Προς το περιεχόμενο

Chernobyl (2019) ΗΒΟ


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, phanispal είπε

Απλά του Coppermine μάλλον κάποιος του είπε ότι το Chernobyl, αυτή η επική μπούρδα, είναι history documentary και όχι δραματική σειρά βασισμένη σε πραγματικό γεγονός.

Οπως το βλέπει ο καθένας, παραβλέποντας την ειρωνεία για να σχολιάσω και μόνο, ξεκαθαριζω ότι βλέπω προσωπικά μόνο sci-fi και το chernobyl το είδα στην πλατφόρμα της nova όπου και πληρώνω, οπότε του έδωσα μια ευκαιρία, όταν λοιπόν κάτι ισχυρίζεται ότι βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα ΤΟΤΕ τις όποιες σκηνοθετικές μαλακίες που τις βλέπει ο κάθε ένας και μετά αποκτά και άποψη στρεβλή αφου βασίζεται σε ανακρίβειες εμένα με ενοχλεί και είναι η άποψη μου και σε όποιον αρέσει μου είναι αδιάφορο.....

Είναι οι ίδιοι που αποκαλούν όλα τα μαχητικά phantom, ή όλα τα κινούμενα σχέδια μικυ μάους, και φυσικά όταν δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα καλό είναι για να αποκτήσεις μια βασική γνώση να ενημερωθείς και όχι να βγάζεις συμπέρασμα από ένα σίριαλ.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 590
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Είναι οι ίδιοι που αποκαλούν όλα τα μαχητικά phantom, ή όλα τα κινούμενα σχέδια μικυ μάους, και φυσικά όταν δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα καλό είναι για να αποκτήσεις μια βασική γνώση να ενημερωθείς και όχι να βγάζεις συμπέρασμα από ένα σίριαλ.....

Οντως επαιξες τετοιο επιχειρημα? ξεχασες τα σπορτεξ...

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Πρέπει να ξέρεις τι βλέπεις και γιατί το βλέπεις.

Για πες πέντε από τις καλύτερες για σένα Sci-Fi.

Σου απάντησα πιο πάνω και το αιτιολόγησα, δεν έχω να αναλύσω κάτι παραπάνω

Στο υπόλοιπο εύκολα

Babylon 5

star trek όλα εκτός από τα δυο σύγχrονα βδελύγματα και ίσως το δύσπεπτο Enterprise

Battlestar gallactica

stargate universe

The expance

Dark matter .....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Coppermine είπε

Σου απάντησα πιο πάνω και το αιτιολόγησα, δεν έχω να αναλύσω κάτι παραπάνω

Στο υπόλοιπο εύκολα

Babylon 5

star trek όλα εκτός από τα δυο σύγχrονα βδελύγματα και ίσως το δύσπεπτο Enterprise

Battlestar gallactica

stargate universe

The expance

Dark matter .....

 

Babylon 5, Star Trek, Battlestar Galactica και The Expanse συμφωνώ και επαυξάνω.

Stargate Universe συμφωνώ. Αν και δεν έχω δει πολύ Stargate γενικά, η σειρά θεωρώ ότι ήταν πολύ καλή και το τέλος της ήταν άδοξο.

Dark Matter όμως; Με τους "αμνησιακούς" του 2015, σωστά; Την έβλεπα ευχάριστα, είχε γούστο, ψυχαγωγούσε αλλά στην ίδια κατηγορία με τα παραπάνω δεν ξέρω αν θα την έβαζα. Και το ίδιο πιθανώς λέω και για το Killjoys που μου άρεσε ακόμα περισσότερο. Πάντως και τα δύο είχαν ενδιαφέροντες χαρακτήρες, ειδικά το δεύτερο για εμένα (Dutch, Pree, John, Turin, Fancy, Alvis, κλπ).

Επεξ/σία από FCastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Matter κοίτα είχε την πρωταγωνιστρια που μου αρέσει αρκετά και το χιούμορ του που γενικά το Αποφευγω σε science fiction ήταν στα όρια που το βλέπω ευχαριστα, αντίθετα Orville, firefly δεν άντεξα με τίποτα να τα δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...