζω να κάνω λάθος και να τα παρουσιάσει ως έχουν.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Zus said:

Σε αμερικάνικη σειρά να περιμένουμε και την υπερβολή.

Σε μη ντοκιμαντέρ περιμένου υπερβολές κι ανακρίβειες...

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν θέλετε να διαβάσετε facts δειτε ντοκιμαντέρ ή διαβάστε την ιστορία. Οι σειρές πάντα μα πάντα προσαρμόζουν τα πραγματικά γεγονότα for drama purposes.

Η σειρά πάντως φαίνεται ενδιαφέρουσα και θα ρωτήσω το θείο αν την έχει όταν γυρίσω στην Ελλάδα :P 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανατριχιαστικο  βρήκα το 1ο επισοδειο .  Απο 2ο και μετά φαντάζομαι θα χάνει σε δραματικότητα αλλά πολύ καλή σειρά . Στα ρώσικα ίσως έπρεπε να είναι όλα αλλά το αμερ. κοινό θα κλοτσούσε  

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Ανατριχιαστικο  βρήκα το 1ο επισοδειο .  Απο 2ο και μετά φαντάζομαι θα χάνει σε δραματικότητα αλλά πολύ καλή σειρά . Στα ρώσικα ίσως έπρεπε να είναι όλα αλλά το αμερ. κοινό θα κλοτσούσε  

Εγώ στα ρώσικα δεν θα άντεχα να το δω. Δεν μπορώ να ακούω Σούκα Μπλιετ. Από εκεί και μέτα το δεύτερο δεν χάνει καθόλου σε δραματικότητα IMHO. 

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...